Diety i odchudzanie

Popularna dieta OMG – na czym polega?

Diety i odchudzanie

Aktualizacja:

Dziś w programie Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o odchudzaniu. Czym jest dieta OMG i jakie ma zalety? O tym w studiu opowiedzieli Urszula Somow, dietetyk oraz Paweł Raczyński trener przygotowania motorycznego.

W sieci znajdźmy wiele różnych diet, które gwarantują nam zrzucenie 5, 10, a nawet 15 kg w ciągu miesząca. Jak się okazuje, samo zrzucenie zbędnych kilogramów nie jest tak trudne, jak utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Dziś rozmawialiśmy o diecie OMG opartej na specjalnym jadłospisie, ćwiczeniach i zimnych kąpielach, które zostały opracowane przez dietetyka Venice A. Fultona. Dieta Fultona cieszy się sporą popularnością, ale czy działa i jest skutecznym sposobem na odchudzanie?

Odchudzanie- na czym polega?

Proces odchudzanie związany jest z deficytem kalorycznym. Jeżeli naszym celem jest zrzucenie nadmiernej masy ciała, przede wszystkim powinniśmy dostarczać mniej kalorii, niż wydatkujemy. Podczas stosowania diety zaleca się spożywanie zwiększonej ilości białka i błonnika, które dają poczucie sytości, a tym samym chronią przed podjadaniem.

Dieta OMG- na czym polega?

Autorzy diety podkreślają jej skuteczność. W okresie 6 tygodni możliwe jest pozbycie się od 5 do 10 kg. Ze względu na szybkie tempo redukcji należy liczyć się z tym, że tracone kilogramy nie będą tylko tkanką tłuszczową, ale również glikogenem mięśniowym i wodą. Oznacza to, że u osób muskularnych, masa mięśniowa może się zmniejszyć.

Podstawą dieta OMG jest sen, który powinien wynosić 8 godzin dziennie i ćwiczenia fizyczne, dostosowane do stopnia zaawansowania osoby rozpoczynającej dietę.

Codziennym rannym rytuałem jest zimna kąpiel oraz kawa pita na czczo, która ma na celu pobudzenie przemiany materii. Dzień kończymy dmuchaniem balonów.

Sama dieta OMG jest dietą niskowęglowodanową. Polega ona na jedzeniu 3 posiłków dziennie, które nie zawierają wiele węglowodanów. Zaleca się ograniczenie spożywania owoców, natomiast zwiększa się w jadłospisie ilość mięsa i nabiału.

Zobacz też:

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości