W Polsce na niepłodność cierpi blisko 1,5 miliona par. In vitro to dla wielu z nich jedyna szansa na posiadanie dziecka. Na taką procedurę zdecydowali się Katarzyna i Krzysztof Pytnerowie. O swoich doświadczeniach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Zespół Ehlersa-Danlosa to choroba genetyczna tkanki łącznej. Jednym z jej objawów jest silny, trudny do zniesienia ból. Jak wygląda codzienne życie z chorobą? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z pacjentką Katarzyną Bryłą oraz jej mamą Anetą Bryłą.
Suchość w pochwie w ciąży dotyczy dużej liczby kobiet. Dla większości jest to jednak dolegliwość bardzo krępująca. Obecnie na rynku farmaceutycznym istnieje wiele wyrobów medycznych, takich jak lubrykanty, dzięki którym łatwo można sobie poradzić z tym problemem.
Dr Ahmed Elsaftawy to chirurg, który ratuje ręce pacjentów po wypadkach czy urazach. Mimo że obecnie uchodzi za jednego z najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, to jego zawodowa droga nie była łatwa. Jak wyglądała? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Wątroba spełnia wiele zadań w naszym ciele. Niestety nie jest niezniszczalna. Jej złe funkcjonowanie wpływa źle na cały organizm. Jak więc sprawić, by była zdrowa latami? Jak radzić sobie z otłuszczeniem wątroby? Rozmawialiśmy o tym z dietetyk kliniczną i ekspertką kampanii "Wątroba się sprawdza", Klaudią Wiśniewską.
Wiele osób wspomina tran jako zmorę z dzieciństwa, kiedy był podawany w przedszkolu czy szkole i zdecydowanie nie zachwycał smakiem. Dziś to się zmieniło i specyfik ten można podawać maluchom w wielu formach. Do dyspozycji mamy tran w kapsułkach, płynie, tabletkach do żucia czy nawet pod postacią żelków!
Niepożądany odczyn poszczepienny może wystąpić właściwie po podaniu każdego szczepienia. W większości przypadków nie jest groźny dla życia i zdrowia szczepionego dziecka, natomiast może się wiązać z pewnymi dolegliwościami. Najczęściej po podaniu szczepionki występują odczyny miejscowe, czyli ból, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu podania szczepienia. Objawy te ustępują samoistnie po kilku dniach.
Ciąża jest okresem, w którym w organizmie kobiety dochodzi do wielu zmian. Oprócz tak powszechnych objawów ciąży, jak np. brak miesiączki czy nudności, kobietom towarzyszyć może szereg innych dolegliwości. Bardzo często pojawiającymi się są: zgaga, skurcze łydek, problemy z oddychaniem czy drętwienie rąk.
Katar jest często bagatelizowaną dolegliwością. Niejednokrotnie nawet nie stosujemy kropli, które pomagają złagodzić jego objawy. Jednak kiedy pojawia się żółta wydzielina z nosa to sygnał, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego.
Katar dokucza nam o każdej porze roku, ale w sezonie jesienno-zimowym - szczególnie. Jak poradzić sobie z niechcianą wydzieliną i zatkanym nosem? O domowe sposoby, które przyniosą nam ulgę, zapytaliśmy Marcina Korczyka, farmaceutę znanego jako "Pan Tabletka".
Złote mleko z kurkumy ma niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. To forma naturalnego antybiotyku o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym, dezynfekującym i uśmierzającym ból. Poznaj właściwości kurkumy, przepis na złote mleko i efekty jego stosowania.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Karolinę i Macieja Szaciłło, którzy podzielili się z nami swoimi przepisami na domowe syropy na przeziębienie. Oprócz syropu z cebuli, Karolina i Maciej proponują też syrop z chrzanu, czosnku czy czarnuszki. Sprawdź, jak je przygotować i cieszyć się zdrowiem!
Przeziębienie może dopaść nas w każdej chwili. Jak sobie z nim szybko poradzić? Świetnym sposobem na przeziębienie jest czosnek, a najlepiej z innymi warzywami i owocami! Poznaj sprawdzone sposoby na wykorzystanie czosnku.
Krótszy okres pobierania zasiłku chorobowego po ustaniu ubezpieczenia. Taki zapis znalazł się w nowelizacji ustawy, którą uchwalił Sejm. Jak wyjaśniał wiceminister rodziny Stanisław Szwed, celem tej zmiany jest uszczelnienie systemu i oszczędności.
Maść przeciwbólowa dla dzieci to rzadkość. W większości przypadków zastępują ją bezpieczne i delikatne tabletki lub czopki. Po maść przeciwbólową dla dzieci sięga się właściwie tylko w przypadku urazu mechanicznego (a konkretnie stłuczeń). Warto pamiętać, że w przypadku stłuczenia, zanim sięgniemy po maść dla dziecka, trzeba upewnić się, że nie doszło do uszkodzenia skóry.
Ministerstwo Zdrowia zmodyfikowało Narodowy Program Szczepień. Zmiany, które wchodzą w życie w poniedziałek 3 stycznia dotyczą schematów mieszania ze sobą szczepionek przeciwko COVID-19.
Kac, nazywany też zatruciem alkoholowym, to zjawisko, które większości z nas dotyka, zwłaszcza po hucznych zabawach, np. sylwestrowych. Ból głowy, osłabienie, nudności... jak sobie z tym poradzić? Czy są skuteczne leki na tę dolegliwość?
Czy to, jaki alkohol lubimy najbardziej, zdradza naszą osobowość? W ocenie włoskich i australijskich badaczy tak właśnie jest. Z przeprowadzonego przez nich badania wynika, że miłośnicy wina są bardziej towarzyscy. Jacy są piwosze, a jacy amatorzy trunków na bazie spirytusu?
Każdy ma swój sposób na walkę z przykrymi skutkami nadmiernie suto zakrapianej imprezy. Prawdopodobnie będzie musiał przy nim pozostać. Badacze z King’s College London oraz South London and Maudsley NHS Foundation Trust przeprowadzili przegląd prac naukowych poświęconych skuteczności różnych substancji na kaca. Informują na łamach czasopisma "Addiction", że praktycznie brak wiarygodnych dowodów na skuteczne działanie którejkolwiek z nich.
Pan Wojciech od wielu lat nosił okulary. Kiedy jego wzrok zaczął się jeszcze bardziej pogarszać i utrudniać wykonywanie codziennych czynności, mężczyzna zdecydował się na zabieg wymiany soczewki. Na czym on polega i kiedy można go wykonać?