wiosna

  wiosna

  Bartek Jędrzejak wiosennie przywitał widzów Dzień Dobry TVN z Gdańska. Nasz prezenter pogody wybrał się do nietypowego miejsca, jakim jest schronisko dla bezdomnych roślin. To właśnie tam trafiają schorowane i niechciane kwiatki. Specjalistka zdradziła nam, jak prawidłowo przygotować rośliny doniczkowe na wiosnę.

  Nadeszła wiosna, a nas już kusi, by wybrać się na pierwszą wycieczkę rowerową. Niestety pogoda w Polsce lubi płatać nam figle. Często zachęcający do aktywności fizycznej słoneczny poranek już za chwilę zamienia się w deszczowe popołudnie. Jak więc ubrać się na rower, by było nam nie tylko ciepło, ale i wygodnie? O tym opowiedział "król rowerów" Mikołaj Pytel, a nasz reporter Piotr Wojtasik wybrał się na przejażdżkę bambusowym rowerem.

  Wiosną trochę bardziej pochylamy się nad swoim zdrowiem i ciałem. Wiele kobiet, aby poprawić swoje samopoczucie i wysmuklić ciało, decyduje się na przeprowadzenie w tym czasie detoksu. Czy naprawdę jest nam potrzebny? Pytamy o to Agnieszkę Piskałę-Topczewską, dietetyczkę.

  W nadchodzących dniach możemy spodziewać się wyraźnej zmiany w pogodzie. Będzie chłodniej, a w niektórych regionach kraju prognozowane są opady śniegu i silniejsze porywy wiatru. Gdzie różnica będzie najbardziej drastyczna i ile stopni wskażą termometry?

  W Polsce marzec to moment, kiedy zima spotyka się z wiosną. Jest jeszcze chłodno i mało kto wyobraża sobie wypoczynek w kraju. Ale są miejsca, do których można dotrzeć tanio i szybko, gdzie w marcu można cieszyć się przedsmakiem lata. Podpowiadamy, dokąd pojechać na wakacje w marcu.

  Jeszcze kilka dni temu marzliśmy na siarczystym mrozie i z trudem przeciskaliśmy się przez zwały śniegu. Na szczęście pogoda zdecydowanie się zmieniła, na południu Polski termometry wskazują nawet kilkanaście stopni. Ze słonecznej aury ucieszył się także Marcin Prokop. Nasz prowadzący zdecydowanie poczuł już wiosnę i postanowił zrezygnować z zimowych ubrań, a zdjęciem pochwalił się na Instagramie.

  Marcin Prokop i Dorota Wellman od kilkunastu lat tworzą bardzo zgrany duet telewizyjny. Dziennikarze słyną z luzu i ogromnego poczucia humoru. Nic więc dziwnego, że widzowie pałają do nich ogromną sympatią. Prowadzący Dzień Dobry TVN opowiedział nam o kulisach swojej pracy. - To taki syndrom sztokholmski telewizyjny, gdzie zaczynasz kochać swojego oprawcę - usłyszeliśmy.

  Paulina Krupińska i Damian Michałowski od niemal roku witają się z naszymi widzami w Dzień Dobry TVN. Była Miss Polonia do dzisiaj pamięta swój pierwszy raz w programie na żywo. Powiedzieć, że towarzyszyły jej ogromne emocje, to jak nie powiedzieć nic. - Wszyscy nas straszyli, że jak przeżyjemy wywiad z Magdą Gessler, to już wszystko przeżyjemy - usłyszeliśmy od gwiazdy. Z Pauliną rozmawialiśmy na planie wiosennego spotu ramówkowego TVN.

  Dzień Świstaka to święto obchodzone 2 lutego w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jego bohaterem jest sympatyczne zwierzątko, które przepowiada pogodę - w zależności od tego, czy zobaczy swój cień, czy nie. Co Phil z Punxsutawney miał do przekazania dzisiaj - rychłe nadejście wiosny czy utrzymująca się zimę? Niezależnie od odpowiedzi, warto z tej okazji przypomnieć sobie kultową komedię z Billem Murrayem w roli głównej.

  Największe widowiska modowe, na które fashioniski z całego świata z niecierpliwością czekają miesiącami, nie mogą być realizowane ze znanym dotąd przepychem. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. Jednak niektóre domy mody nawet z tak trudnej sytuacji wychodzą obronną ręką. Do tego grona należy oczywiście Chanel. Marka pod kierownictwem Virginie Viard zaprezentowała właśnie zachwycającą kolekcję wiosna/lato 2021.

  Osoby, które chciałyby na balkonie hodować własne warzywa mogą zacząć robić to już teraz. Jakie rośliny sadzić w kwietniu? Jaka ziemia będzie najlepsza? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Maję Popielarską.

  Ewelina Rydzyńska dostała od nas zadanie. Miała kupić ubrania do trzech wiosennych stylizacji. Dostała na to 150 zł. Czy jej się udało? Oczywiście! W Dzień Dobry TVN przedstawiła nam swoje pomysły. Przy okazji okazało się, że nie wydała całej otrzymanej od nas kwoty.

  Do Polski zlatują bociany i inne ptaki, które zimę przeczekały w Afryce. Jak odnajdują drogę powrotną do naszego kraju? Dlaczego na zimę migrują do ciepłych krajów? Dlaczego nie zostają tam na dobre? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN biologa i ornitologa Samuela Sosnowskiego.

  Żeńska część redakcji Dzień Dobry TVN postanowiła uczcić pierwszy dzień wiosny kolorową sesją zdjęciową w studiu Dzień Dobry TVN. :-) Życzymy wszystkim miłego dnia!

  Słynny prognosta z Pensylwanii - świstak Phil - za pomocą swojego cienia zapowiada przybliżony termin przyjścia wiosny. W poznańskim zoo nadejście wiosny prognozuje... skunks. Jak się zachowuje, kiedy czuje, że kończy się zima? Skunksa odwiedził prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.