Zdrowie

Zdalna nauka i praca. Czy robimy to dobrze?

Zdrowie

Aktualizacja:
gettyimages.com/ Justin Paget

Epidemia zmusza nas do odkrywania w sobie nowych umiejętności, w tym tych technicznych. Lekcje i wykłady odbywają się online. Duża część z nas pracuje zdalnie. Znaczną część naszego życia przerzuciliśmy do sieci, ale czy potrafimy działać w niej skutecznie?

Umiejętności cyfrowe Polaków

Sytuacja, w której wszyscy się znajdujemy przewróciła nasze życie do góry nogami. Dzieci i studenci swoje zajęcia odbywają na wideokonferencjach. Praca też w dużej mierze odbywa się zdalnie. Jednak taki sposób funkcjonowania wymaga od nas pewnych umiejętności cyfrowych, a jak wynika z danych Eurostatu, ich poziom wśród osób dorosłych plasuje Polskę na 23. miejscu wśród 27 krajów Unii Europejskiej. Trochę lepiej wygląda sytuacja w odniesieniu do młodego pokolenia, ale nie tak dobrze, jak moglibyśmy się tego spodziewać.

Edukacja online – z sukcesem?

Jednym ze skutków pandemii jest to, że także branża oświatowa została zmuszona do wejścia w rzeczywistość wirtualną i do zmiany sposobu funkcjonowania. Pomimo wielu usprawnień, szkoły często jednak pozostają wierne tradycyjnym metodom. Teraz jednak nie mają takiej możliwości, a edukacja nadal pozostaje bardzo ważna i istotna. Muszą się przystosować. Części nauczycielom na pewno zdalne nauczanie weszło już w krew, część chciałaby się jeszcze podszkolić. Jak więc temu zaradzić?

Technologia przeciwko wirusowi

Dla tych, którzy chcieliby się jeszcze podszkolić z umiejętności cyfrowych, w internecie dostępne są różne programy i szkolenia. Jednym z nich jest ten prowadzony przez start-up Future Collars. Oferują kursy i szkolenia z zakresu m.in. programowania w języku Java, HTML & CSS, Data Science, UX Desinger czy WordPress. Nauka odbywa się wyłącznie zdalnie poprzez platformę e-learningową wspieraną przez sztuczną inteligencję

Od początku trwania stanu epidemii w Polsce uruchomiliśmy akcję społeczną pod hasłem „Technologia przeciw wirusowi”, w ramach której na naszej platformie e-learningowej udostępniamy bezpłatne lekcje kodowania, digital marketingu i kompetencji cyfrowych. Uczy się z nami już ponad 2000 osób

- podkreśla współzałożycielka i wiceprezes Future Collars, Joanna Pruszyńska-Witkowska.

Link do bezpłatnego webinara dla nauczycieli znajdziesz tutaj, a do szkoleń tutaj.

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

Źródło: Future Collars

Pozostałe wiadomości