Zdrowie

4 filary zdrowego życia wg dr. Chatterjee: "Gimnastykuję się codziennie"

Zdrowie

Aktualizacja:

Dieta, ruch, sen i relaks. To cztery filary zdrowego życia, które promuje brytyjski lekarz i prezenter telewizyjny dr Rangan Chatterjee. O jego książce, która ukazała się właśnie w Polsce, rozmawiała Anna Senkara.

4 filary zdrowego życia

Dr Rangan Chatterjee to jeden z najsłynniejszych lekarzy w Wielkiej Brytanii. Przez kilka sezonów prowadził własny program w BBC. W Polsce ukazała się własnie jego książka pt. "4 filary zdrowego życia.

Te cztery filary to: dieta, ruch, sen i relaks. A to, co ja naprawdę lubię robić - podobnie jak moi pacjenci - to 5-minutowa gimnastyka w kuchni. Gimnastykuję się codziennie

-zapewnia dr Rangan Chatterjee.

Co to znaczy zdrowie?

W swojej książce dr Chatterjee prosto tłumaczy, co to znaczy zdrowie.

Co tydzień słyszymy coś nowego: tłuszcz jest dobry, tłuszcz jest zły. A teraz złe są węglowodany. Panuje dezorientacja. Postanowiłem zebrać wszystko razem i naprawdę uprościć

Dr Rangan Chatterjee jest lekarzem od 20 lat. Był specjalistą, ma stopień naukowy w immunologii. Teraz pracuje jako internista. Swoje podejście do pacjenta pokazał w programie telewizyjnym, który oglądało w 70 krajach 5 mln ludzi tygodniowo.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości