Domowe sposoby

Przygotuj swoje buty na Sylwestra i baw się komfortowo całą noc

Domowe sposoby

Aktualizacja:

Świętując Sylwestra, powinniśmy mieć na stopach wygodne buty, w których będziemy mogli przetańczyć całą noc. Jak je przygotować, by nas nie obcierały i nie farbowały rajstop? Jak uchronić obcasy przed zniszczeniem? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Małgorzata Świgoń, dziennikarska i autorka poradników.

Rozciąganie ciasnych bytów

Tańce w ciasnych butach to katorga, dlatego warto je wcześniej trochę rozciągnąć. Jak to zrobić? Do szczelnej torebki nalej wodę, szczelnie ją zamknij i umieścić w bucie. Wstaw but do zamrażalnika i pozostaw do całkowitego zamrożenia wody.

>>> Zobacz także:

Drugi sposób: zmocz spirytusem miejsca, które cisną, włóż buty na nogi i noś je przez ok. pół godziny.

Zmiękczanie twardej skóry butów

Zdarza się, że skórzane buty, które w momencie zakupu wydawały się świetnie dopasowane, po jakimś czasie okazują się niewygodne, a ich noszenie powoduje powstawanie bolesnych otarć i pęcherzy. Warto wtedy zmiękczyć twardą skórę. Przydatny będzie do tego płyn do płukania tkanin. Wystarczy nawilżyć nim wacik i przyłożyć do buta.

Ważne, żeby potem założyć buta i w nim trochę pochodzić.

- powiedziała pani Małgorzata.

Sposób na farbujące buty

Zafarbowane butami rajstopy nie wyglądają estetycznie. Aby tego uniknąć, wystarczy wnętrze buta spryskać lakierem do włosów lub przetrzeć octem.

Ochrona obcasów

Aby zabezpieczyć obcasy szpilek przed zniszczeniem, przed wyjściem na imprezę warto je pokryć bezbarwnym lakierem do paznokci.

Sposoby na podniszczone buty

Aby podniszczone buty nabrały lepszego wyglądu, przetrzyj je ziemniakiem, a następnie wyglansuj. Do zamaskowania otarć na obcasach lub zarysowań można wykorzystać flamaster w kolorze butów.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości