związek

  związek

  Pani Teresa, która do nas napisała, czuje się zagubiona, ponieważ mąż, z którym jest sześć lat po ślubie i, z którym ma dwójkę dzieci, nie zwraca na nią już uwagi i nie widzi jej potrzeb. Co na to terapeutka Bianca-Beata Kotoro, gość Dzień Dobry TVN? Czy wszystkie pary po kilku lata wspólnego życia mają taki problem? Co ma zrobić pani Teresa? Jak odzyskać uwagę partnera?

  W tym wyjątkowym dniu, Międzynarodowym Święcie Miłości, odwiedzili nas w studiu Dzień Dobry TVN: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz oraz Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz. Czy pamiętają swoją pierwszą randkę? Jak się poznali? Dlaczego Janusz Józefowicz mówi, że "mieli trudną sytuację" i, że "może dziewczynie strasznie skomplikować życie"? Jaką receptę na udany związek mają Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz? Co łączy Józefowcza i Urbańską? I kto z nich jest specjalistą od miłości francuskiej?

  Związek dwojga ludzi powinien opierać się na zaufaniu i miłości. Jednak jak się okazuje, co drugi Polak przegląda pocztę elektroniczną i SMSy partnera. Granica między troską, a słabością jest bardzo cienka. Jak jej nie przekroczyć? czy związek, w którym panuje nadmierna kontrola jest skazany na rozpad? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy seksuolog Izabelę Jąderek.

  Jakub "Jacob" Bartnik jest zwycięzcą pierwszej polskiej edycji Project Runway. W programie projektant sprawiał wrażenie aroganckiego. Przed reporterką Dzień Dobry TVN Basią Pasek Jacob odkrył swoje nieznane oblicze. Zakochany projektant przedstawił nam swoją dziewczynę Polę Bogdańską. Czym Bartnik ujął blogerkę modową? I co rozczula Polę w Jacobie?

  O granicach wolności w związku rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anną Szlęzak, autorką poradników dla kobiet, blogerką i młodą mamą Aleksandrą Radomską oraz aktorem Dawidem Czupryńskim. Czy jest coś, czego nie robią razem? Po co przymuszać naszego partnera do robienia z nami czegoś, czego robić nie chce? Ile wolności powinniśmy mieć w związku?

  Modelka Karolina Pisarek, finalistka 5. edycji programu "Top Model", ma nowego chłopaka! Poznała go na Filipinach. Daniel, bo tak ma na imię jej wybranek, ma korzenie brazylijsko-japońskie i egzotyczną urodę. Zobaczcie, jak wygląda i czym się zajmuje się Daniel Matsunaga. Jak się poznali? Dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej udało się z nimi porozmawiać.

  Gdybyśmy mieli wytypować najgorętszą parę roku, to wybór byłby jeden - Małgorzata Roznek-Majdan i Radosław Majdan. Jak oni to robią, że nieustannie się o nich mówi? Co jest tajemnicą ich relacji? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoim programie "Iron Majdan", który pojawi się na antenie TVN 5 marca 2018 roku. - Ten program jest kopalnią cytatów. (...) Nikt się nad nami nie roztkliwiał i dzięki temu ten program jest autentycznie szczery, i dużo jest w nim emocji - mówiła w Dzień Dobry TVN Małgorzata Rozenek-Majdan. Jakie są plusy i minusy takiego medialnego życia? Czy czasami Majdanowie mają przesyt bycia razem?

  O swoim "Szczęściu" zaśpiewał na naszej scenie, a chwilę wcześniej opowiedział też o nim Magdzie i Piotrowi. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Paweł Domagała i Zuzanna Grabowska. Czy to była miłość od pierwszego wejrzenia? Jak im się układa współpraca na scenie i czy Zuzanna woli występować z mężem, czy z ojcem?

  Na scenie Dzień Dobry TVN: Red Lips & Łobuzy z utworem "Mamo". Do tańca porwali całą naszą redakcję! :) Wcześniej w rozmowie z Anna Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem, Ruda, Lazer i autorka poradników dla kobiet Anna Szlęzak zdradzili nam swój sposób na udany związek. Zobaczcie jak być ze sobą 24 h na dobę i ... nie zwariować! :)

  Niektórzy wychodzą z założenia, że nie warto o wszystkim mówić swojemu partnerowi. Czy to właściwe podejście? Jak wyjawić sekret, aby nie zranić przy tym swojego partnera? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psychologiem Piotrem Mosakiem.

  "Różnice nas przyciągają, ale przez to, że jesteśmy różni, nie da się wytrzymać z tą osobą tych 50 lat. Więc musimy mieć jakiś krąg podobieństw" - mówił w Dzień Dobry TVN terapeuta par i psycholog Piotr Mosak. W czym partnerzy muszą być do siebie podobni, by ich związek przetrwał długie lata? A w czym powinni się od siebie różnić? Czy poglądy polityczne i poziom wykształcenia mają znaczenie?

  Są sygnały świadczące o tym, że dany związek nie będzie udany. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psychoterapeutką dr Mają Polikowską-Herman, wokalistką Agatą Nizińską i mistrzem świata w windsurfingu Wojtkiem Brzozowskim.

  Wielokrotnie w studiu Dzień Dobry TVN słyszeliśmy, że nad związkiem muszą pracować obie osoby. A nasz gość - Agnieszka Pieniążek - uważa, że nad związkiem powinny pracować przed wszystkim kobiety. Jak jedna osoba może zmienić dynamikę relacji w związku? Czy to własnie kobieta odpowiada za dobre relacje w związku?

  Każdy z nas chciałby znaleźć idealnego partnera, z którym spędzi całe życie. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze partnera? Czy da się zachować zdrowy rozsądek, gdy buzują w nas emocje? Na co podczas pierwszego spotkania zawracają uwagę kobiety, a na co mężczyźni? O przepisie na znalezienie partnera idealnego mówili w Dzień Dobry TVN specjaliści ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia": seksuolog Monika Staruch i terapeuta par Piotr Mosak.

  W skomplikowanym świecie relacji międzyludzkich pojawiło się novum - situationship. Cóż to takiego? Jakie są zagrożenia związane z tego typu związkiem? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z trenerką mentalną Magdaleną Zamojską, dziennikarką Justyną Dżbik-Kluge i aktorką Marią Konarowską.

  Olga Bołądź i Sebastian Fabijański są parą. W jakich okolicznościach wyszło to na jaw? A może ich związek to zabieg marketingowy mający na celu wypromować film Volta, w którym obije zagrali? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarką Barbarą Pasek.

  W studiu Dzień Dobry TVN: Mateusz Damięcki i jego narzeczona Paulina Andrzejewska - choreografka i nauczycielka baletu. Po raz pierwszy razem w mediach! Jak wygląda ich wspólne życie zawodowe i prywatne? Czy uzupełniają się w swoich zawodach i pomagają sobie wzajemnie?

  Na premierze "Umarłego miasta" w reżyserii Mariusza Trelińskiego w Teatrze Wielkim w Warszawie pojawiła się Edyta Herbuś. Agnieszka Jastrzębska skorzystała z okazji i zapytała ją nie tylko o premierę, ale także o publikację Edyty Herbuś, po premierze, na temat miłości w mediach społecznościowych. Co o swoim związku z Mariuszem Trelińskim mówi Edyta Herbuś?

  O Barbarze i Romanie Giertychu - najbardziej znanym małżeństwie prawników w Polsce - mów się, że są specjalistami od beznadziejnych przypadków i, gdy wszystko zawodzi trzeba dzwonić do Giertychów. To małżeństwo z 19-letni stażem i czworgiem dzieci. O tym, jak się poznali, jak do siebie zalecali i, jak przetrwali wszystkie burze, także polityczne, opowiedzieli Anna Klaczyńskiej i Andrzejowi Sołtysikowi w studiu Dzień Dobry TVN. Od czego, zdaniem Barbary Giertych, uzależniony jest jej mąż? Co o dzisiejszym rządzie mówi Roman Giertych? Jakimi rodzicami są Giertychowie? I czy ich dzieci będą kontynuować prawniczą tradycję? Czy Barbara Giertych ogranicza mężowi dostęp do Twittera? Zobaczcie, co powiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Maja Barełkowska-Cyrwus i Piotr Cyrwus to para, która co prawda, nie posiada recepty na udany związek i "sami nie wiedzą jak to się stało, że przetrwali tyle lat"... ale ich małżeństwo trwa już ponad 32 lata! Oczywiście czasami ponoszą ich nerwy, ale jak mówią - Piotr Cyrwus: "Trzeba umieć ze sobą przebywać. Kiedy jesteśmy w humorze, kiedy nie jesteśmy w humorze...", Maja Barełkowska-Cyrwus: "Ważną rzeczą jest to, że się wysłuchujemy". Jak widać, to działa!

  Po kilku latach bycia razem temperatura między partnerami spada. To normalne, ale czy to powód żeby rezygnować z seksu? Dlaczego jest on tak ważny dla zachowania dobrej relacji z partnerem i poczucia własnego spełnienia? W jaki sposób urozmaicać życie seksualne? I gdzie szukać pomocy, jeśli jest nam potrzebna? O tym w Dzień Dobry TVN seksuolog Izabela Jąderek.

  Niektóre zachowania partnerów wyjątkowo nas drażnią. Jakie? O zdanie zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN psycholog Tatianę Ostaszewską-Mosak, stand-uperkę Kasię Piasecką i kierowcę rajdowego Klaudię Podkalicką. Zastanawialiśmy się również, dlaczego mężczyźni nie lubią, kiedy prosi się ich o potrzymanie torebki.

  Dziś historię swojej miłości opowiedzieli nam: Cezary Zieliński: "Minęło tyle lat, ale dokładnie pamiętam moment, kiedy nasze spojrzenia się spotkały" i Karolina Bourgeon-Zielińska: "To było jak uderzenie pioruna, kiedy pierwszy raz chwycił mnie za rękę". Czy dziś, po 20 latach, to uczucie jest nadal takie samo?

  Filip Chajzer i Ula Chincz sprawdzili kiedy powinna nam się zapalić czerwona lampka gdy zatrudniamy ekipę remontową i ... jakie mogą być efekty kiedy inwestor chce za dużo zaoszczędzić. A w studiu Dzień Dobry TVN Anna Kerth, Izabela Trojanowska i Jarosław Kret opowiedzieli nam swoje "przygody remontowe". Czy remont jest rzeczywiście prawdziwym sprawdzianem dla związku?

  Buddyści twierdzą, że nieuprawianie seksu jest dobre, ponieważ kumuluje się wtedy w nas energia, którą możemy wykorzystać na innym polu. Czy to prawda? W Dzień Dobry TVN na to pytanie odpowiedziała seksuolog dr Alicja Długołęcka. A jak seks-abstynencja wpływa na związek? Czy seksem można uleczyć problemy w relacji z partnerem? A jak przerwa w uprawianiu seksu wpływa na singli i osoby, które właśnie zakończyły długi związek?

  Jak dbać o związek, by przetrwał długie lata? Jak pielęgnować uczucia? Co robić, gdy przysłowiowe motyle w brzuchu gdzieś odlatują, a gorąca miłość stygnie? O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z aktorem Jakubem Przebindowskim, który jest w szczęśliwym związku od 14 lat, wokalistką Iwoną Węgrowską oraz aktorką Alżbetą Lenską, od 10 lat żoną Rafała Cieszyńskiego. A o komentarz poprosiliśmy socjolożkę Emilię Paprzycką. Zaś Dorota Wellman opowiedziała w Dzień Dobry TVN historię swojej pierwszej miłości. A jaka jest Twoja historia?

  Według GUS aż 1/5 Polaków żyje w pojedynkę. Jednocześnie większość polskich singli szuka swojej drugiej połówki, kogoś do kochania i do wspólnego założenia rodziny. O tym, komu jest łatwiej znaleźć partnera i jakie wymagania wobec nich mają kobiety, a jakie mężczyźni - rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Julitą Czarnecką, Anną Głogowską i Ludwikiem Borkowskim.

  Podobno 70 proc. polskich par kłóci się o pieniądze. Ale o co konkretnie? Kiedy należy zacząć rozmowę o wspólnych finansach? A jak poradzić sobie z dysproporcjami w zarobkach partnerów? Lepiej mieć wspólne czy oddzielne konta bankowe? W Dzień Dobry TVN finansistka Katarzyna Iwanoska radzi: "Ustalcie priorytety!"

  Czy mężczyźni i kobiety inaczej rozumieją zdradę? A może to nie kwestia płci, a naszych dotychczasowych doświadczeń? Czy flirt to już zdrada? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z aktorami z filmu "Porady na zdrady": Rafałem Szałajko i Wojciechem Majchrzakiem oraz psychologiem Piotrem Mosakiem. Zobaczcie, jakie jest męskie spojrzenie na niewierność!