zima

  zima

  Koniec tygodnia nie będzie łaskawy dla sympatyków słońca. Nie zobaczymy go nawet zza chmur. Piątek zapowiada się bowiem pochmurnie i wietrznie. Termometry w Warszawie wskażą około -1 stopnia Celsjusza, a jak sytuacja będzie wyglądała w innych częściach Polski?

  Jak co roku w całej Polsce ferie zimowe rozpoczynają się na przełomie stycznia i lutego. W tym roku czas wolny od nauki najszybciej rozpoczęli uczniowie z woj. lubuskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Dla nich ferie rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do 30 stycznia. Jakie atrakcje czekają uczniów i rodziców i w czasie wolnym? Wybraliśmy się do kilku ciekawych miejsc.

  Kiedy nosisz pod sercem maluszka, priorytetowo traktujesz dbanie o Wasze zdrowie oraz swoją wygodę. Dodatkowo, jak każda kobieta, chcesz czuć się pięknie i stylowo. Jak to zrobić, gdy temperatury spadają poniżej zera, a świat przykrywa biały puch? Odpowiedzią może być modna, zimowa kurtka ciążowa.

  Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 10 stycznia 2022 r.? Synoptycy przewidują, że w ciągu dnia zachmurzenie będzie duże, ale z przejaśnieniami. Miejscami spadnie śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 do 2 st. C. Wiatr ma być słaby i umiarkowany.

  Zima nie odpuszcza. Niskie temperatury jeszcze mają do nas wrócić, a my myślimy tylko, o tym, co na siebie włożyć, by nie było nam zimno. Jednym z najbardziej praktycznych i komfortowych sposobów komponowania stylizacji jest ubieranie się na cebulkę. Jak robić to modnie? O tym opowiedziała nam Paulina Mikulska, stylistka i projektantka.

  Jaka będzie pogoda we wtorek, 4 stycznia 2022 r.? Synoptycy zapowiadają deszcz, z lokalnymi przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie od 4 do 10 st. C. Powieje umiarkowany, w górach dość silny wiatr. Jego porywy mogą rozpędzać się do 130 km/h. 

  Kierowcy, którzy nie parkują swoich samochodów zimą w garażu, doskonale znają poranne rytuały, które trzeba wykonać przed wyruszeniem w drogę. Samochód bywa pokryty śniegiem, a szyby i lusterka szronem. Do tego dochodzi zamarznięty zamek. Oto sprawdzone patenty na jego otwarcie.

  Osoby, którym znudziło się morsowanie i chcą "czegoś więcej" mogą spróbować zimowego pływania. Na czym ono polega? Kto może uprawiać tę dyscyplinę? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Za nami pierwsze od lat białe święta. Wreszcie spadł śnieg, więc nic dziwnego, że wiele gwiazd ruszyło wraz z najbliższymi na sanki i lepią bałwany. Cezary Pazura z rodziną również korzysta z uroków zimowej aury. Pochwalił się w sieci zabawnym zdjęciem.

  Część właścicieli czworonogów uważa, że ubranie dla psa stanowi fanaberię i wymysł opiekuna. Inni z kolei widzą w tym obowiązkowy element zimowej wyprawki zwierzaka. Jakie są wady i zalety tego typu akcesoriów? Jak wybrać model, który nie będzie utrudniać zwierzęciu poruszania się?

  Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 20 grudnia 2021 r.? Ma być pochmurno z przejaśnieniami na północy i zachodzie kraju. Okresami wystąpią opady śniegu. Na termometrach zobaczymy od -3 do 4 st. C. Wiatr w porywach rozpędzi się do 60 km/h, powodując zawieje śnieżne.