szkoła

  szkoła

  Antek wygrał casting do dziecięcego zespołu hiphopowego. Ten z pozoru nieśmiały chłopiec ożywia się na dźwięki muzyki. Chociaż ma dopiero sześć lat jest przebojowy, odważny i pełen pasji. I najważniejsze: nie wypada z beatu!

  W Gdyńskiej Szkole Filmowej spotkaliśmy się z Katarzyną Figurą. O to, jak czuje się po przeprowadzce na wybrzeże, czy można ją zobaczyć w którymś z teatrów i co robi w Gdyńskiej Szkole Filmowej, aktorkę spytała Katarzyna Olubińska.

  Czy Jan chciał zniechęcić syna do zawodu aktorskiego i dlatego wymagał od niego więcej niż od innych studentów? Czy znane nazwisko to przekleństwo czy błogosławieństwo dla młodego aktora? O rodzinno-zawodowych relacjach opowiedzieli nam Jan i Błażej Peszkowie.

  „STOP zwolnieniom z WF-u” to przewodnie hasło akcji Ministerstwa Sportu, która ruszyła wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Dlaczego uczniowie nie chcą ćwiczyć i to za indultem rodziców? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dyrektor szkoły podstawowej nr 103 w Warszawie Danuta Kozakiewicz, pływak, wielokrotny mistrz Europy i wicemistrz świata - Paweł Korzeniowski oraz kapitan reprezentacji Polski w siatkówce Marcin Możdżonek. Czy zwalniali się w szkole z Wychowania Fizycznego?

  Uczęszczała do żeńskiego liceum. Chciała być cyrkówką. W jakich okolicznościach poznała swoją wielką miłość Gustawa Holoubka? Poznajcie kolejną bohaterkę naszego cyklu - Magdalenę Zawadzką.

  "Nauka to potęgi klucz, w tym moc, co więcej umie" - pisał Ignacy Baliński. Nasi goście są potwierdzeniem tej maksymy. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Barbara Sobowska oraz Krzysztof Daniewski.

  Dla niej czas w liceum był wyjątkowo ważny. To wtedy ukształtowało się jej życie – zarówno artystyczne, jak i osobiste. Jeszcze przed rozdaniem świadectw maturalnych wyszła za mąż, a na swoim koncie – jako wokalistka Bajmu – miała już wielki przebój „Piechotą do lata”. W swoje licealne czasy zabrała nas Beata Kozidrak.

  „W czasach szkolnych czułem się mało przebojowy, dużo dziewczyn mówiło, że nie jestem z tego świata, więc mówiłem, że jestem z Marsa”- tak młodzieńcze czasy wspomina Bruno Mars - teraz jeden z najpopularniejszych muzyków na świecie. Spotkał się z nim Filip Chajzer.

  W szkolnych automatach zamiast chipsów i batonów naturalne soki? To możliwe! Kto w szkole w Bielsku - Białej wykazał się zdrowym rozsądkiem?

  Tym razem Kuba Gąsowski w podróż do przeszłości zabrał Małgorzatą Niezabitowską. Jaka była rzeczniczka rządu Tadeusza Mazowieckiego kiedy miała 18 lat? Czyje serce złamała i czy już wtedy interesowały ją sprawy społeczne? O tym - w Dzień Dobry TVN.

  „Chowając dzieci w dobrych warunkach, mimowolnie kształtujemy osoby bezradne, zupełnie nieprzygotowane, aby stawić czoło problemom życia, stresowi i gwałtowności nieprzewidywalnych zdarzeń” powiedział poseł i ratownik górski Piotr Van der Coghen komentując zamieszanie wokół wrocławskiej szkoły przetrwania, której pomocy musiał udzielić GOPR. Co sądzi o całej sytuacji i jak, jego zdaniem, powinna być wychowywana młodzież?

  Czy duży biust może być powodem kompleksów oraz problemów w szkole? Okazuje się, że tak! O tym, czy wiele osób jest narażonych w szkole na szykany z powodu swojej fizyczności i jak pomóc nastolatkom w akceptacji swojego ciała, rozmawialiśmy z aktorkami Martą Wierzbicką i Agnieszką Kaczorowską oraz z seksuologiem Andrzejem Depko.

  Jednak nieprawdą jest, że jaki jest koń - każdy widzi:). Co dokładnie robi Maciej Dębosz - sprawdzał prezenter pogody Bartek Jędrzejak.

  To na pewno dziweczyny z klasą. A kim są jeszcze? Zobaczcie nasz reportaż.

  Edukacja domowa wraca do łask. Dlaczego nasi goście zdecydowali, że ich dziecko będzie pobierać nauki w domu? Czym różni się edukacja w domu od tej tradycyjnej - w szkole? Czy odcinając dziecko od rówieśników wyrządzamy mu krzywdę i czy taka izolacja będzie miała reperkusje w przyszłości? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Jerzy Potocki, Agnieszka Potocka i ich córka Hania, którą rodzice uczą w domu. Jak podoba jej się takie rozwiązanie? Jak weryfikuje się wiedzę uzyskaną w systemie homeschooling?

  Szkoły techniczne i zawodowe przeżywają dziś prawdziwy renesans. Notują pięciu kandydatów na jedno miejsce. Czy lepiej być "technicznym" na etacie niż bezrobotnym magistrem? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: nauczyciel przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim i najlepszy nauczyciel 2009 roku Radosław Moskal oraz ekonomista Ryszard Petru.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska była na otwarciu nowej szkoły tańca Agustina Egurroli. Jakie niespodzianki szykuje choreograf? Gośćmi specjalnymi byli tancerze z „Tańca z Gwiazdami”.

  Jak nasi goście wspominają lata spędzone w szkole? Jakich przedmiotów nie lubili, a które uwielbiali? Dlaczego Hanna Bakuła często uciekała ze szkoły, a Olga Bory chętnie wróciłaby do niej? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: wokalistę Mariusza Totoszko, aktorkę Olgę Borys, malarkę Hannę Bakułę i modelkę Polę Czarnecką. Kto z nich organizował wagary, a kto był przewodniczącym samorządu szkolnego?

  Na Mazurach Ofelia Grzelińska spotkała się z wyjątkową rodziną polsko-fińską. Maria jest mamą Zosi, Zuzi i Emilii. W Polsce mieszka od 15 lat. W Finlandii dzieci wychodzą podczas każdej przerwy ze szkoły. Są samodzielne i nie trzeba ich gonić do nauki. Same pilnują swoich lekcji, a w razie problemów proszą o pomoc rodziców. W każdym fińskim domu jest sauna, nie mogło jej też zabraknąć w polskim domu Marii.

  Była posłanka i były poseł - aktualne małżeństwo. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Jana Marię Rokitę i Nelly Rokitę. Opowiedzieli o tym, czy tęsknią za polityką, o snach o Donaldzie Tusku, Jarosławie Kaczyńskim i telewizji TVN. Czy myślą o powrocie do polityki?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska była na koncercie charytatywnym na rzecz budowy szkoły na Haiti. Zapytała gwiazdy, które zaangażowały się w tę akcję, dlaczego postanowiły pomóc tak odległemu krajowi.

  Ciepła woda, mydło i papier toaletowy to w polskich szkołach nierzadko towar luksusowy – wynika z raportu opublikowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Kontroli poddano ponad 30 000 placówek w całym kraju. Czym może się zarazić uczeń w szkole, która jest brudna? Czy brud w szkole może zahartować dzieci? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z internistą Piotrem Gryglasem.

  W miejscowości Gdeszyn stoi tylko kościół i szkoła. Miejscowość liczy zgoła 600 mieszkańców. Zobacz historię, w której proboszcz tamtejszej parafii -Ryszard Ostasz- uratował wiejską szkołę.

  Marcin Sawicki podjął ogromne ryzyko i spotkał się z Ewą Farną, pomimo zakazom jej taty. Musieli mówić szeptem, ale dziennikarzowi Dzień Dobry TVN i tak udało się nakłonić Ewę do zwierzeń. Dzięki temu dowiedział się, że dla Ewy liczą się tylko Adam, Mikołaj i Jan. Dlaczego? Zobaczcie sami!

  Coraz szybciej młodzież zaczyna dojrzewać i coraz wcześniej podejmuje pierwsze kontakty seksualne. Niedostateczna wiedza prowadzi do niechcianych ciąż. Nastolatki skarżą się , że nauczyciele nie potrafią bez skrępowania mówić o seksie. Dlaczego? O to, w studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy seksuologa Andrzeja Depko oraz Danutę Kozakiewicz, dyrektorkę SP nr 103 w Warszawie.

  Tym razem jako pomoc kuchenna! Zobacz, jak bardzo różni się gotowanie dla dzieci od gotowania dla dorosłych i, jakie tricki stosują szkolne kucharki, by przemycić nielubiane przez dzieci potrawy?

  Co jest wyznacznikiem popularności w szkole? Co trzeba mieć lub, co robić, by być popularnym? Na ten temat rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z aktorką i matką Małgorzatą Lewińską oraz psycholog Anną Kędzierską.