szkoła

  szkoła

  Przemysław Czarnek, szef Ministerstwa Edukacji i Nauki, na briefingu prasowym w Sejmie przekazał informację dotyczącą zajęć w szkołach podczas piątej fali koronawirusa. Już wiadomo, jakie szkoły przejdą na naukę w trybie zdalnym, a jakie pozostaną w trybie stacjonarnym.

  Koniec semestru to gorący okres dla nauczycieli i uczniów, którzy za wszelką cenę chcą poprawić końcowe oceny. A te wciąż budzą niemałe emocje. Czy powinny być średnią ocen zebranych w semestrze, czy też warto podejść do sprawy bardziej indywidualnie? O ocenianiu Adam Barabasz rozmawiał z Dorotą Kujawą-Weinke, nauczycielką języka polskiego, autorką bloga i trenerką.

  Rysowanie przynosi ogromną frajdę niemalże każdemu, kto się za nie bierze. Jeszcze większa jest przyjemność, gdy rysuje się coś, przelewając na papier marzenia. Lekka nostalgia i udany rysunek poprawią humor każdemu. Szkic szkoły marzeń czy też wykonany w celach ćwiczeniowych to dobry pomysł na początek przygody z rysowaniem. Jak narysować szkołę?

  Julia Krempa ma 10 lat, a na swoim koncie liczne sesje zdjęciowe i kampanie reklamowe. Zagrała również Barbarę Krafftównę, główną bohaterkę z czasów dzieciństwa w filmie pt. "Krafftówna w krainie czarów". O tym, jak mądrze poprowadzić karierę nieletnich, porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze współwłaścicielem agencji aktorskiej Jerzym Gudejko, aktorem Tomaszem Oświecińskim i jego córką Mają Oświecińską.

  Pandemia koronawirusa nie ustępuje, a obowiązujące obostrzenia związane z COVID-19 wciąż się zmieniają. Opublikowano aktualizację rozporządzenia dotyczącą ograniczeń i zakazów. Modyfikacje dotyczą m.in. maseczek w szkołach. W jakich sytuacjach uczniowie są zobowiązani do ich noszenia?