Tak smakuje dziękuję

Multifunkcyjność w gotowaniu. Jak wprowadzić to rozwiązanie do swojej kuchni?

Tak smakuje dziękuję

Garnki i patelnie Tefal.

Kto z nas, oglądając zmagania uczestników programów kulinarnych, nie chciał poczuć się jak Masterchef? Przygotowywanie coraz bardziej wymyślnych posiłków to oczywista droga rozwoju dla każdego, kto pasjonuje się gotowaniem. Problem, z którym prędzej czy później przyjdzie zmierzyć się wszystkim, którzy zajmują się przygotowywaniem posiłków jest miejsce do przechowywania naczyń i garnków, a raczej jego brak. Co zrobić, kiedy okazuje się, że szafki nie zmieszczą kolejnych artykułów przydatnych w kuchni?

Funkcjonalność i różnorodność w jednym

Problemem, z którym często spotykają się osoby, które zmieniają kuchenkę gazową na inne dostępne na rynku rozwiązanie jest niekompatybilność posiadanych garnków z płytą ceramiczną, halogenową, czy indukcyjną. Seria Ingenio Emotion od Tefal nadaje siędo gotowania na każdej kuchni. Wszystkie elementy zestawu mają 3-warstwowe dno, które najważniejszą zaletą jest doskonałe rozprowadzanie temperatur z każdego źródła ciepła. Takie rozwiązanie daje pewność, że nawet w przypadku przeprowadzki, czy remontu, posiadane naczynia sprawdzą się bez zarzutu.

Dodatkowo w serii Ingenio Emotion znalazły się różnorodne moduły – przez klasyczne rondle, garnki czy patelnie przez naczynia głębokie czy woki. Co więcej, użytkownicy mogą wybrać wielkość poszczególnych elementów, komponując tym samym idealny zestaw, doskonale dopasowany do własnych potrzeb. Twórcy serii przemyśleli każdy detal – od umieszczonej wewnątrz naczyń skali pojemności, przez punkt Thermospot, aż po odpinaną rączkę z opatentowanym systemem mocowania, który wytrzymuje nawet 10 kg obciążenie.

Kolejną niewątpliwą zaletą naczyń Tefal Ingenio Emotion jest ich wielofunkcyjność. Dzięki temu, że garnków i patelni można używać zarówno do gotowania, smażenia, jak i pieczenia w kuchni w końcu może zagościć tak pożądany przez wielu minimalizm.

Tefal Ingenio Emotion: przechowywanie jeszcze nigdy nie było tak proste

Przestrzeń do przechowywania naczyń w kuchni ma swoje ograniczenia, o czym przekonuje się prędzej, czy później każdy adept sztuki kulinarnej. Nawet jeśli szafkowy tetris opanowany został do perfekcji, ułożone w niezdarną stertę garnki prędzej czy później przewrócą się, w najlepszym przypadku robiąc hałas – w gorszym ulegając uszkodzeniom. Nie ulega wątpliwości, że funkcjonalność i multifunkcyjność to cechy pożądane w każdej sferze życia – także w kuchni. Właśnie dlatego, aby ułatwić sobie proces gotowania i przechowywania, warto postawić na naczynia, które zostały zaprojektowane i stworzone właśnie z myślą o komfortowym składowaniu i utrzymywaniu porządku w kuchni - Tefal Ingenio Emotion.

Niewątpliwą zaletą kolekcji jest fakt, że kolejne elementy idealnie do siebie pasują i mieszczą się jeden w drugim. Dodatkowym atutem linii Tefal Ingenio Emotion jest odpinana rączka, co nie tylko oszczędza przestrzeń w szafce, ale także czyni naczynia multifunkcyjnymi. Dzięki temu, że garnki, rondle i patelnie można ułożyć w jednym stosie, oszczędza się nawet 50% powierzchni.

Możliwości, jakie dają naczynia Tefal Ingenio Emotion sprawdzą uczestnicy nowego programu „Tak smakuje dziękuję”, który można oglądać w każdą niedziele od 8 maja o godzinie 17:30 w stacji TVN, Food Network i na Player.pl (od 17 maja, o godzinie 21:45).

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości