Poniedziałek, 19 marca
Z Facebooka
Na "torcie gokartowym" z Majdanami :)

Dorota i Marcin

DorotaMarcin
powrót do listy

Zaproś seniora do monitora!

Gorące tematy
poniedziałek, 18 listopada 2013
Zaproś seniora do monitora!
zaproś seniora do monitora Foto: archiwum własne
Wygraj laptop, tablet lub kamerę cyfrową! Podejmij wyzwanie i nakręć seniora do aktywności w sieci.

Od 12 listopada do 6 grudnia 2013 r. trwa konkurs w ramach akcji „Zaproś seniora do monitora”.  Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają laptopy, tablety oraz kamery cyfrowe.

Ideą przedsięwzięcia jest aktywizowanie seniorów, by nie byli biernymi użytkownikami Internetu. Zadanie konkursowe polega na nagraniu materiału wideo i pokazaniu w atrakcyjny sposób, jakie konkretnie możliwości dają nowe technologie  oraz jakie potrzeby starszego pokolenia mogą zaspokoić. Autorzy 25 materiałów wideo, których prace zdobędą największą ilość głosów w dwóch etapach konkursu otrzymają jedną z poniższych nagród:

  • 5 x Laptop marki Lenovo G500H 15,6" i7-3612QM
  • 13 x Tablet marki Samsung Galaxy Tab 3
  • 7 x Kamera cyfrowa marki Panasonic HC-V110 + karta SDHC 8GB

Czekamy na prace konkursowe, gdzie młodsze pokolenia przyjmując rolę przewodników po świecie Internetu odkrywają jego tajniki starszym pokoleniom. Uważamy, iż kluczową rolę w przezwyciężaniu barier związanych ze stawianiem pierwszych kroków w sieci odgrywają osoby trzecie, które pełnią rolę nauczycieli i służą pomocą w sytuacjach kryzysowych. Najlepiej jeżeli są to osoby, które  wywodzą się z bliskiego otoczenia seniorów – mówi Monika Sobczyk, koordynator projektu  Zaproś seniora do monitora.

Według badania  Megapanel PBI/Gemius na 13 mln Polaków po 50 roku życia, aż 10 mln nie korzysta z Internetu. Stanowią oni największa grupę osób w społeczeństwie nie korzystających z sieci. Konkurs ma na celu uświadomić aktywnym użytkownikom Internetu, jak ważna jest ich rola  w odkrywaniu świata internetu wśród  seniorów w ich otoczeniu oraz pokazać korzyści płynące z współpracy międzypokoleniowej w sieci. Poprzez prowadzone przedsięwzięcie chcemy ich zachęcić do podejmowania działań, mających na celu zachęcenie starszych pokoleń do poznawania i aktywnego uczestnictwa w sieci.

Idea akcji „Zapros seniora do monitora” oraz informacje o konkursie dostępne są na stronie http://wideokonkurs.pl. Zapraszamy do uczestnictwa.

Zadanie publiczne pn. "Zaproś seniora do monitora" jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Akcję wspierają medialnie: fpięć.pl, Perspektywy, e-biznes.pl, studentnews.pl, nf.pl.

 

konkurs Zaproś seniora do monitora
konkurs Zaproś seniora do monitoraFoto: archiwum własneWideo: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Źródło: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji | autor:

Gorące tematy >

Tomasz Komenda na wolności. Teraz chce po prostu żyć!

"Między nami". Licealiści zachęcają do odkrywania nowych miejsc

Stephen Hawking. Genialny naukowiec z ogromnym poczuciem humoru

Polak zdobył brązowy medal w slalomie w Pjongczangu

tvnpix