sopot

  sopot

  Sopot'68 Re_make - to widowisko muzyczne przygotowane w oparciu o historię Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie z 1968 roku. Impulsem do realizacji wydarzenia był film dokumentalny w reżyserii Magdaleny Szymków "Piszę do ciebie, kochanie", który obrazuje atmosferę oraz kulisy sopockiego festiwalu, wpisanego w obraz interwencji wojsk polskich w Czechosłowacji. To widowisko odbędzie się 23 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie. Do studia Dzień Dobry Wakacje zaprosiliśmy reżysera Michała Walczaka i MajLo, artystę, który wystąpi na tej scenie.

  W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy zespół Lady Pank, który w tym roku świętuje 35-lecie. Jak wspominają początki zespołu? Już za kilka dni Lady Pank wystąpi na Top of The Top Sopot Festival. Jakie atrakcje szykują dla publiczności?

  Fun Factory to niemiecki zespół eurodance z lat 90. Znamy ich z takich hitów jak "Take Your Chance", "Celebration", czy "Doh Wah Diddy". Już za kilka dni Fun Factory wystąpi na Top of The Top Sopot Festival. Za co cenią polską publiczność? Jakie atrakcje szykują na sopocki występ? Z muzykami grupy rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Katarzyna Jaroszyńska.

  Welshly Arms to zespół ze Stanów Zjednoczonych. Już za kilka dni wystąpią na Top of The Top Sopot Festival. Co przygotowują dla sopockiej publiczności? Ich piosenka "Legendary" jest w Polsce bardzo popularna. Jaka jest jej historia? Z liderami zespołu Samem Getzem i Michaelem Gouldem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Marcin Sawicki.

  W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy zespół Pectus. Już niedługo usłyszymy ich na Top of the Top Sopot Festival. Muzycy przyznali, że festiwal jest dla nich miastem magicznym. Dlaczego? Co przygotowują na tegoroczny występ?

  W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Urszulę, Andrzeja Krzywego, Patricię Kazadi oraz Agustina Egurrolę, którzy przygotowują się do tegorocznego TOP Of The TOP Sopot Festival. Jakie atrakcje szykują dla sopockiej publiczności?

  14 sierpnia rozpoczyna się TOP Of The TOP Sopot Festival! W ciągu kilku dni na sopockiej scenie wystapią polskie i zagraniczne muzyczne gwiazdy, między innymi: Grzegorz Hyży, Margaret, Izabela Trojanowska, którzy odwiedzieli studio Dzień Dobry Wakacje. Co przygotowują dla sopockiej publiczności? Z artystami wspominaliśmy również Korę, która odeszła dziś rano.

  Już 14 sierpnia startuje TOP Of The TOP Sopot Festival! W ciągu trzech dni zobaczymy tam plejadę gwiazd polskich i zagranicznych. Wystąpią tam też nasi dzisiejsi goście: Włodek Pawlik, Marta Gałuszewska oraz zespół Tulia: Joanna Sinkiewicz, Dominka Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Festiwal będziecie mogli Państwo obejrzeć na żywo na antenie TVN oraz w Operze Leśniej w Sopocie!

  Już 14 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie wystartuje "Top Of The Top Sopot Festival". O tym wyjątkowym wydarzeniu opowiedzieli nam w studiu Dzień Dobry Wakacje: Paweł Rurak-Sokal i Dominika Gawęda z zespołu Blue Cafe oraz Gabi Drzewiecka i Filip Chajzer, którzy poprowadzą koncert #iLove oraz koncerty jubileuszowe zespołów Bajm i Big Cyc podczas festiwalu. Jakie atrakcje przygotowali dla widzów organizatorzy i jakie gwiazdy będzie można tam usłyszeć? TOP OF THE TOP Sopot Festival 2018: 14-16 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie!

  Najlepsze miejsce na wakacyjny urlop? Oczywiście nad polskim morzem. Ci, którzy wybiorą Gdańsk i Sopot nie będą żałowali swojej decyzji. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają tam na turystów.

  W Sopocie odbywają się właśnie wyjątkowe zawody. Najlepsi jeźdźcy świata rywalizują ze sobą na sopockim hipodromie. Tomasz Zubilewicz spotkał się tam z Karoliną Ferenstein-Kraśko i Katarzyną Sokołowską. Jakie atrakcje czekają tam na widzów? Zobaczcie!

  Sport to zdrowie, dlatego warto go uprawiać nawet zimą. Można zjeżdżać na sankach, biegać na nartach oraz ćwiczyć fitness na śniegu. Jak wygląda ta ostatnia aktywność? Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak przyglądał się ćwiczącym na sopockiej plaży morsom.

  Dzisiaj oficjalnie rozpoczyna się zima. Prezenter pogody Bartek Jędrzejak postanowił przywitać ją... nad morzem. Pojechał do Sopotu, aby zobaczyć pierwsze w Polsce sauny, które ustawiono na plaży.

  Rzecz działa się trzy lata temu. Pani Liwia Małkowska wraz z mężem, córką i znajomymi wybrała się do restauracji na obiad. Gdy dorośli zaczęli jeść, mała Liliana również zrobiła się głodna. Mama już rozpinała guziki bluzki, by podać dziecku pierś, gdy przy jej boku pojawił się kelner, który poprosił, by nie karmiła dziecka przy innych klientach. Zaproponował również, by zrobiła to w toalecie. Sprawa trafiła do sądu. W pierwszej instancji sędzia przyznał rację restauracji, jednak po odwołaniu się od wyroku Pani Liwia wygrała sprawę. Jaką karę otrzymała restauracja? Z dumną mamą spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Festiwal Literacki Sopot odbędzie się w tym roku już po raz 6. Skąd pomysł na takie wydarzenie w miejscu, które przywodzi na myśl wakacje i wesołą zabawę? W Dzien Dobry Wakacje spytaliśmy o to pomysłodawczynię wydarzenia - wiceprezydent Sopotu Joannę Cichocką-Gulę. Pani prezydent opowiedziała o tym, co czeka nasz w tegorocznej edycji festiwalu. A Marta Dzido, z którą można będzie się spotkać na tegorocznym Literackim Sopocie, opowiedziała o swojej najnowszej książce "Kobiety Solidarności".

  Dziś wieczorem, w Operze Leśnej w Sopocie, finałowy koncert „Memphis in Poland”. Pomysł na to wydarzenie zrodził się w 2015 roku podczas wielkiej międzynarodowej imprezy o nazwie „Memphis in May”, której przewodnim tematem była Polska. Komu zostanie przekazany dochód z dzisiejszego koncertu? Z pomysłodawcą imprezy - Ryszardem Schnepfem spotkała się Katarzyna Olubińska.

  W ostatni weekend opuściliśmy nasze warszawskie studio i całą ekipą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się do Sopotu, aby tam nakręcić sobotnie i niedzielne wydania. Zobacz, jak wyglądały kulisy produkcji! Czy wiedziałeś o której zaczynamy przygotowania do wejścia na antenę i skąd dochodzą głosy, które słyszą prowadzący? Po planie odprowadza Agnieszka Jastrzębska.

  Międzynarodowe zawody w skokach CSIO Sopot 2017 to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń jeździeckich na świecie. W Sopocie organizowane są już po raz trzeci. Jakie atrakcje poza samymi zawodami przygotowali organizatorzy? Skąd przyjechali jeźdźcy i ich konie? Z dyrektor kreatywną wydarzenia Karoliną Ferenstein-Kraśko oraz zawodniczkami z USA rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Władze Sopotu proponowały, by imprezy na Monciaku kończyły się do 3.00 w nocy, natomiast właściciele klubów - by zabawy były do rana, ale uczestniczyły w nich osoby od 21. roku życia. Co o tych pomysłach sądzą goście Dzień Dobry TVN: socjolog Tomasz Sobierajski, prezenterka tv Dominika Zasiewska i dziennikarka Marta "Jadźka" Jaczyńska? Czy rzeczywiście najbardziej rozrabiają bardzo młode osoby?

  Sobotni poranek, Maciej Dolega, postanowił spędzić w siodle. Wybrał się na sopocki hipodrom gdzie trwają właśnie międzynarodowe zawody jeździeckie. O same zawody oraz o to, jak dużo trzeba trenować, żeby osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej, spytał Mściwoja Kieconia i Klarę Kostrzewę, uczestników zawodów.

  Dawno temu Sopot był miejscem spotkań kółek spirytystycznych, a hitlerowcy sprowadzali tu wróżbitów i innych ludzi o rzekomo nadprzyrodzonych zdolnościach. Nawiedzonych domów w Sopocie jest więc wiele. Jednym z nich jest willa Bergera. Zajrzał do niej dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan, by sprawdzić, jakie tajemnice kryje. Według dzieci z okolicy żyje w niej rodzina Adamsów...

  Plaża w Sopocie to miejsce kultowe wśród turystów z Polski, ale nie tylko. Okazuje się, że sopocka plaża skrywa wiele ciekawych historii. Gościem Dzień Doby Wakacje był Wojciech Fułek, współautor książki „Może plaża”. Pisarz razem z Tomaszem Dobrowolskim opisują plażę jako miejsce spotkań towarzyskich i kulturalnych. Jakie historie wiążą się z nadmorskimi, polskimi plażami?

  Dziś prezenter Dzień Dobry TVN o pogodzie opowiada z pięknego Sopotu. Tam porozmawiał z najmłodszymi żeglarzami z polskiej kadry. Jak wyglądają przygotowania Dominika i Grzegorza do Igrzysk Olimpijskich w Rio? Kto zaszczepił w nich pasję do żeglarstwa?

  W ubiegłe wakacje pewien mężczyzna wjechał rozpędzonym samochodem w sopockie molo. Staranował przy tym 23 osoby. Zatrzymał się dopiero, gdy potrącił ostatniego z przechodniów, którym bym sopocki psycholog i pisarz Adam Ubertowski. Pan Adam z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Groziła mu nawet amputacja nogi. Rok po tragedii Pan Adam wydał książkę, w której opisał całą sytuację. Czy Sopocianin pamięta moment wypadku? Jak się dziś czuje? O pechowej nocy opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Od roku Adam Darski mieszka w Sopocie. Muzyk stworzył tu nowe miejsce. Czym jest "Libacja"? Dlaczego Nergal chciał mieć swój własny klub? Kto może tu przyjść? Czy w nawale obowiązków Adam Darski będzie miał czas na prowadzeniu biznesu w Sopocie?