zima

  zima

  W Zielonej Górze powstał pierwszy w Polsce kub morsa dla dzieci. Pomysłodawcą inicjatywy jest Grzegorz Blaut. Jak jego rodzina zaczęła przygodę z zimowymi kąpielami? Jak wpływają one na dzieci? Czy mogą być niebezpieczne dla najmłodszych? Czy dzieciaki lubią kąpiele w przerębli? Sami zobaczcie!

  Zimą szczególnie trzeba zadbać o kondycję samochodu. Co zrobić, żeby samochód po mroźnej nocy odpalił i otworzyły się zamarznięte drzwi? Jak podłączać kable rozruchowe? O tym gość Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN Turbo Kuba Bielak. Rozmawiał z nim Bartek Jędrzejak.

  Marek Konkolewski i Paweł Płuska po raz kolejny wyruszyli na polskie drogi w poszukiwaniu niezdyscyplinowanych kierowców. Ty razem postanowili sprawdzić czy Polacy wiedzą, jak przygotować się do zimy na drodze. Czy wszyscy mieli zmienione opony i zimowy płyn do spryskiwaczy? Co jeszcze powinniśmy wozić ze sobą w czasie mrozu?

  Coraz częściej Boże Narodzenie spędzamy w polskich górach. Ile kosztuje zimowy wypoczynek i, jak wygląda oferta wynajmu pokoi i domków? Prezenter pogody Bartek Jędrzejak wybrał się na Podhale, by sprawdzić te informacje u Klementyny Gąsienicy-Byrcyn. Czy wiecie, jak górale przeganiają złą pogodę?

  Wzorem naszych babć zimą często ubieramy się "na cebulkę". Jak nałożyć na siebie kilka warstw ubrania bez tzw. efektu bałwana? Ewelina Rydzyńska zaprezentowała w Dzień Dobry TVN swoje wielowarstwowe stylizacje. Co myślicie o tych propozycjach?

  Prezentera pogody Dzień Dobry TVN Bartka Jędrzejaka wysłaliśmy do Puszczy Białowieskiej, aby sprawdził jak tamtejsze zwierzęta szykują się do zimy. Jak został przez nie przyjęty? ;)

  To już ostatni dzwonek, aby przygotować samochód do sezonu jesienno-zimowego. Na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Po zimie nasza skóra jest przesuszona i podrażniona. Powodem takiego stanu są m.in: mróz, wiatr i bijące z kaloryferów przesuszone powietrze. Gość Dzień Dobry TVN dermatolog dr Łukasz Preibisz powiedział, dlaczego początek wiosny to najlepszy moment, aby zadbać o skórę, jakim zabiegom należy się teraz poddać i jak przygotować skórę na działanie promieni słonecznych.

  Dla dzieci ferie to wypoczynek, a dla rodziców - prawdziwe wyzwanie. Zwłaszcza teraz, kiedy zwykłe zimowiska nie zaspakajają już potrzeb młodzieży. Postanowiliśmy pomóc rodzicom i znaleźć kilka przykładów modnych ferii. Na te wybraliśmy się z Dawidem Kwiatkowskim.

  Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się do warsztatu Szymona Girtlera, w którym powstają "narty na miarę". A w naszym studiu gośćmi byli Staszek Karpiel-Bułecka i Anna Rusowicz. Czy wzajemna niechęć narciarzy i snowboardzistów to już przeszłość? Co daje, zdaniem naszych gości, większa frajdę i od czego lepiej jest zaczynać zabawę ze sportami zimowymi? Wolicie jeździć na nartach czy na desce? :)

  Niestety śniegu tej zimy jak na lekarstwo. Co nim sypnie, to za chwilę już go nie ma. W górach też nie jest lepiej. Dlatego prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak pędził co sił w nogach, aby zobaczyć to, co jeszcze zostało z najdłuższego lodowego labiryntu, który zbudowano w Zakopanem. Czy przez ten pośpiech nie zapomniał o ciepłych rajstopkach? ;)

  Mroźna aura Amerykanom nie straszna. Co więcej, mróz stał się dla nich pewnego rodzaju inspiracją. Mieszkańcy USA wymyślili nowy trend - modę na "wędrujące" zamrożone jeansy. Denimowe rzeźby pełnią funkcję dekoracji. Jak wam się podobają?

  Wiele z nas dostosowuje się do zimowego nastroju i zakłada szarobure ciuchy. Stylistka Alicja Napiórkowska pokazała w Dzień Dobry TVN, jak przy użyciu kolorów i dodatków urozmaicić tę szarzyznę.

  Czasami rodzice nie mają pomysłu, gdzie posłać swoje dzieci na ferie zimowe. Mamy dla nich pewną propozycję. Dzieci będą nią zachwycone.

  Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima! Maciej Dolega postanowił więc zgłębić tajniki prawdziwie zimowego sportu jakim jest curling. Czym tradycyjnie kończą się zawody w tym sporcie i w jaki sposób "przegrany staje się zwycięzcą"? Zobaczcie!

  Co można robić zimą nad jeziorem? Według prezentera pogody Dzień Dobry TVN Bartka Jędrzejaka - ubrać się ciepło i pospacerować. Natomiast innego zdania byli panowie, z którymi nasz pogodynek spotkał się w Dąbrowie Górniczej. Oni w mroźne dni najchętniej pływają w zimnej wodzie. Okazuje się, że ten sport ma też swoje mistrzostwa. I uwaga - jednym z najlepszych pływaków zimowych na świecie jest... mieszkaniec Afryki :) Zobaczcie, jak wygląda trening zimowych pływaków.

  Adam Bielecki i Jacek Czech chcą się zapisać na kartach zimowego himalaizmu. Ich celem jest położona w zachodnich Himalajach góra Nanga Parbat, która wciąż pozostaje jednym z dwóch ośmiotysięczników, które nie zostały zdobyte zimą. Zobaczcie, jak przebiega ich wyprawa.

  Nawet najstarsi górale nie pamiętają takiej zimy. Czternaście stopni powyżej zera we Wrocławiu! A zamiast śniegu - deszcz. Czy komuś się pomyliły guziki i zamiast chłodzenia włączył grzanie? Jak powiedział prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop, warto zapytać o to Szymona Hołownię, bo on zapewne zna odpowiedź na to pytanie. ;) Zobaczcie, jaka pogoda czeka nas przez najbliższe dwa tygodnie.

  Pogoda nas ostatnio trochę rozczarowuje, zamiast zimna i opadów śniegu, funduje nam temperatury powyżej zera i deszcz. Niektórzy już nawet mogli zapomnieć, jak wygląda śnieżny puch. Dlatego w Dzień Dobry TVN postanowiliśmy Wam odświeżyć pamięć i zwyczajnie... wyczarowaliśmy go. Ot tak! Można? Można! :)

  W tym roku nie musimy się martwić odśnieżaniem samochodu i grzęźnięciem w zaspach. Wysokie temperatury tej zimy cieszą głównie tych, którzy nie lubią zimna. Niestety okazuje się, że ocieplanie się klimatu ma poważne konsekwencje, chociażby zdrowotne. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pulmonologa dra n. med. Tadeusza Zielonkę, aby zapytać, jakie choroby wywołuje globalne ocieplenie, czy w przyszłości w Polsce będziemy chorować na malarię i w końcu co globalne ocieplanie ma związek z zanieczyszczeniem powietrza.

  Jesienią niektórzy zapowiadali bardzo mroźną zimę. A tymczasem... szczęśliwi są ci, którzy lubią wyższe temperatury i nie przepadają za śniegiem. Wygląda na to, że i w ten weekend pogoda się nie zmieni. A czy jest szansa, by chociaż przed świętami spadł śnieg i Mikołaj mógł zamienić rower na sanie? Zapytaliśmy o to prezentera pogody Dzień Dobry TVN Bartka Jędrzejaka.

  W poniedziałek miał się odbyć debiut Mariusza Trelińskiego w MET. W operze, która jest połączeniem "Jolanty" Czajkowskiego oraz "Zamku Sinobrodego" Béli Bartóka partię Jolanty miała wykonać wybitna sopranistka Anna Netrebko. Piotr Beczała miał wystąpić w roli Vaudemonta – rycerza burgundzkiego. Kinga Rusin pojechała do Nowego Jorku, by oklaskiwać Terlińskiego. Jednak plany pokrzyżowała Juno. Połączyliśmy się z Kinga Rusin, prosto z zaśnieżonego Nowego Jorku dziennikarka opowiedziała o sytuacji w Wielkim Jabłku.

  Kuba Klawiter i Bartek Jędrzejak zaprezentowali, na Górce Szczęśliwickiej w Warszawie, sanki. Które wybrać spośród bogatej oferty? Na co zwracać uwagę - na wygląd, cenę czy bezpieczeństwo? Dlaczego warto zainwestować w kask? Zobaczcie sanki z hamulcami i te, z których można zrobić plecak!

  Filip Chajzer i jego siostra Weronika Chajzer na desce czują się jak ryba w wodzie. To Filip nauczył Weronikę surfować po śniegu. Okazuje się, że nie potrzeba ani drogich kursów czy szkoleń, żeby zażywać przyjemności jeżdżenia na desce snowboardowej. Jakie rady brat przekazał siostrze?

  Aby rozgrzać się w zimie wystarczy filiżanka ciepłej czekolady. Dorota Gardias o tym wie i dlatego udała się na festiwal tego napoju bogów! Towarzyszyły jej dzieci, które jak wiadomo przepadają za słodkim.

  Już prawie połowa listopada, a temperatura w ciągu dnia nie chce spaść poniżej zera. Dlatego większość z nas nie zastawia się, czy zima będzie sroga, ale czy w ogóle zawita do Polski. Zmieniać opony na zimowe, czy nie? Kupować narty, czy sobie odpuścić w tym roku? W Dzień Dobry TVN gościliśmy prezentera pogody Tomasza Zubilewicza.

  Na czas zimy Stadion Narodowy w Warszawie został przekształcony w miasteczko lodowe. Jakie atrakcje czekają na amatorów białego szaleństwa? Specjalnie dla Dzień Dobry TVN sprawdziła to prezenterka pogody Dorota Gardias.