Zdrowie

Praca za biurkiem, a ból pleców - jak sobie pomóc?

Zdrowie

W jaki sposób poradzić sobie z bólem pleców?

Siedzący tryb pracy, godziny spędzone przed komputerem, a do tego znikoma bądź co gorsza - brak aktywności fizycznej sprawiają, że zmagamy się z dyskomfortem oraz uciążliwym bólem kręgosłupa. Jeśli i Ty sporo czasu spędzasz w pozycji siedzącej, a od pewnego czasu odczuwasz ból pleców możesz być pewny, że to jest główny powód. Są jednak sposoby, które pozwalają złagodzić nieprzyjemne dolegliwości, a dodatkowo rozluźniają mięśnie i zapewniają chwile relaksu.

W jaki sposób poradzić sobie z bólem pleców?

To pytanie często zadają sobie pracownicy biurowi, ale także np. kierowcy zawodowi. Nic dziwnego, w końcu minimum 8 godzin dziennie w pozycji siedzącej to nic przyjemnego dla naszego obciążonego kręgosłupa. Tym bardziej, jeśli zapominamy o prawidłowej postawie ciała, a siedzimy mocno pochyleni nad komputerem lub w jeszcze innej, nieprawidłowej pozycji. Dlatego przede wszystkim należy pamiętać o regularnych przerwach od komputera! Podczas każdej godziny pracy warto zrobić nawet kilkuminutową przerwę i rozruszać się / przejść się. To znaczy wiele dla naszego ciała. 

Kolejny sposób to aktywność fizyczna po pracy. Mamy wiele możliwości - czy to siłownia, spacer, gra w tenisa, jazda na rowerze bądź rolkach czy bieganie. Latem możliwości jest rzeczywiście sporo, zimą warto zakupić karnet, który zmotywuje nas do ruchu i tym samym poprawi samopoczucie w ponure dni.

Masaż jako forma relaksu, ale i złagodzenia bólu 

Zmniejszenie napięć i odprężenie mięśni, poprawa ruchomości czy redukcja bólu to jedne z wielu zalet, jakie może zaoferować dobrze wykonany masaż. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na wizytę u profesjonalnego masażysty raz bądź kilka razy w tygodniu. Przygotowaliśmy propozycje produktów dostępnych w sklepie Acus Med, które korzystnie wpływają na samopoczucie oraz zdrowie, a przede wszystkim są polecane dla pracowników biurowych czy kierowców i wszystkich osób cierpiących na ból pleców. 

Masaż akupresurowy z Akumatą 

Produkt bardzo popularny wśród pracowników biurowych, ale także sportowców i wszystkich osób zmagających się z bólem pleców to mata do akupresury dostępna w różnych wariantach. Już kilkanaście minut na macie sprawia, że czujemy znaczne rozluźnienie, a przy systematycznym stosowaniu możemy zauważyć efekty w postaci zmniejszenia dolegliwości bólowych czy poprawę jakości snu. Jakie zalety ma masaż akupresurowy? 

  • Łagodzi ból pleców, 
  • zmniejsza napięcia mięśniowe, 
  • rozluźnia sztywność karku, 
  • łagodzi ból głowy i bóle migrenowe, 
  • poprawia jakość snu i wspomaga walkę z bezsennością, 
  • poprawia krążenie krwi, 
  • relaksuje i poprawia samopoczucie. 

Jak widzisz mata do akupresury to produkt odpowiedni dla każdego. Ponadto możesz z niej korzystać czy to podczas czytania książki, oglądania serialu czy w biurze rozłożoną na fotelu. 

Sposób na sztywność karku 

Sztywność i ból karku oraz odcinka szyjnego to kolejna przyczyna wielu godzin spędzonych przed komputerem i w nieodpowiedniej pozycji. Dlatego warto postawić na masażer Shiatsu, który przeznaczony jest dla sportowców oraz pracowników biurowych. Skutecznie łagodzi dolegliwości powstałe na skutek nadmiernych napięć mięśniowych. Jest to produkt, który sprawdzi się u osób z migreną, bólami głowy, sztywnością karku czy nawet dolegliwościami bólowymi pleców. Charakteryzuje się cichą pracą i jest dosyć poręczny, więc można go zabrać do samolotu, pociągu czy do pracy. 

Przyrząd do rozciągania kręgosłupa na ból i napięcia 

Jest to produkt chętnie stosowany właśnie przez osoby spędzające wiele godzin przed komputerem czy ogólnie - w pozycji siedzącej. Gdy po ciężkim dniu zmagamy się z pospinanymi mięśniami i dyskomfortem w okolicy kręgosłupa warto sięgnąć po Back Stretch Pad, który rozluźnia napięte mięśnie, łagodzi ból pleców i co więcej - poprawia postawę ciała. Dodatkowo stosowany regularnie zwiększa zasięg ruchu, przywraca naturalną krzywiznę kręgosłupa i łagodzi stres. Jest więc odpowiedni dla każdej osoby z tego typu dolegliwościami. 

Istnieje też wiele innych metod łagodzenia dolegliwości bólowych, jak np. rolowanie napiętych partii ciała. Jednak aktywność fizyczna oraz wyżej wymienione sposoby to jedne z najczęściej polecanych i stosowanych. 

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości