związek

  związek

  Pęd życia i natłok pracy sprawia, że niektóre pary nie mają czasu i siły na seks. Relacje, w których życie seksualne nie istnieje, nazywane są białymi związkami. Czym się charakteryzują i jakie są przyczyny braku bliskości? O tym opowiedział nam seksuolog i psychoterapeuta Andrzej Gryżewski.

  Twój mężczyzna przestał dbać o siebie? Nie wiesz jak zmobilizować go do tego, by zaczął zwracać większą uwagę na swój wygląd? Oto proste triki jak to zmienić.

  Według seksuologów wystarczą dwa tygodnie bez seksu, aby między parą powstał spory dystans, który potem trudno zmniejszyć. Jak pielęgnować intymność na różnych etapach związku. Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarką i blogerką Ewą Pacułą, seksuolog Izabelą Jąderek oraz modelem Michałem Baryzą.

  Na początku związku jesteśmy w drugiej osobie bardzo zakochani. Niestety zauroczenie kiedyś mija i związek dopada codzienność, pojawiają się też problemy. Czy każdy związek musi przechodzić kryzys? Jak temu zapobiec? A jeżeli już się pojawi, to jak go przetrwać? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog Magdalenę Chorzewską oraz Tatianę Mindewicz-Puacz, psychoterapeutkę.

  Miłość może nas dopaść wszędzie. Ale wakacje, urlop i odpoczynek sprzyjają romantycznemu nastrojowi i wakacyjnym romansom. Czy wakacyjna miłość ma szansę przetrwać? Czym różni się miłość od zakochania? O komentarz w Dzień Dobry Wakacje poprosiliśmy psycholog Magdalenę Chorzewską, która jest też ekspertem w programie "Ślub od pierwszego wejrzenia".

  O swoim kulturowym „docieraniu” się w związku i perypetiach z tym związanych opowiedzieli nam dziś Joanna Pawlik i jej partner Lude Victor Reno pochodzący z Martyniki, oraz Maja Ney i jej mąż Patrick, który urodził się w Wielkiej Brytanii.

  Artur powoli kończy swoją karierę piłkarską, a Sara, już niedługo, wyda swoją debiutancką płytę. O swoich życiowych i zawodowych planach opowiedzieli nam w Dzień Dobry TVN Sara i Artur Borucowie. Czy rzeczywiście planują wyprowadzić się do Los Angeles? Co Artur będzie robił na piłkarskiej emeryturze?

  W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy psychologa Piotra Mosaka, z którym rozmawialiśmy o "miłości" dla pieniędzy. Dlaczego kobiety, ale i nie tylko decydują się na takie związki? Czy kierują się tylko wyrachowaniem? Czy w takim układzie jest w ogóle miejsce na uczucie?

  O ostatnie doniesienia prasowe na temat związku Ilony Felicjańskiej i Paula Montany, Agnieszka Jastrzębska spytała samych zainteresowanych. Ilona Felicjańska: "Jestem w kolejnym etapie życia. Idąc ścieżką rozwoju nie możesz oczekiwać, że to się skończy. Jestem level up, jestem na kolejnym poziomie".

  Wg badań co piąty Polak żyje samotnie, a aż 96% singli szuka trwałego związku. O tym, jak znaleźć partnera, który spełni nasze oczekiwania i od czego takie poszukiwania rozpocząć, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN Bianca-Beata Kotoro: "Trzeba spojrzeć na siebie. Co jest dla mnie ważne, bez czego nie jestem w stanie funkcjonować z drugim człowiekiem. Jakie mam oczekiwania i ...czy te oczekiwania są realistyczne".

  Anthony Botta to 25-letni Belg, który uwielbia kobiety i podróże. Anthony zwiedził już ponad 20 europejskich miast i w każdym z nowych miejsc umawiał się przez Internet na randkę. Sypiał u nowo poznanych dziewczyn. Z jakimi reakcjami spotyka się jego sposób na podróżowanie? Gościem Dzień Dobry TVN był psycholog Piotr Mosak, który wytłumaczył nam, że kobiety zupełnie inaczej podchodzą do związków niż mężczyźni. W sytuacjach, kiedy mężczyzna nic nie obiecuje kobiecie, ona i tak miewa nadzieje i bywa później zawiedziona. Czy wynika to tylko z biologi czy również z wychowania? Czy istnieją sposoby, na zatrzymanie przy sobie mężczyzny?

  Pani Teresa, która do nas napisała, czuje się zagubiona, ponieważ mąż, z którym jest sześć lat po ślubie i, z którym ma dwójkę dzieci, nie zwraca na nią już uwagi i nie widzi jej potrzeb. Co na to terapeutka Bianca-Beata Kotoro, gość Dzień Dobry TVN? Czy wszystkie pary po kilku lata wspólnego życia mają taki problem? Co ma zrobić pani Teresa? Jak odzyskać uwagę partnera?

  W tym wyjątkowym dniu, Międzynarodowym Święcie Miłości, odwiedzili nas w studiu Dzień Dobry TVN: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz oraz Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz. Czy pamiętają swoją pierwszą randkę? Jak się poznali? Dlaczego Janusz Józefowicz mówi, że "mieli trudną sytuację" i, że "może dziewczynie strasznie skomplikować życie"? Jaką receptę na udany związek mają Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz? Co łączy Józefowcza i Urbańską? I kto z nich jest specjalistą od miłości francuskiej?

  Związek dwojga ludzi powinien opierać się na zaufaniu i miłości. Jednak jak się okazuje, co drugi Polak przegląda pocztę elektroniczną i SMSy partnera. Granica między troską, a słabością jest bardzo cienka. Jak jej nie przekroczyć? czy związek, w którym panuje nadmierna kontrola jest skazany na rozpad? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy seksuolog Izabelę Jąderek.

  Jakub "Jacob" Bartnik jest zwycięzcą pierwszej polskiej edycji Project Runway. W programie projektant sprawiał wrażenie aroganckiego. Przed reporterką Dzień Dobry TVN Basią Pasek Jacob odkrył swoje nieznane oblicze. Zakochany projektant przedstawił nam swoją dziewczynę Polę Bogdańską. Czym Bartnik ujął blogerkę modową? I co rozczula Polę w Jacobie?

  O granicach wolności w związku rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anną Szlęzak, autorką poradników dla kobiet, blogerką i młodą mamą Aleksandrą Radomską oraz aktorem Dawidem Czupryńskim. Czy jest coś, czego nie robią razem? Po co przymuszać naszego partnera do robienia z nami czegoś, czego robić nie chce? Ile wolności powinniśmy mieć w związku?

  Modelka Karolina Pisarek, finalistka 5. edycji programu "Top Model", ma nowego chłopaka! Poznała go na Filipinach. Daniel, bo tak ma na imię jej wybranek, ma korzenie brazylijsko-japońskie i egzotyczną urodę. Zobaczcie, jak wygląda i czym się zajmuje się Daniel Matsunaga. Jak się poznali? Dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej udało się z nimi porozmawiać.