Tak smakuje dziękuję

Kupuj lokalnie, gotuj globalnie. Czy ze składników dostępnych w dyskoncie można przygotować dania na światowym poziomie?

Tak smakuje dziękuję

Gotowanie, także za sprawą programów kulinarnych, stało się pasją wielu osób. Chętnie poznajemy nowe smaki i próbujemy nowych receptur, jednak często pojawia się problem z dostępnością składników – przynajmniej tak sądzi wiele osób, które już na etapie czytania przepisu odrzucają go, bo skąd wziąć kimchi, ser halloumi, czy owoce morza, szczególnie jeśli do większego miasta jest dosyć daleko? To proste – z dyskontów!

Świetna jakość w przystępnej cenie

Nie ma co ukrywać – oferta sklepów dyskontowych jest aktualnie nie do pobicia. Nie tylko oferują swoim klientom naprawdę szeroką gamę produktów z różnych, nawet najdalszych zakątków świata, ale także (a może przede wszystkim) – mają przystępne ceny, dzięki czemu początkujący adepci sztuki kulinarnej nie muszą obawiać się o swoje finanse w czasie odkrywania nowych smaków. Jak to możliwe, że w sklepach takich jak ALDI znajdziemy wysokiej jakości towar za bardzo rozsądne pieniądze? To proste – pojawia się tu efekt skali. Sieciowe sklepy, dzięki temu, że są dużymi odbiorcami mogą negocjować ceny kupując towary od pojedynczych przedsiębiorców.

Miłośnicy sztuki kulinarnej znajdą w ALDI, oprócz produktów spożywczych, szeroką ofertę sprzętu. Jeśli więc w kuchni brakuje miksera, blendera, czy bardziej zaawansowanych produktów, jak np. zgrzewarka do pakowania próżniowego wykorzystywanego w bardzo popularnej obecnie metodzie gotowania sous-vide, można je będzie kupić w trakcie zakupów. Jak wszystkie oferowane w ALDI produkty, urządzenia również mają bardzo przystępne ceny i świetną jakość.

Cały świat w zasięgu ręki

W ALDI klienci znajdą produkty znane w Polsce od lat: świetnej jakości warzywa i owoce, świeże mięso, swojskie wędliny, nabiał, czy pieczywo, ale na półkach w sklepie znalazły także swoje miejsce ciekawe makarony, octy smakowe, wędliny i sery. Smakosze z pewnością znajdą w lodówkach gorgonzolę, ser kozi, camembert, parmezan, czy jego świetny zamiennik – grana padano, a mięsożercy docenią szeroki wybór wędlin: od włoskiego salami, przez szynkę szwarcwaldzką, aż po hiszpańską kiełbasę Fuet.

Fantastyczny asortyment i bardzo przystępne ceny sprawiły, że to właśnie w sklepach sieci ALDI postanowili się zaopatrywać uczestnicy nowego programu "Tak smakuje dziękuję", który od 8 maja będzie można oglądać na antenie TVN o godz. 17:30, Food Network i na Player.pl (od 17 maja, o godzinie 21:45).

Źródło zdjęcia głównego: andresr/Getty Images

Pozostałe wiadomości