Co zrobić, żeby się pięknie uśmiechać? "Nowe zęby w jeden dzień"

Uwolnij uśmiech w jeden dzień

Piękny uśmiech to marzenie wielu z nas. Co zrobić, żeby taki był, opowiedziała w programie Dzień Dobry TVN Agnieszka Sicińska lekarz stomatolog, specjalistka w implantologii i implantoprotetyce. Okazuje się, że jedną z najważniejszych kwestii jest wybranie odpowiedniego specjalisty.

Przepis na piękny uśmiech

Agnieszka Sicińska uważa, że z zębami możemy zrobić wszystko, ale podstawą jest znalezienie dobrego specjalisty. Implanty to doskonałe rozwiązanie dla osób, które straciły zęby. Jednak pacjenci boją się bólu i długiego oczekiwania na efekt finalny.

- Dobrze by było zapytać się specjalisty, jak to będzie. Tak naprawdę, jeśli zastosujemy metodę nowe zęby w jeden dzień, będzie to trwało jeden dzień - tłumaczyła ekspertka.

Wstawienie implantów powinno być poprzedzone wizytą konsultacyjną, w trakcie której bezboleśnie lekarz oceni stan naszego uzębienia. Ważne jest zaplanowanie leczenia. Wstawienie wszystkich zębów trwa kilka godzin. - Pacjenci nie raportują bólu. Dostają zawsze zabezpieczenie w postaci tabletek przeciwbólowych. Zabieg robiony jest w znieczuleniu miejscowym - wyjaśniła Sicińska. W klinice LUX Med na placu Unii w Warszawie można wykonać ten zabieg w znieczuleniu ogólnym.

Rekonwalescencja po wstawieniu implantów

Pacjent po kilku godzinach ma piękne zęby i chętnie się uśmiecha. Lekarka opowiedziała jak wygląda rekonwalescencja po takim zabiegu. Bywa, że potrzebne jest zwolnienie na kilka dni.

- Nie zagwarantujemy tego, że nie będzie siniaka, nie zagwarantujemy tego, że pacjent nie spuchnie. Wszystko jest możliwe - tłumaczyła stomatolog.

Implantów nie trzeba wymieniać co kilka dni. Zabieg wystarcza na wiele lat, trzeba jednak o zęby dbać. - Zęby myjemy i czyścimy. Jeżeli mamy pojedyncze implanty pomiędzy własnymi zębami chodzimy na wizyty kontrolne do lekarza, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Warto raz na rok zjawić się u lekarza, który robił implanty i protetykę na implantach - wyjaśniła Agnieszka Sicińska.

Jeśli wszystkie zęby mamy oparte na implantach, udajemy się na wizytę do lekarza implantologa. Jeśli dopuścimy do stanów zapalnych, implanty mogą się zdezintegrować, wówczas albo same wypadną, albo z łatwością będziemy mogli je wyjąć.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości