Diety i odchudzanie

Dieta cytrynowa. Czyli rozmiar mniej w 10 dni

Diety i odchudzanie


Jak działa dieta cytrynowa? Jakie obowiązują zasady w diecie cytrynowej? Co można jeść, a czego unikać w diecie cytrynowej? Które gwiazdy były na tej diecie i ile kilogramów udało im się zrzucić? O diecie cytrynowej rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dietetyczką i coachem żywieniowym Agnieszką Mielczarek.

 • Dieta cytrynowa - dlaczego jest popularna wśród gwiazd?
 • Dieta cytrynowa - zasady, dieta, ile można schudnąć?
 • Kto nie może być na diecie cytrynowej?
 • Czy dieta cytrynowa naprawę działa?
 • Nie każda cytryna jest dobra! Jak wybrać dobrą cytrynę?
 • Czy szklanka wody z cytryną z rana działa?

Zobacz też: Jak skończyć z podjadaniem raz na zawsze?

Dieta cytrynowa - dlaczego jest popularna wśród gwiazd?

Dieta cytrynowa jest dietą, która ma wspomóc organizm w procesie usuwania toksyn, a przy okazji pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Dieta ta jest bardzo popularna wśród gwiazd Hollywood - stosują ją m.in Heidi Klum i Jennifer Aniston.

Dietetyczka i coach żywieniowy Agnieszka Mielczarek opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN, czy dieta cytrynowa naprawdę działa i czy jest na pewno bezpieczna.

Dieta cytrynowa - zasady, dieta, ile można schudnąć?

Dieta cytrynowa polega na wypijaniu wyciśniętego soku z cytryny pół godziny przed posiłkiem. Ilość soku, którą musimy wypić, narasta z każdym dniem.

 • 1 dzień - sok z jednej cytryny
 • 2 dzień - sok z 2 cytryn
 • 3 dzień - sok z 3 cytryn
 • 4 dzień - sok z 4 cytryn
 • 5 dzień - sok z 5 cytryn

Następne dni wyglądają tak, że ilość wypijanego soku z cytryny maleje proporcjonalnie i dochodzimy do wypijania soku z jednej cytryny. Cała dieta trwa dziesięć dni.

Jak przygotować sok z cytryny?

 • Cytrynę dokładnie umyj lub najlepiej sparz, przekrój na dwie połowy, następnie wyciśnij.
 • Wyciśnięty sok z cytryny możesz rozcieńczyć wodą i dodać jedną łyżeczkę miodu.
 • Nie dodawaj cukru!

Kto nie może być na diecie cytrynowej?

Sama cytryna jest bardzo zdrowa, jednak należy pamiętać, że picie zbyt dużej ilości soku z cytryny jak w diecie cytrynowej nie będzie dla każdego zdrowe. Chodzi np. o osoby, które cierpią na alergię na cytrynę.

Trzeba pamiętać, że jedzenie jakiegokolwiek produktu w za dużej ilości nie będzie wskazane dla nikogo - powiedziała Agnieszka Mielczarek w Dzień Dobry TVN.

Osoby, które mają często problem z podrażnionym żołądkiem, również powinny trzymać się z dala od diety cytrynowej.

Czy dieta cytrynowa naprawdę działa?

Sok z cytryny lub woda z cytryną rzeczywiście wspomaga i przyspiesza detoks organizmu. Ułatwia także zrzucenie zbędnych kilogramów. Należy jednak pamiętać, że dieta cytrynowa przyniesie dobre efekty tylko wtedy, gdy oprócz soku z cytryn do codziennego menu wprowadzimy lekkie, naturalne i nieprzetworzone produkty, produkty pełnoziarniste oraz dużą ilość świeżych warzyw i owoców.

Nie każda cytryna jest dobra! Jak wybrać dobrą cytrynę?

Jeśli chcemy użyć cytryny do wody lub wycisnąć z niej sok, pamiętajmy o wcześniejszym jej sparzeniu. Na cytrynach często widzimy lekko świecący wosk - jest on bardzo niebezpieczny. Musimy go zmyć, następnie obrać cytrynę i wtedy ją użyć.

Czy szklanka wody z cytryną z rana działa?

Wiele osób pije codziennie rano wodę z sokiem z cytryny i twierdzi, że dzięki temu szybciej trawi śniadanie spożyte pół godziny po, nawet te bardziej obfite. Czy jest to prawda?

Jeśli zjemy obfite śniadanie po wypiciu wody z wyciśniętą cytryną, ta cytryna nie będzie miała dużego wpływu na trawienie. Na pewno jednak wypicie szklanki wody z cytryną po przebudzeniu się będzie lepsze niż wypicie kawy z mlekiem - powiedziała Agnieszka Mielczarek w studiu Dzień Dobry TVN.

Więcej:

  Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

  Pozostałe wiadomości