Zdrowie

Monitorowanie aktywności. TOP aplikacje do treningu

Zdrowie

Aplikacje do treningu
mat. prasoweAplikacje do treningu

Aplikacje do treningu są najlepszym źródłem informacji o potrzebach organizmu i jego możliwościach podczas aktywności. Pomagają utrzymać motywację i realizować założony plan. Sprawdź, jak wybrać dobrą aplikację. Dlaczego warto postawić na Welbi?

Funkcje dobrych aplikacji do monitorowania aktywności 

Aplikacje ułatwiają monitorowanie zdrowia psychicznego i fizycznego. Zbierają wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu i robią cykliczne analizy. Ich szeroka funkcjonalność wpisuje się w potrzeby osób w każdym wieku. Większość aplikacji darmowych ma ten sam zestaw podstawowych funkcji. Sprawdźmy, co powinna oferować dobra aplikacja do monitorowania zdrowia.

  • Podział treningów na kategorie – umożliwia otrzymanie rzetelnych danych o kondycji organizmu i ułatwia monitorowanie poczynionych postępów w czasie rzeczywistym. Dane monitorujące konkretny trening powinny zawierać: dystans, tempo, tętno, przewyższenie terenu, a także zapis GPS przebytej trasy.
  • Monitorowanie snu – aplikacja informuje użytkownika o głębokości snu, długości poszczególnych faz, a dodatkowo mierzy tętno i ruchliwość podczas spoczynku. Zebrane dane pozwalają na kompleksową ocenę jakości naszego snu.
  • Monitorowanie diety – pozwala uzyskać informacje o kaloryczności spożywanych posiłków i pomaga kontrolować codzienny jadłospis. Zakładka z dietą powinna umożliwiać użytkownikowi wprowadzanie danych dotyczących pomiarów ciała. 
  • Monitorowanie zdrowia i samopoczucia – pozwala kontrolować tętno, cykl menstruacyjny, nastrój, a dodatkowo umożliwia wprowadzanie informacji dotyczących przyjmowanych leków czy przebytych chorób. Dzięki takiej personalizacji użytkownik w jednym miejscu ma zebrane kompletne informacje na temat swojego zdrowia, które następnie może udostępnić lekarzowi. Aplikację uzupełnioną o te dane szczególnie docenią przewlekle chorzy, kobiety w ciąży, a także osoby, które chcą mieć pod kontrolą swój stan zdrowia.

Welbi – TOP aplikacja do zarządzania zdrowiem

Welbi to aplikacja do monitorowania aktywności fizycznej i zdrowia psychicznego. Technologia przeznaczona jest zarówno dla osób świadomych i chcących monitorować kondycję organizmu, jak i dla użytkowników potrzebujących wsparcia w budowaniu zdrowych nawyków. Możliwość spersonalizowania aplikacji pozwala na dopasowanie jej ustawień do potrzeb użytkownika. Zsynchronizowana ze smartwatchem lub opaską fitness aplikacja Welbi na bieżąco monitoruje funkcje organizmu podczas wysiłku i odpoczynku. Jej wartością dodaną jest możliwość aktywacji wyzwań, które stanowią doskonały motywator do osiągania wyznaczonych celów treningowych i dietetycznych. Działanie aplikacji oparte jest na kalendarzu, który pozwala na dokładne zaplanowanie budowania zdrowych nawyków.

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości