szkoła

  szkoła

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska była na otwarciu nowej szkoły tańca Agustina Egurroli. Jakie niespodzianki szykuje choreograf? Gośćmi specjalnymi byli tancerze z „Tańca z Gwiazdami”.

  Jak nasi goście wspominają lata spędzone w szkole? Jakich przedmiotów nie lubili, a które uwielbiali? Dlaczego Hanna Bakuła często uciekała ze szkoły, a Olga Bory chętnie wróciłaby do niej? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: wokalistę Mariusza Totoszko, aktorkę Olgę Borys, malarkę Hannę Bakułę i modelkę Polę Czarnecką. Kto z nich organizował wagary, a kto był przewodniczącym samorządu szkolnego?

  Na Mazurach Ofelia Grzelińska spotkała się z wyjątkową rodziną polsko-fińską. Maria jest mamą Zosi, Zuzi i Emilii. W Polsce mieszka od 15 lat. W Finlandii dzieci wychodzą podczas każdej przerwy ze szkoły. Są samodzielne i nie trzeba ich gonić do nauki. Same pilnują swoich lekcji, a w razie problemów proszą o pomoc rodziców. W każdym fińskim domu jest sauna, nie mogło jej też zabraknąć w polskim domu Marii.

  Była posłanka i były poseł - aktualne małżeństwo. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Jana Marię Rokitę i Nelly Rokitę. Opowiedzieli o tym, czy tęsknią za polityką, o snach o Donaldzie Tusku, Jarosławie Kaczyńskim i telewizji TVN. Czy myślą o powrocie do polityki?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska była na koncercie charytatywnym na rzecz budowy szkoły na Haiti. Zapytała gwiazdy, które zaangażowały się w tę akcję, dlaczego postanowiły pomóc tak odległemu krajowi.

  Ciepła woda, mydło i papier toaletowy to w polskich szkołach nierzadko towar luksusowy – wynika z raportu opublikowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Kontroli poddano ponad 30 000 placówek w całym kraju. Czym może się zarazić uczeń w szkole, która jest brudna? Czy brud w szkole może zahartować dzieci? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z internistą Piotrem Gryglasem.

  W miejscowości Gdeszyn stoi tylko kościół i szkoła. Miejscowość liczy zgoła 600 mieszkańców. Zobacz historię, w której proboszcz tamtejszej parafii -Ryszard Ostasz- uratował wiejską szkołę.

  Marcin Sawicki podjął ogromne ryzyko i spotkał się z Ewą Farną, pomimo zakazom jej taty. Musieli mówić szeptem, ale dziennikarzowi Dzień Dobry TVN i tak udało się nakłonić Ewę do zwierzeń. Dzięki temu dowiedział się, że dla Ewy liczą się tylko Adam, Mikołaj i Jan. Dlaczego? Zobaczcie sami!

  Coraz szybciej młodzież zaczyna dojrzewać i coraz wcześniej podejmuje pierwsze kontakty seksualne. Niedostateczna wiedza prowadzi do niechcianych ciąż. Nastolatki skarżą się , że nauczyciele nie potrafią bez skrępowania mówić o seksie. Dlaczego? O to, w studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy seksuologa Andrzeja Depko oraz Danutę Kozakiewicz, dyrektorkę SP nr 103 w Warszawie.

  Tym razem jako pomoc kuchenna! Zobacz, jak bardzo różni się gotowanie dla dzieci od gotowania dla dorosłych i, jakie tricki stosują szkolne kucharki, by przemycić nielubiane przez dzieci potrawy?

  Co jest wyznacznikiem popularności w szkole? Co trzeba mieć lub, co robić, by być popularnym? Na ten temat rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z aktorką i matką Małgorzatą Lewińską oraz psycholog Anną Kędzierską.