Zdrowie

Jak aplikacja webowa wykonana przez firmę TG Coders pomaga w leczeniu naczyniaków

Zdrowie

Jak najnowsze technologie wykorzystane przez firmę TG Coders, pasja, determinacja właścicielki strony, oraz wiedza medyczna przerodziła się w rozwiązanie, które pomaga tysiącom Polaków w kraju i za granicą w leczeniu naczyniaków?

Czym tak naprawdę są naczyniaki? Z medycznego punktu widzenia to forma niezłośliwych nowotworów wywodzących się z drobnych naczyń krwionośnych. Większość ludzi może kojarzyć je jako zmiany na skórze, jednak ich miejsce powstawania może być praktycznie dowolne.

Jak najnowsze technologie, pasja, determinacja właścicielki strony, oraz wiedza medyczna przerodziła się w rozwiązanie, które pomaga tysiącom Polaków w kraju i za granicą

Całej sytuacji należy się przyjrzeć od samego początku. Jest rok 2006, Polska - zaledwie dwa lata po powstaniu serwisów, o których jeszcze w naszym kraju mało kto słyszał - YouTube i Facebook. Za parę miesięcy miała pojawić się zupełna nowość - nasza-klasa.pl. W tym okresie, wiedza na temat naczyniaków i malformacji kapilarnych, była naprawdę mała. Dodatkowo występowały braki, w dostępie do odpowiednich środków farmakologicznych i sprzętu medycznego, a o terapii laserowej, prawie nikt jeszcze nie słyszał.

Mniej więcej w tym czasie Pani Justyna, właścicielka strony, dowiedziała się o wystąpieniu naczyniaka wczesnodziecięcego u swojej córeczki.

Sam proces postawienia odpowiedniej diagnozy, był żmudny i czasochłonny. Większość pediatrów kazała czekać i obserwować, tym czasem naczyniak rósł, coraz bardziej ograniczając światło, docierające do oka małego dziecka. Dzięki swojemu uporowi, determinacji, dziesiątkom godzin poświęconym na różnego rodzaju forach internetowych i konsultacjach z wieloma specjalistami, zakończył się sukcesem. Przede wszystkim dzięki nieocenionej pomocy, fachowej wiedzy i umiejętnościom, Pana Dr Dariusza Wyrzykowskiego, chirurga dziecięcego z Gdańska.

naczyniaki.pl - kompendium wiedzy dla pacjentów

Mając na uwadze swoje doświadczenia i zdając sobie sprawę z braku dostępu do rzetelnych informacji jak ważne są pierwsze miesiące dla właściwej terapii ww. zmian, tak dla pacjentów, jak i lekarzy, Pani Justyna podjęła decyzję o założeniu forum naczyniaki.pl.

Miało to być kompendium wiedzy i zawierać przydatne informacje, tak trudno dostępne w owym czasie, a co najważniejsze być również grupą wsparcia dla osób, borykających się z podobnymi problemami. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Dr Dariusza Wyrzykowskiego, forum stanowiło również miejsce wstępnej diagnostyki i podpowiadało, w którym z ośrodków medycznych i jakimi metodami należy rozpocząć terapię. Chociaż forum początkowo, przeznaczone było dla małych pacjentów, szybko okazało się jednak, że wielu dorosłych również szuka wsparcia w walce z tą chorobą.

Walka z botami

Forum powoli się rozwijało, osiągając w 2019 roku ponad 40 tys. unikalnych postów, oraz zaczęło gromadzić tysiące użytkowników, wymieniających się swoimi doświadczeniami, praktycznymi poradami, a co najważniejsze powstały grupy wsparcia, które pomagały w niełatwym procesie leczenia.

Niestety, ten rok ściągnął również ciemne chmury, które kumulowały się w ostatnim czasie. Ataki botów, spam, wykorzystywanie strony, do promowania treści niezwiązanych z celem strony, przez użytkowników, którzy bazowali na sile i randze zbudowanej przez lata domeny, spowodowały, że korzystanie z niej, stało się praktycznie niemożliwe.

W 2020 roku Pani Justyna zdecydowała się ponownie uruchomić portal, lecz nie było to łatwe. Tysiące tematów, które były spamem, fałszywych kont, czy przestarzałe technologie, jeszcze bardziej utrudniały cały proces.

Natomiast widząc, jak wielu ludziom strona była naprawdę pomocna, nasz zespół TGCoders.pl zdecydował się wspólnie z Panią Justyną gruntownie ją przebudować, udoskonalić i przywrócić ponownie do lat świetności.

Po 6 miesiącach wytężonej pracy, przeglądu i odfiltrowywaniu tysięcy tematów i użytków, wielu liniach kodu napisanych przez naszych deweloperów oraz wielogodzinnych konsultacjach, powstała wersja 2.0 naczyniaki.pl.

Od daty uruchomienia w połowie 2021 roku do dnia napisania tego artykułu (około 7-8 miesiecy później) pojawiło się blisko 4 tysiące pytań i odpowiedzi, oraz niemalże tysiąc nowych użytkowników.

Nadzieja dla pacjentów

Strona stała się prawdziwym hitem w swojej niszy. O poradę proszą osoby z małych miejscowości, które niejednokrotnie nie posiadają możliwości dostępu do odpowiedniej opieki medycznej. Podobnie Polonia na obczyźnie, gdzie medycyna w tym zakresie jest słabiej rozwinięta niż w Polsce, a dostęp do wykwalifikowanej kadry medycznej dużo droższy i trudniejszy. Na stronie udzielają się również osoby, które z czystego serca chcą pomóc innym, a same wygrały walkę o zdrowie swoich dzieci lub swoje. Nieocenione jest również wsparcie Pana Dr Dariusza Wyrzykowskiego, który jako lekarz i specjalista z wieloletnim doświadczeniem, wolontaryjnie, intensywnie udziela się na forum i zapewnia pomoc osobom znajdującym się w potrzebie. Każdy użytkownik może liczyć na profesjonalną wstępną poradę i wsparcie.

Dzięki właścicielce i założycielce strony Pani Justynie, użytkownicy już od 15 lat otrzymują pomoc w leczeniu naczyniaków i malformacji kapilarnych. Poprzez determinację i wytrwałość Pani Justyny oraz naszego zespołu TGCoders, wspólnie stworzyliśmy rozwiązanie, służące pomocą wielu ludziom. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak niezwykłym projekcie.

Na koniec pragniemy serdecznie zachęcić wszystkie osoby czytające artykuł do odwiedzenia strony naczyniaki.pl.

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości