wypadek

  wypadek

  Opady śniegu i oblodzenie dróg znacząco utrudniają jazdę samochodem. W takich warunkach nietrudno o wypadek czy stłuczkę. Jak się zachować, gdy dojdzie do kolizji? Czy wzywanie policji zawsze jest konieczne? Na te i inne pytania - w rozmowie z Marcinem Sawickim - odpowiedział Sylwester Pawłowski z projektu edukacyjnego Świadomy Kierowca.

  Od finału programu "Mam Talent!" i zapierającego dech w piersiach występu Patryka Niekłania minęły dwa lata. Wkrótce po programie sportowiec uległ bardzo poważnemu wypadkowi, w którym doznał wielu obrażeń. Na szczęście lekarzom udało się uratować życie sportowca. Po wybudzeniu ze śpiączki rozpoczęto czasochłonną rehabilitację. - Mieliśmy piękne życie, pełne pasji, przyjaźni, sportu. Bardzo bolesny był ten wypadek dla nas - zwierzyła się żona Patryka w Dzień Dobry TVN.

  Pani Helena od 27 lat pracowała we Włoszech przy opiece nad osobami starszymi. By dorobić do emerytury, sprzątała także mieszkania. 3 sierpnia kobieta wyszła do pracy i zaginęła. Córki momentalnie rozpoczęły poszukiwania. Po blisko dwóch dniach kobietę odnaleziono w krytycznym stanie w szpitalu w Neapolu. Pomocy odmówiły NFZ, ambasada, Ministerstwo Zdrowia, Kancelaria Premiera i Prezydenta RP. Obecnie pani Mariola Szczepaniak i Barbara Grzebyk walczą o zdrowie mamy. Nam opowiedziały o zaistniałej sytuacji.

  Podróżujący skuterem nastolatek doprowadził do dramatycznego w skutkach wypadku i zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniku kraksy zginął 16-letni pasażer jednośladu oraz 55-letni mężczyzna, który poruszał się pieszo. Policja ustaliła, że sprawca był nietrzeźwy.

  W grudniu 2019 roku doszło do tragicznego wydarzenia. W wyniku ciosów zadanych nożem kuchennym zmarł 9-letni Adam z Turku. Śledczy od początku podejrzewali, że za śmierć chłopca odpowiada jego starszy brat. Dziś wiadomo, że chłopak nie stanie przed sądem. Postępowanie w sprawie tragicznej śmierci 9-letniego Adam z Turku zostało zakończone.

  Prokuratura ustala okoliczności śmierci małżeństwa z Zielonej Góry, których ciała znaleziono w ich aucie. Do tragedii doszło w pobliżu Odry we wsi Będów. Prawdopodobnie 50-latkowie zatruli się spalinami, kiedy chcieli ogrzać się w samochodzie podczas wędkowania.

  700 osób trzeba było ewakuować na warszawskiej Saskiej Kępie po awarii rury z gazem, do której doszło w pobliżu jednej z podstawówek. Ewakuowani to uczniowie szkoły i mieszkańcy okolicznych domów. Ruch w tym rejonie jest utrudniony, tworzą się korki.

  W związku ze sprawą potrącenia rowerzystki prokurator postawił m.in. zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym 24-letniemu mężczyźnie z Wągrowca. Zarzuty poplecznictwa usłyszały 4 inne osoby. Do wypadku doszło w pobliżu miejscowości Brzekiniec w Wielkopolsce. Ofiarą była 35-letnia dziennikarka z Chodzieży. Kobieta zginęła na miejscu, a sprawca zdarzenia zbiegł.

  Rekonwalescencja trwa, ale o powrocie do pełni zdrowia trudno mówić. Dagmara Kaźmierska nadal odczuwa skutki poważnego wypadku, któremu uległa w ubiegłym roku. Gwiazda programu "Królowe życia" po zdarzeniu opublikowała w sieci poruszające zdjęcie wprost ze szpitalnego łóżka. Chociaż od przykrego zdarzenia minęło sporo czasu, konsekwencje wciąż dają się jej we znaki.