Diety i odchudzanie

Jak pozbyć się zbędnych kilogramów po pandemii? "Wiosną chudnie się łatwiej" - przekonuje dietetyk

Diety i odchudzanie

W ostatnich tygodnia sukcesywnie odmrażana jest gospodarka. Dochodzi też do luzowania obostrzeń przeciwdziałających pandemii. Możemy już śmiało marzyć o rychłym powrocie na siłownię. Jak jednak powrócić do aktywność fizycznej, żeby organizm na tym zyskał, a nie stracił? Odpowiedzieli eksperci: Milena Nosek, dietetyczka kliniczna i Krzysztof Kryj, trener personalny.

Jak schudnąć po pandemii

Dla wielu z nas przymusowa izolacja oznacza jedno - brak ruchu. Zamknięte siłownie, kluby fitness i studia jogi wymusiły wprowadzenie zmian w naszych rytuałach. Rozwiązania były dwa - zacząć ćwiczyć w domu lub czekać aż pandemia dobiegnie końca. Ci, którzy z jakiegoś powodu wybrali drugą opcję, muszą liczyć się z tym, że powrót do aktywności, a co za tym idzie także sprawności fizycznej, trochę potrwa.

Może być ciężko, szczególnie w przypadku tych, dla których czas pandemii był okresem ograniczenia aktywności fizycznej. Sam sposób odżywiania nie zawsze działa tak jak byśmy chcieli - szczególnie jeśli chodzi o redukcję masy ciała

- powiedziała w Dzień Dobry TVN Milena Nosek, dietetyk.

Ekspertka radzi, aby każdy z nas zrobił wgląd w siebie, przyjrzał się nawykom żywieniowym, które pojawiły się w czasie pandemii, a także tym, które zaobserwowaliśmy przed nią. Co się zmieniło? Jakich produktów podczas izolacji przybyło w naszej diecie? O jakich porach jedliśmy, a także jak długie przerwy robiliśmy pomiędzy posiłkami? Wszystkie te informacje pozwolą dociec, skąd na wadze pojawiły się dodatkowe kilogramy.

Silna wola i świadomość jasnego celu, który chcemy osiągnąć - to jedyna i bezkompromisowa metoda, która pozwala schudnąć. Nasz organizm wykorzystuje to, czego mu dostarczamy, dlatego trzeba nauczyć się dokonywać wyboru. Jeśli mamy cel żywieniowy, musimy znaleźć sobie inne zajęcie, niż spacery do lodówki. Może spacer na targ owocowo-warzywny po świeże, lokalne i sezonowe produkty?

Wiosną jest łatwiej chudnąć właśnie ze względu na świeże warzywa i owoce, którymi można zastąpić zboża

- mówi dietetyczka. Dodaje także, że wyższa temperatura potęguje w nas potrzebę przyjmowania płynów, które również pozwalają zminimalizować uczucie głodu.

Jak wrócić do aktywności fizycznej?

Trener personalny, Krzysztof Kryj, radzi, aby w momentach, gdy doskwiera nam głód i chęć podjadania, wyjść na zewnątrz, wybiegać się, poruszać i zmęczyć. Mówi, że dla zwiększenia motywacji warto zacząć ćwiczyć we dwoje, z zaprzyjaźnioną osobą, tak aby móc się nawzajem wspierać.

Przede wszystkim małymi kroczkami

- radzi Kryj.

Zobacz także:

Aleksandra Kwaśniewska żartuje z zakupów męża. Pokazała z czym wrócił ze sklepu Kuba Badach

Angelina Jolie wspomina swoją nieżyjącą matkę. „Martwiła się o zdrowie papieża Jana Pawła II, gdy został postrzelony”

Bezobjawowe przechodzenie koronawirusa. Jak długo możemy zarażać?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości