związek

  związek

  W związkach z długim stażem namiętność po pewnym czasie wygasa. Jak pielęgnować związek, by seksualność nie zanikła? Pewna amerykańska para, by ponownie rozpalić namiętność uprawiała seks codziennie przez 365 dni w roku. Czy eksperyment się udał? Dlaczego w długoletnich związkach unikamy seksu? Gościem Dzień Dobry TVN była Karo Akabal, seks coach.

  "Ślub od pierwszego wejrzenia" to kontrowersyjny eksperyment. Jego bohaterami są osoby, które marzą o wielkiej miłości, ale nadal nie znalazły swojej drugiej połówki. Pomogą im w tym specjaliści. Uczestnicy tego eksperymentu i programu swojego partnera/partnerkę poznają dopiero - uwaga - w dniu ślubu. Czy małżeństwo aranżowane może być udane? Czy taki eksperyment jest moralny? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry Wakacje psychologa Piotra Mosaka, który bierze udział w tym projekcie.

  Gościem Dzień Dobry TVN była socjolog dr Emilia Paprzycka, z którą rozmawialiśmy o tym, jak nowe technologie i Internet wpłynęły na relacje międzyludzkie. Czy ułatwiają bycie niewiernym?

  Według raportów do zdrady przyznaje się już 39% badanych. W większości przypadków zdradzają mężczyźni. Czy maja ku temu większe skłonności? Które zawody są bardziej predestynowane do tego, żeby zdradzać? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: aktorka Katarzyna Kwiatkowska, aktor Jarosławy Jakimowicz i seksuolog Katarzyna Klimko-Damska.

  Tym razem Filip Chajzer skupił się na gigantycznym problemie dziewczyn ze swojego pokolenia - mimo że są piękne, wykształcone i spełniają się w życiu zawodowym, to do pełni szczęścia brakuje im jednego: mężczyzny, który pokocha szczerze. Z dociekań Filipa wyszło, że problem jest dość złożony. Zobaczcie, do jakich wniosków doszedł i co zalecał szczęściarom, którym udało się złowić fajnego faceta ;)

  Żyjemy w czasach, kiedy dzielimy się ze światem wszystkim. Czy publiczne oświadczyny to dobry pomysł? Dlaczego mężczyźni decydują się na oświadczyny z wiwatującą publicznością w tle? Czy robią to, by się dowartościować? Czy nie jest to wywieranie zbyt dużej presji na partnerce? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: psycholog Maria Rotkiel i wokalista Norbi.

  Tomasz Karolak oświadczył się swojej długoletniej partnerce Violi Kołakowskiej. Zobaczcie, w jakich okolicznościach do tego doszło.

  Jola Lewicka prowadzi salon z ekskluzywną bielizną. Swoją ostatnią miłość poznała w Internecie. Jak przyznała, w rozmowie z Ulą Chincz, zakochała się bez pamięci. Jean Francois Nowacki mieszka na co dzień we Francji. Para widuje się sporadycznie. Jak pielęgnują swoje uczucie? Jola i Jean w swoim życiu bardzo wiele przeżyli. Czy doświadczenia sprawiają, że bardziej cenią miłość?

  Życie żony marynarza nie jest łatwe. Muszą same radzić sobie z wieloma problemami, kiedy ich mężowie pracują na morzu. Zobaczcie, w jaki sposób pielęgnują relacje z parterami i jak ich nieobecność tłumaczą ich wspólnym dzieciom.

  Czy szczerość i mówienie sobie prawdy jest dla związku fundamentalne? Czy drobne kłamstwa mogą zniszczyć bliską relacje? Gdzie leży granica między kłamstwem a mijaniem się z z prawdą? I jak reagujemy, gdy przyłapiemy partnera na drobnych kłamstewkach? O szczerości w związku rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychologiem Magdaleną Chorzewską i Agatą Kościkiewicz, restauratorką.

  Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że Rafał Maślak rozstał się z dziewczyną. Czy parze udało się zażegnać kryzys? Z Kamilą i Rafałem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Agnieszka Jastrzębska wypytała gwiazdy o ich drugie połówki. Czy wiedzieliście, że Jerzy Dudek jest ze swoją żoną od szkoły podstawowej? Dlaczego Piotr Głowacki razem ze swoją żoną obchodzą, aż dwie rocznice ślubu? I jak to było w przypadku małżeństwa Mellerów? Kto się pierwszy w kim zakochał? Marcin czy Anna?

  Czytanie cudzej korespondencji zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Co skłania nas do skontrolowania telefonu partnera, do przeczytania jego sms-ów? Czy takie zachowanie jest powszechne? Jaki procent polskiego społeczeństwa stosuje tego typu "kontrolę"? O zaufaniu i kontroli rozmawialiśmy z Katarzyną Warnke, Odetą Moro i dr. Konradem Majem, psychologiem społecznym. Zdarzyło się Wam przeczytać sms-y w telefonie partnera?

  Wiążąc się z kimś, przygarniamy do siebie także kolegów lub koleżanki partnera. Po jakimś czasie, kiedy przyjaciele ukochanego bądź ukochanej nie wychodzą z Waszego mieszkania i niemalże stają się jego wyposażeniem lub wyciągają jego lub ją zbyt często na tzw. miasto, zaczyna nam chodzić żyłka na szyi. Czy goszczące w Dzień Dobry TVN: Kaję Śródkę i Laurę Breszkę denerwują koledzy parterów? Na kanapie - obok pań - zasiadł także specjalista ds. damsko-męskich Grzegorz Kordek. Zapytaliśmy go, skąd bierze się zazdrość o kolegów i czy warto ciosać parterowi kołki na głowie za spędzanie czasu ze znajomymi.

  Seks jest istotny w życiu, dlatego podgrzewanie temperatury w związku jest bardzo ważne. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy jedyną w Polsce, certyfikowaną sex coach Martę Niedźwiecką, by udzieliła kilku rad, jak obudzić namiętność w długoletnim związku i sprawdzić, by Walentynki nie były jedyną okazją do okazywania sobie uczuć. Nasz gość powiedział również, czym charakteryzuje się slow seks?

  Magda i Tomasz Wysoccy, bohaterowie kolejnego odcinka cyklu "Para do poprawy", są małżeństwem od 19 lat. Mają dwójkę dzieci. Prawie dorosłego już syna i 2-letnią córkę, która urodziła się bez przełyku. Dlaczego zwrócili się do Pauliny Biernat z prośbą o pomoc? Jakie mieli problemy w związku? Czy zastosowali się do rad Pauliny? Jak odnaleźć bliskość w związku z długim stażem?

  Związek Doroty Wellman i Marcina Prokopa ma już długi staż. Może dlatego od czasu do czasu przechodzi kryzys. Tym razem to Dorota trochę namieszała. Uznała bowiem, że przydałoby się jej "młodsze ciało". Czy ich uczucie przetrwa to - jakże nas martwiące - załamanie? Dorotko, uważaj, bo jest ktoś, kto na widok Marcina czuje przepływające przez ciało dreszcze ;)

  Grzegorz Krychowiak swoją partnerkę Celię poznał na studiach we Francji. Podobno była to miłość od pierwszego wejrzenia. Jak wygląda typowy dzień Celii Jaunat? W jaki sposób chce przełamać stereotyp "dziewczyny piłkarza"? Jakim partnerem jest Krychowiak? Czym zaskakuje swoją wybrankę? I gdzie para spędzi Święta Bożego Narodzenia? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Każda ich rozmowa kończyła się kłótnią, ona chciała robić wszystko dynamicznie i szybko, a on był bardziej powściągliwy i musiał wszystko przemyśleć dwa razy... to prowadziło do konfliktów i "wyciągania starych brudów". Paulina Biernat postanowiła pomóc Paulinie i Dariuszowi. Czy to się jej udało, czy para nauczyła się rozmawiać ze sobą? Zobaczcie!

  "Przeciwieństwa się przyciągają" to powiedzenie, które znamy wszyscy, ale czy wszyscy się z nim zgadzamy? Czy można stworzyć trwałą i stabilną relację z osobą, która zupełnie się od nas różni? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: redaktor naczelną "Zwierciadła" Katarzyną Montgomery, żoną Tymona Tymańskiego - Natalią oraz psychologiem Małgorzatą Ohme. Czy Natalia i Tymon, mimo dużej różnicy wieku, są zgodnym małżeństwem? Katarzyna Montgomery powiedziała nam, dlaczego nie chciałaby przeglądać się w partnerze jak w lustrze i jaki wpływ ma nasz zapach na relacje. Psycholog wyjaśniła, jakie nieświadome motywy kierują nami w doborze partnera.

  Jak twierdzi Anna Kalczyńska - Marcin Prokop jest mistrzem świata w robieniu jajecznicy, a w czym najlepsi są Wasi mężczyźni? Mówicie im to? O tym co chcą słyszeć faceci rozmawialiśmy z Piotrem Kędzierskim, Grzegorzem Kordkiem i Elizą Jędrzejewską-Kordek. Czy rzeczywiście "głaskologia" jest najlepszym sposobem na uwiedzenie i zatrzymanie przy sobie mężczyzny?

  Według przeprowadzonych badań połowa społeczeństwa na świecie nie okazuje sobie uczuć. Dlaczego tak się dzieje? Boimy się bliskości? Tymczasem okazuje się, że całowanie i przytulanie to doskonały sposób na okazywanie miłości bliskiej nam osobie. Jak podtrzymać ogień w związku? Porozmawialiśmy na ten temat z naszymi ekspertkami, Moniką Staruch, seksuolog oraz Dellfina Dellert – współautorką serii „Seks w małym mieście.

  Małgorzata i Piotr Widera to bohaterowie kolejnego odcinka cyklu "Para do poprawy". Psycholog Paulina Biernat postanowiła pomóc im odbudować relację zaburzoną przez zdradę Piotra. Czy decyzja o podjęciu walki o miłość jest obustronna? Jakie dylematy wiążą się z wybaczeniem? Czy zdradę rzeczywiście można wybaczyć i jaką rolę odgrywa pomoc psychologa w odbudowie zaufania? Małgorzatę, Piotra i Paulinę Biernat gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Komunikacja w związku. Trudny temat, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi konflikt interesów. Czy płeć determinuje skłonności do konfliktów? O co pary kłócą się najczęściej i skąd bierze się chęć do manipulacji partnerem? Czy szantaż emocjonalny rozwiązuje sprawę? Na kanapie Dzień Dobry TVN Norbi, Katarzyna Wołejnio, Edyta Pazura oraz Paulina Młynarska radzą, jak skutecznie komunikować się z drugą osobą.

  Aktora Piotra Zelta i jego życiową partnerkę Katarzynę Krawczyk gościliśmy na naszej kanapie. Jesteście ciekawi w jakich okolicznościach trafili na siebie i czy tworzą udany związek? Jak wytrwać w ciągłym świetle reflektorów? Czy Katarzyna Krawczyk ponosi konsekwencje medialnej przeszłości swojego partnera? Zobaczcie rozmowę o cieniach i blaskach związku w show-biznesie.

  Są parą od 10 lat. Od roku publikują vloga, na którym pokazują jak wygląda ich codzienne życie i jak udaje im się tworzyć z zgrany i szczęśliwy związek. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dominika Rybarczyka i Karola Wilamowskiego. Dlaczego zdecydowali się publicznie pokazać własne życie i czy spotykają się z falą krytyki ze strony widzów?

  Kilka dni temu Hubert Urbański pojawił się na salonach z Joanną Majstrak. Fakt ten wywołał w mediach niemałe zamieszanie. Czyżby nowa para w polskim show-biznesie? Kim dla dziennikarza jest blondwłosa aktorka? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska postanowiła sprawdzić to u samego źródła. Czy Hubert spodziewał się aż takiego zamieszania wokół jego osoby? I dlaczego na kolejnym bankiecie pojawił się już sam?

  Na postawione pytanie, w Dzień Dobry TVN starał się odpowiedzieć najsłynniejszy na świecie psycholog, autor eksperymentu więziennego, prof. Philip G. Zimbardo. Dlaczego uważa, że jeżeli mężczyźni się nie zmienią, to zwyczajnie wyginą? Z jakich powodów zawodzą? Czego się boją? Czy da się ich zmienić? I kogo w takim razie szukają współczesne kobiety?

  Kinga i Piotr Deryło są razem od 4 lat. Mają dwójkę dzieci. I niestety często się kłócą. Zgłosili się do Pauliny Biernat, by zawalczyć o swój związek. Ona chce, by on częściej przebywał z nią i dziećmi, a on pragnie, by ona pozwalała mu na więcej. Czy Paulina Biernat im pomogła? Oto kolejny odcinek cyklu "Para do poprawy".