Diety i odchudzanie

(Od)wagi dzieciaki - Igor cieszy się z każdego zrzuconego kilograma. "Jest bardzo zmotywowany"

Diety i odchudzanie

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Marta Buchla
Odwagi dzieciaki – Igor na turnusie odchudzającym
Odwagi dzieciaki – Igor na turnusie odchudzającymDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Przyszły strażak, 8-letni Igor, w cyklu "(Od)wagi dzieciaki" pojawił się kilka tygodni temu. Chłopiec postanowił zawalczyć o lepszą sylwetkę i zdrowie. Po wyemitowaniu materiału Igor dostał mnóstwo wsparcia, które go zmobilizowało do dalszej walki.

Igor walczy o zdrowie

Igor po pojawieniu się w reportażu "(Od)wagi dzieciaki" nabrał jeszcze większej mobilizacji do odchudzania. Wcześniej miał problemy ze względu na swoją wagę, także w kontaktach z rówieśnikami.

- Koledzy mi dokuczali, że jestem gruby. Próbowałem udawać, że w ogóle tego nie słyszałem - powiedział Igor.

Chłopiec postanowił schudnąć, a pomaga mu wsparcie, które otrzymał po występie w programie. Dużo osób mu kibicuje, poprawiły się także jego relacje z kolegami. Pierwszym wyzwaniem był czterotygodniowy turnus odchudzający w Centrum Rehabilitacji w Radziszowie.

- Jesteśmy dzisiaj już ósmy dzień na turnusie. Pierwsze dwa dni były dla niego ciężkie - powiedziała Jadwiga Jaskuła, mama Igora.

- Są czasami bunty, ale trzeba wrzucić na luz i to po prostu zjeść - dodał Igor.

Dobrze zbilansowane posiłki zawierające owoce i warzywa to nowa rzeczywistość chłopca. W harmonogramie jego dnia jest także dużo aktywności fizycznych.

Zmiana nastawienia

Igor zmienił przede wszystkim swoje nastawienie, sporo się rusza i je zdrowo. Na turnusie poznał koleżanki i kolegów, którzy mają podobny problem i wspólnie się motywują do działania.

- Zaledwie po tygodniowym pobycie tutaj udało mu się schudnąć pierwszy kilogram. Ja wiem, że to jest dopiero start. Leci bardzo dużo z obwodów, czyli ręce, nogi, uda, brzuch. Potrafi sam zrobić przysiad, a wcześniej miał problem ze względu na to, że miał spory brzuszek - opowiadała mama Igora.

Chłopiec zadowolony jest z każdego zrzuconego kilograma, już zauważył, że może szybciej biegać.

- Igor jest bardzo zmotywowany. Widać, że chce stosować dietę. Jest bardzo ciekawy tego, co tutaj podajemy, smakuje mu w zasadzie wszystko - powiedziała Ewa Grajewska-Burda, dietetyk, Małopolskie Centrum Rehabilitacji w Radziszowie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Marta Buchla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości