wypadek

  wypadek

  Czego brakuje polskim kierowcom? Dlaczego wciąż tak dużo osób ginie na naszych drogach? Na co powinniśmy zwracać większą uwagę? O błędach, które popełniamy za kierownicą rozmawialiśmy z Pawłem Płuską, dziennikarzem Faktów TVN i Sylwestrem Pawłowskim, ekspertem propagującym zasady bezpieczeństwa na drodze: "Wydaje nam się, że potrafimy jeździć. (...) Dzisiaj do końca dnia w Polsce 8 osób zginie, 108 będzie rannych, w tym troje dzieci..."

  Joanna Krupa kilka dni temu, w centrum Warszawy, miała wypadek. W jej samochód uderzył TIR. W samochodzie, razem z modelką, była jej managerka. Co dokładnie wydarzyło się i czy Joanna Krupa i jej managerka ucierpiały podczas kolizji? Jak na informacje o wypadku Krupy zareagował jej narzeczony?

  W studiu Dzień Dobry TVN, o raporcie ekspertów na temat katastrofy smoleńskiej rozmawialiśmy z Piotrem Świerczkiem - reporterem magazynu „Czarno na białym” TVN24: "Jeśli oddzielimy fakty, dowody od świata polityki, to wszystko staje się przejrzyste".

  Ola wybrała się ze znajomymi na tor kartingowy. Niestety podczas jazdy gokartem doszło do wypadku. Szalik, którym była owinięta dziewczyna wkręcił się w tylną oś pojazdu i zacisnął na jej szyi. Ola straciła przytomność. Lekarze, którzy się nią zajęli podejrzewali, że dziewczyna nie będzie chodzić i samodzielnie oddychać. Na szczęście prognozy się nie sprawdziły - Ola oddycha bez maszyny, a czucie w rękach powraca. Marzy, by stanąć na nogi.

  W sytuacji, kiedy człowiek umiera szybka reakcja i pomoc są najważniejsze. Niestety wiele osób - zamiast przystąpić do reanimacji - woli się przyglądać, a nawet nagrywać zdarzenie, którego są świadkami. Dlaczego niechętnie udzielamy innym pierwszej pomocy? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psychologiem społecznym dr Konradem Majem, ratownikiem medycznym Arielem Szczotokiem i Mariuszem Niwińskim, który udzielił pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Opowiedział nam o tym zdarzeniu. Dowiedzieliśmy się również, jak się zachować, kiedy jesteśmy świadkami wypadku.

  W tym roku mija 6 lat od katastrofy kolejowej Szczekocinami. W marcu 2012 r. w wyniku czołowego zderzenia dwóch pociągów zginęło 16 osób, a ponad 150 zostało rannych. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Anetę Dziedzinę, ranną w wypadku oraz Janusza Bednarczyka, który w katastrofie stracił syna. Jak wspominają tamten feralny dzień? Jak podnieść się po tak traumatycznych przeżyciach? Czy Pani Aneta i Pan Janusz jeżdżą obecnie pociągami?

  Zimą wiele osób jeździ w góry, aby szusować na nartach lub snowboardzie. Przy uprawianiu tych sportów łatwo o kontuzję, warto więc się ubezpieczyć. Jakie ubezpieczenie wybrać? Ile ono kosztuje? Przed czym nas chroni? O tym w Dzień Dobry TVN mówił ekspert ds. ubezpieczeń Marcin Tarczyński.

  Karolina Riemen-Żerebecka to narciarka specjalizująca się w skicrossie, złota medalistka mistrzostw Polski. Jest jedyną zawodniczką w Polsce uprawiającą skicross. W ubiegłym roku uległa poważnemu wypadkowi na stoku i doznała urazu głowy. Lekarze przypuszczali, że Karolina do końca życia pozostanie podłączona do respiratora. Okazało się jednak, że jej organizm jest bardzo silny i po wybudzeniu się ze śpiączki rozpoczęła rehabilitację. Oto jej historia.

  W kwietniu tego roku Tomasz Gollob uległ wypadkowi. Po wielu tygodniach spędzonych w szpitalu w końcu wrócił do domu. Szczerze o swojej przyszłości żużlowiec opowiedział prowadzącej Dzień Dobry TVN Kindze Rusin. Całą rozmowę zobaczycie w Dzień Dobry TVN w najbliższą sobotę, 23 grudnia. Zapraszamy!

  To był gorący dzień. 12-letnia Amanda Suszczyk kilka lat temu poszła z koleżanką nad rzekę, aby się ochłodzić. Gdy weszła do wody, wpadła w wir... "Dobiegłem w to miejsce, gdzie Amanda miała wypadek... faktycznie było tam cało mojej córki, całe nabrzmiałe wodą" - tak ten fatalny dzień wspomina jej tata. Na szczecie dziewczynkę udało się uratować, choć w szpitalu odchodziła jeszcze 3 razy. Niestety w wyniku niedotlenienia mózgu Amanda zapadła w śpiączkę, w której spędziła prawie 8 miesięcy. Tata walczył o nią jak lew. I to dzięki tej walce Amanda została wybudzona. W jakim stanie jest dziś? Z tatą dziewczynki spotkała się prowadząca Zielone Drzwi Anna Maruszeczko.

  Krystian Pydych wraz z kolegami z drużyny jechali na mecz. Niestety w czasie drogi ich bus zderzył się czołowo z ciężarówką. Nie wszyscy przeżyli wypadek. Wśród ocalałych był Krystian, a ofiarami jego bracia. Krystiana zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedział o wychodzeniu z traumy. Co było dla niego najtrudniejsze po wybudzeniu się ze śpiączki? Chce zrealizować marzenia, jakie snuł ze swoimi braćmi? Krystianowi życzymy wiele szczęścia i powrotu do pełnego zdrowia.

  "Potknęła się i tak nieszczęśliwie upadła, że kij od szczotki wszedł przez oczodół i zatrzymał się na kości ciemieniowej. To cud, że przeżyła" - tak o wypadku Zofii Zwolińskiej mówi lek. Danuta Sosnowska. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy pacjentkę oraz jej dwie siostry Małgorzatę i Katarzynę, które zebrały pieniądze na operację rekonstrukcji czaszki Zofii, a teraz starają się zebrać fundusze na jej rehabilitację.

  Jakub Pater w wypadku samochodowym stracił przednie zęby. Nowy uśmiech chciał mieć ze względu na swoje dzieci. Zabieg wszczepiania implantów nie był prosty - doszło również do częściowego zaniku kości w szczęce. Czy przebiegł bez komplikacji o tym w Dzień Dobry TVN powiedział dr Armando Lopes z Malo Clinic. Czy panu Jakubowi trudno było przyzwyczaić się do nowych zębów?