Diety i odchudzanie

Dieta czy zabiegi chirurgiczne? Jak wyszczuplić twarz?

Diety i odchudzanie

Aktualizacja:

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Co zrobić, by twarz odchudzić? Czasem jednak zdarza się, że ogólnie chudniemy, a jednak na twarzy nic się nie zmienia. Przyczyną może być nadmiar wody lub obrzęki, spowodowane niewyspaniem, złą dietą czy zaburzeniami hormonalnymi. W studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z dietetyczką Urszulą Somow. Piotr Osuch opowiedział o zabiegach wyszczuplenia, które mogą być pomocne, gdy wszystkie inne metody zawodzą.

Ważna jest dieta

Jak zaznaczyła na wstępie rozmowy dietetyczka, najważniejszym czynnikiem zmieniającym rysy twarzy, jak i naszej sylwetki jest nadmiar lub deficyt kalorii.

Chudnięcie lub nabranie masy ciała może faktycznie zmienić nasze rysy twarzy. Dla osób o masie ciała 50-60kg już 3-4kg mogą robić różnicę.

Zdaniem Urszuli Somow, jeżeli chcemy zauważyć różnicę w wyglądzie naszej twarzy, wystarczy regularnie wykonywać sobie zdjęcia - najlepiej bez makijażu, w podobnym oświetleniu i warunkach.

Dietetyczka zwróciła również uwagę, że warto również zadbać o kondycję naszej skóry, włosów, paznokci.

Polecam unikać nadmiaru cukrów prostych. Stwierdzono, że osoby spożywające dużo słodyczy, częściej mają problemy z napuchniętą twarzą.

Warto również ograniczyć spożycie soli, pić więcej wody oraz jeść więcej warzyw, a także ryby i orzechy, które zawierają kwasy Omega 3.

Gdy inne metody zawodzą

Piotr Osuch przyznał, że poprawianie rysów twarzy cieszy się coraz większym powodzeniem nie tylko wśród gwiazd, ale także zwykłych kobiet i mężczyzn.

Oczywiście, jest to droższa metoda niż kształtowanie twarzy dietą, ale jest kilka zabiegów, które cieszą się naprawdę dużym powodzeniem. Propaguje trend "natural look", czyli po zabiegach wyglądamy młodziej, lepiej, a nie na zoperowanych. Operacje takie nie są przesadzone, blizny są ukryte i mało widoczne, odmładzając przywraca wcześniejsze rysy twarzy.

Szybkie efekty dadzą nam takie zabiegi jak:

  • Usunięcie poduszek tłuszczowych z policzków
  • Liposukcja
  • Odessanie tłuszczu + mini lifting twarzy

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości