Zdrowie

Bądź dobra dla siebie. Wprowadź nawyki, które pomogą ci zachować zdrowie i uniknąć infekcji

Zdrowie

LightFieldStudios/Getty Images

Wiele z nas, kiedy słyszy słowa "zadbaj o siebie", ma przed oczami luksusowy wypad do kosmetyczki i fryzjerki lub szalone zakupy w centrum handlowym. Dbanie o siebie kojarzy nam się głównie ze sprawami urody, a rzadko myślimy o tym, co tak naprawdę wpływa na nasze zdrowie. Przyjrzyjmy się tej kwestii – oto kilka kroków do tego, jak czuć się dobrze – każdego dnia.

"Jestem wyjątkowa i zasługuję na to, co najlepsze". Takie słowa powinnyśmy mówić sobie na poranne "dzień dobry". Niestety, zdecydowana większa część kobiet tego nie robi. Żyjemy w biegu, pracujemy, podróżujemy. Poświęcamy czas na rzeczy inne, niż dbałość o zdrowie. Nadeszła pora, aby to zmienić.

Zacznij od podstaw

Zwracasz uwagę na to, z jakiego materiału tworzona jest Twoja bielizna? Czy jest naturalna i nie szkodzi zdrowiu? Tak, to właśnie jeden z punktów, który poruszymy. Tkaniny, które nie przepuszczają powietrza, tworzą wymarzone środowisko dla niechcianych bakterii i drobnoustrojów, a w sąsiedztwie stref intymnych o infekcję nie trudno. Co więcej – bardzo łatwo się jej nabawić, a zdecydowanie trudniej pozbyć. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na to, z czego wykonana jest nasza bielizna.

Naturalne, czyli chroniące zdrowie

Podejmując temat bielizny, nie można nie wspomnieć o tym, co w znacznej mierze chroni strefę intymną – wkładki higieniczne. Wokół nich krąży bardzo wiele mitów. Niektórzy twierdzą, że ich noszenie nie pozwala skórze swobodnie oddychać, powoduje rozmnażanie się bakterii, a nawet wywołuje reakcje alergiczne. Niestety, w dużej mierze jest to prawda. Z tego względu warto zwracać uwagę na to, aby były pokryte 100% bawełną. Takie są wkładki Bella Intima, które możesz kupić na BliżejCiebie.pl. Miękkie i delikatne, pokryte najlepszej jakości bawełną organiczną z upraw ekologicznych. Nie zawierają barwników oraz naturalnego lateksu, który może wywoływać podrażnienia skóry. Papier wykorzystany do produkcji opakowań wkładek pochodzi z lasów uprawianych zgodnie z zasadami zrównoważonego leśnictwa.

Powiedz "tak" ćwiczeniom i diecie

Wszyscy słyszymy wokół, jak ćwiczenia są dla nas dobre, choć nie zdajemy sobie sprawy, jak jest naprawdę. Regularna aktywność fizyczna wpływa na polepszenie nastroju, wzmocnienie samooceny, a także obniża poziom lęku i stresu. W pędzącej codzienności ciężko jest znaleźć czas na siłownię lub trening, dlatego spróbuj aktywności dopasowanej do Twojego trybu życia. Spacer, krótka gimnastyka lub chwila jogi dla wyciszenia. To wszystko sprawi, że odpoczniesz od obowiązków, pracy i poczujesz upragnione rozluźnienie.

Dodajmy do tego zdrową dietę. Nie chodzi tu o narzucanie sobie restrykcji, ale o zwracanie uwagi na żywność, którą spożywamy. Wystarczy ograniczyć fast foody i posiłki podgrzewane w kuchence mikrofalowej. Postaw na większą ilość warzyw i owoców, szczególnie sezonowych, które zawierają najwięcej witamin. Zamiast smażyć – piecz i gotuj na parze. Usuń kolorowe napoje, zastępując je wodą z dodatkiem cytryny i mięty. To proste kroki, które sprawią, że po czasie zaczniesz odczuwać różnicę w samopoczuciu. Twój organizm z pewnością Ci za to podziękuje.

Bądź dobra dla siebie

Kiedy dbasz o siebie, stajesz się osobą, którą naprawdę chcesz być. Aby utrzymać organizm w jak najlepszej formie, należy każdego dnia troszczyć się o swoje zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Według Światowej Organizacji Zdrowia – WHO - "zdrowie jest to stan kompletnego fizycznego, psychicznego i społecznego dobrostanu, a nie tylko brak choroby". Zapamiętaj te słowa i wdróż je w codzienne życie – dla siebie.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości