Profilaktyka zdrowia

  Profilaktyka zdrowia

  Joanna, bohaterka filmu "Joanna" , usłyszała pewnego dnia diagnozę-wyrok, że ma przed sobą zaledwie kilka miesięcy życia. Żyła dwa lata. Poznajcie niezwykłą historię walki z rakiem i opowieść o wielkiej miłości do syna. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy jej przyjaciółkę Marię Cywińską i Anetę Kopacz, reżyserkę filmu "Joanna".

  Na czym polega i czy jest bezpieczny dla dziecka? Dlaczego po tym porodzie kobiety nie odcinają pępowiny? O porodzie lotosowym rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z ginekologiem i położnikiem dr. Grzegorzem Południewskim.

  Frytki, hamburgery, hot dogi, kurczak w panierce. A do tego duży napój z cukrem i... dolewką. Co jeść, a czego nie jeść w trakcie ciąży i karmienia piersią? Czy fast foody rzeczywiście zatruwają organizm nie tylko matek, ale i dzieci ? Co odkryli australijscy naukowcy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dietetyczkę Annę Jelonek.

  W studiu Dzień Dobry TVN Anna Maruszeczko o integracji na stadionach i udostępnianiu ich dla osób niepełnosprawnych rozmawiała z kibicem piłki nożnej dr. Jarosławem Pałką oraz z Marią Popielawską z Centre for Access to Football in Europe.

  W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Przemysław Kossakowski, dziennikarz, prowadzący program „Kossakowski. Szósty zmysł” w TTV oraz bioenergoterapeuta Zbigniew Nowak. Czy naprawdę uzdrawia ludzi i ma dar jasnowidzenia?

  W bikini równe ważne, jak wydepilowane nogi, są piękne pośladki. Nie wszystkich natura hojnie obdarzyła, ale na szczęście - jak mówi Marcin Prokop - są specjaliści, którzy mogą temu zardzić. Gościem Dzień Dobry TVN był dr Marek Szczyt i Paulina Pszech, uczestniczka pierwszej edycji programu "Top model", która poddała się zabiegowi powiększenia pośladków.

  Gościem w studiu był polski ginekolog pracujący w Niemczech - dr Janusz Rudziński. Jak duża jest skala turystyki aborcyjnej w niemieckich i austriackich szpitalach przygranicznych? A jak wygląda podziemie aborcyjne w Polsce? O polskiej turystyce aborcyjnej rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN.

  Polskie nastolatki tyją najszybciej w Europie. Komputery i konsole zastąpiły naszym pociechom zabawy z rówieśnikami. Jak przekonać dzieci do zdrowej aktywności fizycznej? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Katarzynę Figurę i Piotra Łukasiaka – trenera personalnego.

  Oliwia Jaszek urodziła się 17 grudnia 2012 r. ze złożoną, poważną wadą serca i płuc. By mogła żyć i prawidłowo się rozwijać, musi przejść bardzo skomplikowaną i kosztowną operację. Liczymy na Państwa pomoc! W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy mamę małej Oliwki i piosenkarkę Magdalenę Tul.

  ... pierwsze objawy wścieklizny, pojawiające się na kilka dni przed poważnymi objawami neurologicznymi. Wścieklizna, której się nie leczy, prowadzi do śmierci. Czy osoba pogryziona przez bezpańskiego psa musi wziąć serię bolesnych zastrzyków w brzuch? Jak leczy się wściekliznę? O tym w Dzień Dobry TVN dr Piotr Gryglas.

  W USA na nadwagę cierpi co trzecie dziecko, a w Holandii tylko co ósme. A jak sytuacja wygląda w Polsce? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: Anna Łukaszewska - pediatra z Centrum Zdrowia Dziecka oraz psycholog Marta Żysko-Pałuba. Jak walczyć z nadwagą u dzieci? Zobaczcie pierwszy odcinek cyklu "Waga zdrowia"!

  Ponad roku temu dermatolog dr Łukasz Preibisz przebadał w naszej kawiarence ponad 70 osób, z czego 5 osób od razu zostało skierowanych do szpitala, ponieważ ich znamiona nosiły oznaki nowotworów. Dlatego dziś po raz kolejny chcemy uświadomić, jak ważne jest badanie znamion. Na jakie znamiona powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

  Nie odchudzajmy się na chwilę, tylko poznajmy zasady zdrowego odżywiania się - apelowała w Dzień Dobry TVN dietetyk Anna Jelonek. Czy to prawda, że Jolanta Pieńkowska stosowała przez dwa lata "dietę Kwaśniewskiego"? Czy makaron, chleb i ziemniaki rzeczywiście tuczą? Czy jedzenie po godzinie 18.00 powoduje przyrost tkanki tłuszczowej? Czy dieta "tysiąca kalorii" jest skuteczna? Wreszcie, ile kilogramow powinniśmy chudnąć w ciągu tygodnia? Poznajcie mity dotyczące odchudzania!

  Jak reagują rodziny zmarłych na chęć pobrania od zmarłego narządów? Co jest w tej pracy najtrudniejsze? Dlaczego "oświadczenie woli" nie ma w Polsce mocy prawnej? Czym jest tzw. centralny rejestr sprzeciwów. O swojej pracy opowiedziała Magdalena Bagniuk, pielęgniarka i koordynator transplantacyjny ze Szpitala Praskiego w Warszawie.

  O tym, jak możemy się zabezpieczyć przed ukoszeniami owadów podczas majówki rozmawialiśy w Dzień Dobry TVN z doktorem Piotrem Gryglasem. Które owady są największym zagrożeniem dla ludzi? Czy przyłożenie cebuli w mejscu ukąszenia osy przyniesie ulgę?

  Po pięciu latach leczenia osoba chora na stwardnienie rozsiane musi z kuracji zrezygnować. Dlaczego? Jak w tej kwestii wypadamy na tle innych państw europejskich? O tym w Dzień Dobry TVN Izabela Czarnecka – Prezes Zarządu Fundacji Neuropozytywni.

  Naszymi gośćmi w Dzień Dobry TVN byli: aktorka Magdalena Różczka i prof. Maciej Kielar, dyrektor Kiliniki Chirurgii Szpitala Medicover. Zaprosiliśmy ich po to, by porozmawiać o akcji "Lekarze ratują życie". Dlaczego Polacy rzadko decydują się na podpisanie oświadczenia woli?

  Mężczyźni badań boją się jak ognia. Rak prostaty jest to jeden z najczęstszych nowotworów wykrywanych u mężczyzn. W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Joanną Damięcką, której mąż Maciej pokonał raka prostaty. Pani Joannie towarzyszył psycholog Piotr Mosak. Jak zmusić mężczyznę do wykonania nieprzyjemnego badania, które jednak może mu uratować życie?

  Dlaczego nie umiemy poprzestać na jednym chipsie czy jednej kostce czekolady? Dlaczego nie znamy umiaru? Gościem Dzień Dobry TVN była dietetyczka Anna Jelonek.

  Nadmierna aktywność gruczołów potowych to problem coraz bardziej powszechny. Są tacy, którzy pocą się nadmiernie nie tylko w sytuacjach stresowych, ale także w tych, w których ich organizm jest odprężony. Dlaczego? Jak z tym walczyć? Gościem Dzień Dobry TVN był Piotr Gryglas.

  Rozstępy, skórka pomarańczowa, obwisły brzuch , "ludyczne" piersi, rozciągnięte krocze. Tak zmienia się ciało kobiety po ciąży. Jak sobie z tym poradzić? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był ginekolog i położnik Witold Rogiewicz. Co zmienia się jeszcze w organizmie kobiety?

  Oprócz wzroku i mowy to jeden z najważniejszych naszych zmysłów. Codziennie narażany na miejski zgiełk i harmider w miejscu pracy. Czy nasz słuch można przeciążyć? Czy polskie społeczeństwo staje się głuche? Jak dbać o słuch i skutecznie go chronić? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Marta Pianko oraz Anna Ratuszniak - ekspert z zakresu protetyki słuchu.

  Czy to prawda, że ciężarna kobieta nie może przyjmować żadnych środków znieczulających? Co na to nasz ekspert, doktor Piotr Gryglas? Dlaczego dla dziecka w łonie matki najniebezpieczniejszy jest pierwszy trymestr?

  Migrena jest chorobą, która nie spotyka się ze zrozumieniem i akceptacją - mówił w Dzień Dobry TVN psychoterapeuta Dawid Słomianko. Jak traktować osobę, która ma atak migreny? Do czego można porównać ból głowy, który towarzyszy migernie? O tym neurolog dr Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska.

  Jak odróżnić polskie warzywa od warzyw z importu? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Annę Kłujszo, która prowadzi internetowy warzywniak oraz dietetyczkę Annę Jelonek.

  Pobyt dziecka w szpitalu to stres i przeżycie zarówno dla dziecka jak i rodziców. Ich obecność przy dziecku zazwyczaj przyspiesza powrót dziecka do zdrowia. Dlaczego zatem w szpitalu w Zdrojach obowiązuje zakaz przebywania rodziców z dziećmi? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychologa Magdalenę Bil, prezesa Fundacji Rodzicdziecko oraz Marylę Podemską z Centrum Zdrowia Dziecka.

  "Nie siadaj na zimnym, bo możesz dostać wilka!", "Obcinanie włosów je wzmacnia", "Brązowy cukier jest zdrowszy od białego", "Nie czytaj przy słabym świetle, bo zepsujesz sobie wzrok". W studiu Dzień Dobry TVN dr Paweł Grzesiowski omówił najpopularniejsze medyczne mity.

  Obie chorowały na raka. Jedna z nich założyła salon piękności dla kobiet, które walczą z rakiem, bo one też, pomimo wyniszczającej choroby, chcą czuć się piękne. Barbara Falandysz i Joanna Wiszniewska, zalożycielka salonu piękności dla kobiet chorych na raka były gośćmi Dzień Dobry TVN.