Ula Chincz

  Ula Chincz

  Juror, choreograf i choć wiele osób nie widziało jak tańczy, Michał Piróg to także tancerz. Przez wiele lat pracował na deskach teatru. Jego taneczną karierę przerwała kontuzja. Jaka? Co wówczas czuł? Czy srogi sędzia "You Can Dance" powróci do swej pasji? Przedsmakiem powrotu do zawodu będzie występ Michała na scenie YCD. Jak zareaguje publiczność i jego przyjaciele? Podczas prób tancerzowi towarzyszyła dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.

  W przemysłowej dzielnicy w Turynie mieści się wyjątkowy dom. Budynek zaprojektowano tak, by zieleń towarzyszyła mieszkańcom przez cztery pory roku. Skąd taki pomysł? Czy było to trudne w realizacji? Kto dogląda ogrodu na co dzień? Czy przyjemnie się tu mieszka? I ile kosztuje mieszkanie w apartamentowcu? Z Luciano Pia, architektem i twórcą tego niezwykłego miejsca, spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.

  Najsłynniejszy Polak w Turynie - Kamil Glik - doprowadził niedawno swoją drużynę do pierwszego od 20 lat zwycięstwa w derbach Turynu. Co mówią o nim jego koledzy z drużyny? Jak reagują kibice piłki nożnej, kiedy widzą go na ulicy? Jak piłkarz poznał swoją żonę? Ile lat są razem? Kto rządzi w ich związku? Jak im się żyje w Turynie? Z rodziną Glików rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  W Krakowie rozpoczął się Festiwal PKO OFF Camera. Nie mogło tam zabraknąć dziennikarza Dzień Dobry TVN Marcina Sawickiego, który wziął udział w gali otwarcia. Kto już na samym początku festiwalu otrzymał nagrodę "Pod Prąd" za szczególne wspieranie kina? Dlaczego PKO zdecydowało się na wsparcie festiwalu?

  Na co dzień wykonują różne zawody, ale w przypadku katastrofy mobilizują się i ruszają nawet w najdalsze zakątki świata. Wszystko po to, by nieść pomoc potrzebującym. Ula Chincz pojechała na obóz przygotowawczy ratowników pod Tarnobrzegiem. Jak wyglądają ich przygotowania? Jakie zabiegi wykonują w warunkach polowych? Jak często ratownicy wyjeżdżają na misje? I czy każdy może zostać ratownikiem?

  Dama Kameliowa, Zofia Potocka, żona Mieszka I - Dobrawa i królowa Świętosława - to kobiety skandalistki, które miały wpływ na życie publiczne wielkich krajów. Potężni władcy i znani artyści byli na ich niemalże każde zawołanie. Jak im się to udawało? Co je wyróżniało spośród innych kobiet? W Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarza historycznego Michała Wójcika.

  Z malowniczych okolic Paryża pochodzi Rose Alphonsine Plessis, do której przylgnął przydomek kurtyzany świata. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz postanowiła dowiedzieć się, w czym tkwiła wyjątkowość dziewczyny, dla której głowę stracił nawet sam Aleksandrem Dumas? Tak właśnie powstało jego najsłynniejsze dzieło "Dama Kameliowa". Bądzcie z nami w sobotę od 8:30!

  W ramach wylicytowanej charytatywnej kolacji, aktorka spotkała się w restauracji z podopiecznymi Fundacji Mam Marzenie. Razem z szefem kuchni i dziećmi przygotowała ciasteczka. Czy spełnianie marzeń sprawia, że szybciej się zdrowie? Czy daje to dodatkowe siły do przezwyciężenia choroby? Czy fakt, że aktorka została mamą sprawił, że jest jescze bardziej wrażliwa na krzywdę innych dzieci? Z Małgorzatą Kożuchowską rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.

  W Londynie ekspozycję zobaczyło 600 tys. osób. Teraz wystawę można obejrzeć w Warszawie, na Stadionie Narodowym. Dziennikarka Dzień Dobry TVN postanowiła przekonać się, w czym tkwi fenomen widowiska. Czy interaktywne ekspozycje są przyszłością muzealnictwa? Czy tak będą kiedyś wyglądały lekcje historii? Jak wielu strań trzeba było na zorganizowanie widowiska w Warszawie? Urszula Chincz zapytała o to organizatora Macieja Turowieckiego.

  Urodziła się w Niemczech, wychowywała w Australii, mieszkała w Hongkongu, by w końcu, na początku tego roku, przeprowadzić się do Paryża. W studiu Dzień Dobry TVN, gościliśmy Patrycję Volny - córkę Jacka Kaczmarskiego. Opowiedziała nam o swoich zmaganiach z anoreksją, romansie z twórczością ojca i swoich planach zawodowych. Gdzie czuje się "jak u siebie w domu"?

  Dziennikarka Urszula Chincz spotkała się w Paryżu z Patrycją Volny. Jak wygląda paryskie życie córki Jacka Kaczmarskiego? Jak wspomina swoje dzieciństwo? Czego jej wówczas najbardziej brakowało? Caly wywiad zobaczycie w tę sobotę w Dzień Dobry TVN!

  Antoni (Antoine) Cierplikowski - to dzięki niemu kobiety zdjęły kapelusze i zaczęły nosić krótkie fryzury. Pośród jego znanych klientek były m.in.: Greta Garbo, Mata Hari, Pola Negri, Edith Piaf i Marlena Dietrich oraz Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych Anna Eleanor Roosevelt. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Janusza Szymańskiego – fryzjera, ucznia i przyjaciela Antoniego Cierplikowskiego. Kiedy poznał swojego mistrza? Jak to się stało, że został uczniem Cierplikowskiego? Dlaczego pod koniec swojego życia znany fryzjer opuścił Paryż i wrócił do Sieradza?

  Dziś ekipa Dzień Dobry TVN odwiedziła Wieluń. Tam też naszych prowadzących zastała bardzo dobra wiadomość - z centrali. Na fejsie stuknęło nam 300 tys. lajków! Bardzo dziękujemy! To dla Was tworzymy nasz fan page. Dla Was się staramy. Ania Wendzikowska, Ula Chincz i Mateusz Hładki, składają Wam podziękowania prosto z Wielunia :-)

  Z niewielkiego Wielunia pochodzi wielki sportowiec, MVP ostatnich Mistrzostw Świata: reprezentant Polski w piłce siatkowej Mariusz Wlazły. Kiedy rozpoczął grać w siatkówkę? Jaki był w szkole? Jak podchodził do treningów? Czy potrafił pogodzić szkołę ze sportem? Co zrobił dla dzieciaków z Wielunia, które grają w siatkówkę?

  Dzień dobry u Was! Ekipa Dzień Dobry TVN - w składzie Ania Wendzikowska, Urszula Chincz i Mateusz Hładki - jest dziś w Wieluniu! Zapraszamy wszystkich do Wielunia i... oczywiście przed telewizory :-) Zobaczcie z czego i kogo słynie to miasto!

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz postanowiła zadbać o brzuchy swoich koleżanek i kolegów, z którymi wybiera się w trasę. Przygotowała dla nich jaja na twardo i... No właśnie, co jeszcze? Ula zdradziła nam również, kto jest na diecie.

  Dzień Dobry TVN rusza w trasę! 26 marca odwiedzimy Łowicz, 27 marca Wieluń, 28 marca Oleśnicę, a w niedzielę będziemy we Wrocławiu. Do którego z tych miast pojadą: Ania Wendzikowska, Filip Chajzer, ‪Mateusz Hładki‬, Agnieszka Jastrzębska, Katarzyna Olubińska, Ula Chincz i Marcin Sawicki‬? Warto też wiedzieć, czego na śniadanie nie jada Filip Chajzer, bo być może do kogoś z Was się wprosi :)

  Garou rozpoczął swoją trasę koncertową po Polsce. Dziennikarkę Dzień Dobry TVN Ulę Chincz zaprosił za kulisy koncertu. Czy artysta jest przesądny? Jaki jest jego nowy talizman? Jak spędza czas dzień przed koncertem? Czy jego głos jest ubezpieczony? Jakie prezenty otrzymuje od fanów? Naszej dziennikarce opowiedział również o śmiesznej sytuacji, która przytrafiła mu się w trakcie jednego z występów.

  Gość Dzień Dobry TVN Maziar Bahari jest z pochodzenia Irańczykiem. Mieszka z rodziną w Londynie. Tam też pracuje jako dziennikarz. Któregoś dnia został wysłany służbowo do Iranu, by relacjonować przebieg wyborów prezydenckich. Niestety został tam aresztowany i przez 118 dni przetrzymywany w irańskim więzieniu. O co go oskarżono? Czy był torturowany? Kim dla Irańczyków jest Czechow?

  Tylko w Dzień Dobry TVN! Specjalnie dla naszych widzów i pasażerów lotniska im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu zorganizowaliśmy nietypowy koncert. Jazzowe standardy o poranku zagrał laureat nagrody Grammy Włodek Pawlik. Czy wybitny jazzman lubi podróżować i czy można zagrać dwa koncerty, w dwóch różnych zakątkach świata, tego samego dnia?

  Komandosi z Lublińca - krążą o nich legendy. To właśnie do nich wybrała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Chciała z nim potrenować. Niestety w trakcie ćwiczeń Ula została uprowadzona! Jak nasza dziennikarka zachowywała się podczas porwania? Czy popełniła jakiś błąd? Czy Ula ma potencjał na żołnierza? Czego się nauczyła?

  Jutro w Dzień Dobry TVN: niezwykły eksperyment Uli Chincz - ile jest w stanie znieść porwany człowiek? W programie także: Kinga Rusin w szczerym wywiadzie z Iranką, która postanowiła się zbuntować, ratownictwo medyczne dla zwierząt oraz bielizna wyszczuplająca dla mężczyzn. Zaczynamy jutro o 8.00! :-)

  Oto historia Waltera Heyera - mężczyzny, który dwa razy zmieniał płeć. Pierwszy raz zrobił to w wieku 42 lat. Wtedy postanowił zostać kobietą. Po 8 latach zmienił zdanie i wrócił do swojej pierwotnej płci. Dlaczego? Z jakim wydarzeniem w życiu wiąże chęć pierwszej przemiany? Jak te zmiany wpłynęły na stosunki z rodziną? Czy czegoś żałuje w swoim życiu? Z mężczyzną rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Siódmy sezon serialu "Prawo Agaty" przed nami. Czy związek Marka i Agaty ustabilizuje się w końcu? Kto prawniczce zajdzie za skórę? Czy Dorota, grana przez Darię Widawską, wróci do Warszawy? Z Agnieszką Dygant rozmawiała Ula Chincz. Dziennikarka Dzień Dobry TVN zapytała również o drugą część filmu Listy do M. Jak potoczą się losy Kariny, czyli postaci granej przez Agnieszkę Dygant? Co aktorka mówiła o współpracy z Piotrem Adamczykiem?

  Po zwycięstwie w amerykańskiej edycji Idola kariera muzyczna Kelly Clarkson rozwijała się bardzo szybko. W 2015 r. wydała swoją siódmą płytę Piece by Piece. W jakich okolicznościach powstawał album? Co jest w nim takiego wyjątkowego? Czy córka i mąż zmienili jej życie? Czy chce mieć drugie dziecko? Jak wspomina ciążę? Czy jest szansa, że zagra koncert w Polsce? Z piosenkarką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Bajki śpiewajki to kolejny projekt, w którym wzięła udział Agnieszka Dygant. Jaką bajkę z dzieciństwa zapamiętała? Jakie bajki lubi jej syn? Czy cały czas woła na nią: "mama Dygant"? Z aktorką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Sylwester Wardęga postanowił spłacić swój dług wobec psów. Stworzył charakterystyczny automobil, którym będzie rozwoził karmę dla psiaków w schroniskach! Macie pomysł na nazwę dla tego pojazdu?

  Planowanie ślubu i wesela jest przyjemne. Gorzej się robi na sercu, gdy zaczyna się podliczać pieniądze, które trzeba wydać na uroczystość. Jest jednak sposób na ograniczenie kosztów - wesele sponsorowane. O co dokładnie chodzi? Czy w Polsce tego rodzaju sponsorowanie jest popularne? Na jakie usługi i produkty można znaleźć sponsora? Co można zaproponować sponsorowi? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN organizatorką ślubów Ewą Wardęgą.

  Czy pamięta swojego pierwszego przyjaciela z dzieciństwa? Co i kto, oprócz treningów, zajmuje czas Mistrzowi? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz odwiedziła Marcina Gortata w Waszyngtonie.

  Mikita Brottman - psychoterapeutka i profesor nauk humanistycznych, a prywatnie wielka miłośniczka psów. I im właśnie poświęciła swoją książkę "The great grisby" - o psach najsłynniejszych ludzi świata. Ile historii opisała w książce? Która z nich jest jej ulubioną, a która najbardziej ją poruszyła? Czyj pies był pierwszym psem terapeutycznym? Z Mikitą Brottman rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.