Domowe sposoby

Ekologiczne gadżety do wody

Domowe sposoby

Woda stanowi 60-70% masy dorosłego człowieka. Jest niezbędna do życia. Dawid Kozioł, ekspert od ekologicznych gadżetów, zaproponował dziś kilka rozwiązań, które ułatwią nam nawadnianie naszego organizmu. Jak skutecznie oczyszczać wodę, jak zrobić wodę gazowaną i jakie gadżety ułatwią nam zabranie wody w podróż?

Zobacz też: Pani Gadżet poleca. Robot w dom, wszystkim lżej >>>

Woda jest nierozłącznym elementem naszego dnia. Od tego czy dostarczamy naszemu organizmowi odpowiedniej ilości płynów zależy nasze samopoczucie i zdrowie.

Przedmioty, które wybrałem na kolejne wejście nie są niczym odkrywczym, jednak pomimo swojej ogromnej przydatności i praktyczności są używane przez bardzo wąskie grono osób.

Zobacz też: Zielone gadżety do domowego recyklingu >>>

W dobie wody butelkowanej, ekspresów do kawy oraz kawiarni na każdym rogu, odstawiamy na bok narzędzia codziennego użytku, które pomimo swej prostoty, możemy eksploatować bardzo długi czas bez konieczności wymiany a niektóre z nich mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Wszystkich tych przedmiotów regularnie używam na co dzień, dlatego mogę potwierdzić, że oszczędzają czas, pieniądze oraz szanują nasze zdrowie.

Zobacz też: Pani Gadżet poleca! Te sprzęty ułatwią wiosenne porządki >>>

Filtrowanie wody kranowej

Jakie metody filtrowania wody proponuje Dawid Kozioł? Na co trzeba zwrócić uwagę decydując się na zakup systemu filtrującego?

  • plastikowy dzbanek z filtrem węglowym
  • dzbanek miedziany

Woda i napoje w podróży?

Tutaj dbamy nie tylko o środowisko ale również o nasz portfel. Kubek termiczny jest wygodny w użytkowaniu a większość kawiarni policzy nawet kilka złotych mniej za kawę do własnego kubka, dzięki czemu sam zakup zwróci się w najgorszym wypadku już po kilkudziesięciu kawkach.

Zobacz też: Anna Nowak-Ibisz i jej "Plan na dzień dobry" >>>

  • kubek termiczny
  • butelki wielorazowe

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości