Zdrowie

Klimatyzator łagodzący alergię - Fersk Vind 2 WiFi HEPA

Zdrowie

Aktualizacja:
spons klimatyzator

Alergia jest chorobą cywilizacyjną, która z roku na rok zajmuje coraz wyższą pozycję wśród najczęściej występujących chorób w Europie. Najczęściej uczulają pyłki roślin, które o tej porze roku unoszą się niemal wszędzie, wpadając również do naszych domów. Latem alergicy nie mają więc łatwo – upał w połączeniu z reakcjami alergicznymi mogą stać się nie do zniesienia. Naprzeciw temu wychodzi marka Fersk, proponując klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA, który jest jednocześnie ochroną przed upałem, zanieczyszczeniami i alergenami.

W jaki sposób klimatyzator Fersk łagodzi alergię?

Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA to nowość na rynku urządzeń chłodzących, który nie tylko sprawia, że powietrze jest chłodne, ale i zdrowe.

W czym tkwi sekret? W zastosowaniu filtra HEPA AllergyProtect – pogromcy zanieczyszczeń powietrza.

Gęsto ułożone włókna polipropylenowe, z których zbudowany jest filtr HEPA AllergyProtect, skutecznie zatrzymują mikrocząsteczki, w tym: alergeny roślinne i zwierzęce, roztocze kurzu, wirusy, bakterie i smog.

Dzięki temu powietrze jest wolne od zanieczyszczeń, znacznie poprawiając komfort życia alergików. Przy tym klimatyzator spełnia oczywiście swoją podstawową funkcję - efektywnie chłodzi powietrze na powierzchni do 40 m².

mat. prasowe

Fersk Vind 2 WiFi HEPA to 5 funkcji w jednym urządzeniu:

 • Funkcja chłodzenia to podstawowa funkcja umożliwiająca ustawienie optymalnej temperatury;
 • Funkcja oczyszczania działająca zawsze, niezależnie od wybranej funkcji. Oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń i alergenów;
 • Funkcja ogrzewania pozwala na korzystanie z klimatyzatora Fersk Vind 2 WiFi HEPA w okresach przejściowych lub podczas lekkiej zimy;
 • Funkcja osuszania powietrza to możliwość usunięcia nadmiaru wilgoci z pomieszczeń (28,8 l na dobę);
 • Funkcja wentylacji umożliwia uzyskanie lekkiego ruchu powietrza bez konieczności uruchamiania trybu chłodzenia.

Więcej o klimatyzatorze Fersk Vind 2 WiFi HEPA u producenta klimatyzatorów przenośnych Fersk.

Klimatyzatorem Fersk można sterować za pomocą aplikacji Smart Life - Smart Living, dostępnej na telefony i tablety z systemem Android i iOS.

Dzięki niej możliwe jest wygodne sterowanie klimatyzatorem z każdego miejsca, nie tylko z domu. Własne reguły w aplikacji pozwolą np. na schłodzenie mieszkania przed powrotem z pracy, czy przed snem.

Klimatyzator Fersk jest dostępny w 2 wariantach kolorystycznych – perłowym białym i metalicznym srebrnym – dzięki czemu będzie pasował do każdej przestrzeni.

mat. prasowe

Coraz więcej alergików - Fersk ma sposób na chłód i alergię

Marka Fersk adresuje potrzeby konsumentów - wiele z nich cierpi na alergie wziewne, które ujawniają się wraz z wyższymi temperaturami, czyli latem. Poprzez otwarte okna, do mieszkań dostaje się wiele pyłków roślinnych i zanieczyszczeń.

Odpowiedzią na potrzeby alergików jest klimatyzator z filtrem HEPA, który na bieżąco wyłapuje nawet najmniejsze alergeny z powietrza, a przy okazji chłodzi, wentyluje, osusza, a zimą nawet ogrzewa.[1]

Zalety klimatyzatora Fersk Vind 2 WiFi HEPA:

 • Efektywna praca na powierzchni do 43 m²;
 • Łatwy i szybki montaż, który można przeprowadzić samodzielnie;
 • Brak konieczności wymiany czynnika chłodniczego;
 • Możliwość dopasowania podmuchu powietrza do własnych preferencji dzięki 3-stopniowej mocy nawiewu;
 • Programowanie czasu pracy;
 • Regulacja temperatury od 16 do 30°C;
 • Atrakcyjna cena za 5 funkcji w 1 urządzeniu.

mat. prasowe

Kilka słów o alergii …

Zgodnie z badaniami Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Polska znajduje się w czołówce krajów europejskich – 40 proc. Polaków cierpi z powodu alergii, a ta liczba z roku na rok będzie się zwiększać.[2]

Chociaż unoszące się w powietrzu pyłki kojarzą się raczej z obszarami wiejskimi, alergie zdecydowanie częściej dotykają mieszkańców miast. Dlaczego?

Fersk z filtrem AllergyProtect na alergeny i na smog

Zanieczyszczone powietrze w aglomeracjach osłabia układ immunologiczny, a to sprzyja rozwojowi alergii wziewnych.

Alergie to również częstszy problem krajów północnoeuropejskich, a więc bardziej rozwiniętych przemysłowo, podczas gdy na Bliskim Wschodzie ten problem praktycznie nie istnieje.

Poza tym w miastach nie brakuje przecież zielonych obszarów, w których możemy spotkać wiele gatunków roślin, a 40% reakcji alergicznych wywołują właśnie pyłki.

Najczęstszą przyczyną występowania alergicznego nieżytu nosa i astmy pyłkowej, są w naszym kraju pyłki traw, najbardziej aktywne w czerwcu i lipcu.

Objawy alergii wziewnej

Reakcje organizmu na alergen mogą być różnego rodzaju. Wśród najczęściej występujących znajdują się:

 • częste infekcje górnych dróg oddechowych,
 • kichanie i wodnisty katar,
 • drapanie w gardle i suchy kaszel,
 • duszności,
 • niespokojny sen,
 • chrapanie,
 • zapalenie spojówek i uczucie piasku pod powiekami.

Osoby uczulone na pyłki roślin bardzo często mają również alergię na niektóre surowe warzywa i owoce. Przykładowo alergicy zmagający się z uczuleniem na pyłki brzozy muszą uważać m.in. na orzechy laskowe, migdały, jabłka i gruszki, a osoby uczulone na pyłki traw powinny unikać np. fasoli, soczewicy i zielonego groszku.

mat. prasowe

Jak chronić się przed alergią wziewną?

Wiosną i latem podczas pylenia roślin ochrona przed alergenami jest trudna. Dodatkowo zwiększone wietrzenie mieszkań sprzyja napływowi alergenów do mieszkań.

Możemy się ochronić przed alergenami w domu użytkując oczyszczacz powietrza lub klimatyzator przenośny.

Kiedy stężenie uczulających pyłków w powietrzu jest duże, najlepiej byłoby nie wychodzić z domu. Często jest to po prostu niemożliwe, dlatego warto stosować się do kilku zasad, które pomogą złagodzić alergiczne objawy:

 1. 1Po powrocie do domu opłukuj twarz wodą;
 2. 2Nie spaceruj w gorące i wietrzne dni;
 3. 3Wietrz mieszkanie tylko nocą;
 4. 4Używaj skutecznych urządzeń takich jak oczyszczacz powietrza, czy klimatyzator z funkcją oczyszczania (Fersk Vind 2);
 5. 5Stosuj leki przeciwalergiczne.

Pyłki, które dostały się do mieszkania i osiadły na powierzchni, najlepiej szybko usunąć, odkurzając podłogi i ścierając meble. Korzystna będzie też rezygnacja z włochatych dywanów, narzut, koców, które są skupiskiem alergenów, także roztocza kurzu.

Pogromcą pyłków krążących w powietrzu jest natomiast oczyszczacz powietrza lub klimatyzator z oczyszczaczem.

Podsumowując...

Fersk Vind 2 WIFI HEPA to klimatyzator wielofunkcyjny, idealny do nawet 40 m². Dzięki funkcji oczyszczania, klimatyzator jest idealnym rozwiązaniem na letnie dolegliwości alergiczne, ale też może być z powodzeniem wykorzystywany zimą, gdy temperatury spadną - klimatyzator ma wydajny tryb grzania.

Źródła:

 1. 1www.fersk.pl
 2. 2Dane za Zakładem Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości