Zdrowie

"Jak miałam 13 lat, to uczyłam się z filmów w internecie". Polka mistrzynią świata juniorek w jeździe figurowej na rolkach

Zdrowie

Autor:
Martyna
Trębacz
Mistrzyni jazdy figurowej na rolkach
Dzień Dobry TVNMistrzyni jazdy figurowej na rolkach

Niedawno zakończyły się 10. otwarte mistrzostwa świata w jeździe figurowej na rolkach. Złoty medal w kategorii juniorek zdobyła reprezentantka Polski, Maria Grynpeter. W rozmowie z Ewą Drzyzgą i Agnieszką Woźniak-Starak, nasza mistrzyni opowiedziała, jak się zaczęła jej przygoda ze sportem i dlaczego wciąż nie ma trenera.  

Maria Grynpeter – mistrzyni jazdy na rolkach

19 września 2021 r. po raz pierwszy w Polsce odbyły się mistrzostwa świata w jeździe figurowej na rolkach. W kategorii juniorek pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła Polka, 17-letnia Maria Grynpeter. Mistrzyni, swoją przygodę z jazdą figurową na rolkach rozpoczęła cztery lata temu. Na początku wiedzę czerpała głównie z filmów w internecie.

- Jak miałam 13 lat, to uczyłam się z filmów na youtubie, później pojechałam pierwszy raz na warsztaty do MKS Rewii i wtedy już zaczęłam się uczyć tego co mówili trenerzy i dalej z filmików– powiedziała Marysia.

Jak przyznała w rozmowie z prowadzącymi Dzień Dobry TVN, prócz jazdy figurowej na rolkach trenuje również taniec i jazdę konną.

Jak trenuje mistrzyni świata?

Choć trudno w to uwierzyć, mistrzyni świata jest samoukiem. Mimo sukcesu na skalę międzynarodową, w dalszym ciągu trenuje sama. Powodem dla którego Marysia nie może rozwijać się pod okiem trenera jest odległość. W Pszczynie, gdzie na co dzień mieszka nie ma nikogo, kto mógłby profesjonalnie zająć się jej karierą. Najbliższy klub jest we Wrocławiu, jednak to wciąż zbyt daleko, aby można było dojeżdżać.

- Nie mam trenera, jeżdżę co roku na obozy MKS Rewia Warszawa i na warsztaty, a tak poza tym w ciągu roku jeżdżę tylko na łyżwach w klubie. Teraz uczę się przekładając to, co nauczyłam się na łyżwach na rolki i na odwrót. Dalej uczę się sama – powiedziała Marysia.

Zobacz także:

Autor:Martyna Trębacz

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości