Zdrowie

Nie żyje David Bennet. Pierwszy pacjent, któremu przeszczepiono serce świni

Zdrowie

Autor:
Patrycja
Sibilska
Lekarze podczas operacji

David Bennet był pierwszym pacjentem w historii, któremu w styczniu przeszczepiono serce pochodzące od genetycznie zmodyfikowanej świni, miał 57 lat. O śmierci pacjenta poinformował szpital akademicki Uniwersytetu Maryland.

Lekarze dokonali przeszczepu serca pochodzącego od świni

Eksperymentalna operacja przeszczepu narządu serca odbyła się zaledwie dwa miesiące temu w akademickim szpitalu Meryland. Była to jedyna szansa ratowania życia 57 letniego Davida Benneta, niekwalifikującego się do przeszczepu ludzkiego serca. Operacja w której lekarze i pacjent pokładali ogromne nadzieje.- Albo śmierć, albo ten przeszczep. Chcę żyć. Wiem, że to dość osobliwy przypadek, ale to była moja ostatnia szansa - mówił mieszkaniec Maryland na dzień przed operacją.

Zdrowie

Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wydała zgodę na przeszczep pod koniec ubiegłego roku. - To wielki przełom w chirurgii, który przybliża nas o krok do rozwiązania problemu niedoboru narządów – skomentował Bartley Griffith, lekarz który przeprowadził operację.

Operacja zakończyła się sukcesem, pacjent przechodził rekonwalescencję pod okiem specjalistów i rodziny. Niestety, 8 marca placówka medyczna przekazała za pośrednictwem Facebooka druzgocącą wiadomość o śmierci mężczyzny, jednocześnie dziękując mu za pomoc w rozwoju nauki.

Jesteśmy wdzięczni panu Bennettowi za jego wyjątkową i historyczną rolę w przyczynianiu się do szerokiego wachlarza wiedzy w tej dziedzinie ksenotransplantacji. Dzięki temu doświadczeniu zdobyliśmy bezcenną wiedzę. Wiemy teraz, że genetycznie zmodyfikowane serce wieprzowe może dobrze funkcjonować w ludzkim ciele

David Bennet nie żyje

David Bennett zmarł 8 marca w wieku 57 lat. W oficjalnym komunikacie nie podano przyczyny śmierci pacjenta, informując jedynie, iż jego stan uległ pogorszeniu kilka dni temu, a mężczyzna został objęty opieką paliatywną. Jesteśmy zdruzgotani stratą pana Bennetta. Okazał się odważnym i szlachetnym pacjentem, który walczył do samego końca - przekazał w oświadczeniu dr Bartley Griffith.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości