ślub

  ślub

  Oficjalnie cenniki usług kościelnych nie istnieją, to za udzielone sakramenty zapłacić trzeba. Jak wycenić ślub, chrzest czy pogrzeb? Co tak naprawdę oznacza zwrot "co łaska"? Ile zwyczajem jest dawać pieniędzy? I dlaczego sakramenty nie są bezpłatne? Zapytaliśmy o to księdza Kazimierza Sowę.

  We wtorek w Dzień Dobry TVN: najszczęśliwszy, czy najdroższy dzień w życiu - czy za śluby naprawdę płacimy tylko "co łaska"? Następnie Monika Jagaciak - jedyny prawdziwy polski aniołek prestiżowej linii bielizny, a na koniec coś dla zmartwionych rodziców - czy zbyt dużo pracy domowej odbiera naszym dzieciom dzieciństwo? Bądźcie z nami o 8.00. Zapraszają: Anna Kalczyńska i Jarosław Kuźniar.

  Czy wokalistka przymierza się do ślubu ze swoim wieloletnim partnerem? O jakiej marzy sukni i, u którego projektanta gwiazda zamówi garnitur dla narzeczonego? Patrycję Markowską zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W czwartek w Dzień Dobry TVN: najpiękniejszy i najchudszy dzień w życiu - para, która razem gubi wagę przed ślubem. Następnie: on śpiewa, a ona? Co robiła na planie teledysku siostra Michała Szpaka. W programie także doradzamy - joga według Pauliny Holtz, a doktor Sankowski o tym, jak można poprawić wygląd piersi karmiących mam. Bądźcie z nami o 8.00!

  Natalia Siwiec i jej mąż pobrali się jakiś czas temu w Las Vegas. Ślub nie jest jednak ważny w Polsce. Czy para planuje pobrać się jeszcze raz? Czy Natalia ma już upatrzoną suknię ślubną? I na jaki cel Siwiec odkłada do tzw. skarpety?

  W mediach pojawiły się informacje, że Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan wzięli ślub. Czy na pewno? Z narzeczonymi rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Średnia wieku osoby w Polsce, która staje na ślubnym kobiercu to 29 lat. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli świeżo upieczeni małżonkowie - dziennikarze Patrycja i Robert Stockingerowie. Dlaczego decyzję o ślubie podjęli w wieku poniżej średniej krajowej? Czy któryś z małżonków miał jakiekolwiek wątpliwości przed pójściem "o krok dalej"? Na kanapie zasiadło również małżeństwo z nieco dłuższym stażem, aktorzy: Jakub Przebindowski z żoną Martyną Kliszewską. Czy według nich zakochanie to "choroba umysłowa"? Co ślub zmienił w ich życiu i czy wejście w związek małżeński to objaw dojrzałości?

  W sobotę Antonina Turnau wyszła za mąż za aktora Marka Kondrata. Dlaczego wydarzenie budzi aż takie emocje kolorowej prasy? Ile prawdy w tym, że Grzegorz Turnau był przeciwny zamążpójściu swojej córki? I jak duża jest różnica wieku między małżonkami? Opowiedziała o tym dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  O magii zaręczyn rozmawialiśmy dziś z Izabelą Janachowską, Ewą Minge i Tomaszem Saprykiem. Czy da się przygotować na ten moment i czy długo się je pamięta? Wcześniej, Ula Chincz porozmawiała na ten temat z, prowadzącą program "Aplauz, Aplauz!", bohaterką najgłośniejszych w ostatnim czasie zaręczyn, Agnieszką Szulim! Jak wspominacie swoje zaręczyny?

  Był ślub czy go nie było? Wszelkie domysły postanowiła rozwiać Agnieszka Jastrzębska. Dziennikarka Dzień Dobry porozmawiała z parą podczas balu Snu Nocy Letniej. Jaką otrzymała odpowiedź i co ją tak bardzo zaskoczyło?

  Z kamerą Dzień Dobry Wakacje byliśmy na wielkim góralskim weselu, podczs którego zebrały się największe góralskie rody - Gąsieniców i Hyców. Do naszego studia zaprosiliśmy świeżo upieczonych małżonków - Klementynę z Gąsienniców Hyc i jej męża Jędrka Hyca, a także Steve'a Terretta, który opowiedział o swoim weselu.

  Mateusz Hładki spotkał się z Maciejem Zieniem by spytać go o to, jak wygląda jego życie w Brazylii, kim jest jego mąż, jak i kiedy się poznali i dlaczego Maciek nie nosi obrączki. Ale także o kontrowersje wokół jego osoby i o spór ze wspólnikiem, o którym głośno było ostatnio w mediach. Jak projektant komentuje ten konflikt czy sprawa skończy się w sądzie? Kto wspomagał go w trudnych momentach?

  Sezon ślubny w pełni, dlatego zapytaliśmy Klaudię Halejcio, Julię Kamińską, Katarzynę Glinkę, Katarzynę Stankiewicz, Weronikę Książkiewicz i Natalię Siwiec, jakie suknie ślubne podobają im się najbardziej. W jakim miejscu chciałby wziąć ślub Rafał Maślak?

  Wszelkie wątpliwości rozwiała nasza ekspertka Ewelina Rydzyńska. Stylistka podpowiedziała, jak umiejętnie dobrać stylizację, by nie dodać sobie lat. Wedle panujących zasad, wybierając się na przyjęcie ślubne, nie wypada założyć sukienki w kolorze czarnym lub białym. Dlaczego?

  Od niedawna, dzięki zmianom w przepisach, ślub cywilny może się odbyć w plenerze. Wybrana lokalizacja musi jednak spełniać pewne wymogi. Jakie? Dlaczego wiążę się to z dodatkowymi kosztami? Czy ślub pod chmurką cieszy się zainteresowaniem wśród przyszłych małżonków?

  Prosiliśmy dziś o przesyłanie nam Waszych stylizacji weselnych i jak zwykle nie zawiedliśmy się na Was. Przyszło baaaardzo dużo zdjęć, z których wybraliśmy najciekawsze. Cytując Marcina: "Bardzo nam się podoba, że państwo tak "interaktują" z naszym programem" :) Dziękujemy!

  Izabela Janachowska jest świeżo upieczoną mężatką. Tancerce tak bardzo spodobało się organizowanie uroczystości, że postanowiła wspomóc w tym innych. Na antenie TVN Style Izabela będzie dzielić się swoim doświadczeniem z parami, które przygotowują się do tego wyjątkowego wydarzenia. Na czym będzie dokładnie polegać jej rola? Izabela Janachowska o swoich planach opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  W Dzień Dobry TVN coś dla młodych mam: Ala Janosz o wyzwaniach, jakimi mogą być codzienne obowiązki - jak sobie z nimi radzi? A potem coś dla tych, którzy właśnie rozpoczęli sezon ślubny - jak się ubrać, żeby się nie przebrać. A także coś dla młodzieży i ich rodziców - dlaczego nasze dzieci marzą o tym, żeby się upodobnić do kogoś innego. Zobaczcie, co robią, żeby wyglądać jak jedna z sióstr Kardashian. Zaczynamy jutro o 8.00! Program poprowadzą Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  O miłości, muzyce i polskiej kuchni, z Jessie Ware przy okazji jej niedawnej wizyty w Polsce, rozmawiała Ula Chincz. Gdzie, i dlaczego właśnie tam, odbył się ślub wokalistki z Samem Burrowsem i jakie polskie dania najbardziej lubi piosenkarka? Zobaczcie!

  Małgorzata Rozenek rzadko bywa na wieczornych bankietach, zwłaszcza pokazach mody. Robi wyjątek jedynie dla duetu Paprocki&Brzozowski. Dlaczego? Za co Rozenek ich ceni? Małgosia na pokazie pojawiła się razem ze swoim partnerem - Radosławem Majdanem. Jakie para ma plany na najbliższe tygodnie? Rozmawiała z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Gosię Rawińską i Ewę Tomaszewicz - pierwszą lesbijską parę, która wzięła ślub w chmurach oraz Jędrzeja i Marka Idziak-Sępkowskich okrzykniętych przez media pierwszym gejowskim małżeństwem w Polsce. Czy nastawienie Polaków do związków partnerskich zmieniło się? Z jakimi problemami muszą się mierzyć nasi goście?

  Ostatnio w mediach pojawiły się informacje, że dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska szykuje się do ślubu ze swoim partnerem patrykiem Ignaczakiem. Czy to prawda? Czy Ania marzy o wielkim i hucznym weselu, czy o kameralnej uroczystości? Zapytała ją o to Agnieszka Jastrzębska.

  Na kanapie Dzień Dobry TVN zasiedli: Karolina i Damian Janikowscy, Katarzyna i Krzysztof Jackowscy oraz Eliza Jędrzejewska-Kordek i Dariusz Kordek. Jak wspominają swoje śluby? Czy byli zestresowani w dniu ślubu? Czy mają jakąś receptę na udany związek?

  Hania i Tomek Nowiccy to kolejne małżeństwo, które zgłosiło się do naszego cyklu "Para do poprawy". Są dwa lata po ślubie, mają syna Kajetana. Ale zaczęło się coś między nimi psuć... Co robią, kiedy są źli na siebie? Jakie mają lęki? Jakie zadania otrzymali od Pauliny Biernat? W czym miały im pomóc? I czy pomogły?

  Niedawno aktorka Katarzyna Bujakiewicz zmieniła swój wizerunek. T-shirty zamieniła na gustowne, kobiece stroje. Dlaczego? Co z tym wspólnego mają "Mali Giganci"? Czy planuje ślub? Zobaczcie, co powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  Planowanie ślubu i wesela jest przyjemne. Gorzej się robi na sercu, gdy zaczyna się podliczać pieniądze, które trzeba wydać na uroczystość. Jest jednak sposób na ograniczenie kosztów - wesele sponsorowane. O co dokładnie chodzi? Czy w Polsce tego rodzaju sponsorowanie jest popularne? Na jakie usługi i produkty można znaleźć sponsora? Co można zaproponować sponsorowi? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN organizatorką ślubów Ewą Wardęgą.

  Przez ostatnie 5 lat liczba ślubów spadała, aż w końcu w 2014 roku zaobserwowano boom na zawieranie małżeństw. Czy to przypadek, czy tendencja? Czy małżeństwo wzmacnia związek? Z jakich powodów decydujemy się na zawarcie małżeństwa? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: tancerkę Izabelę Janachowską, aktora Dariusza Kordka i uczestniczkę Top Model Magdę Szulawiak-Turską.

  Czy Magdzie Schejbal i Magdzie Boczarskiej marzy się ślub? Czy kiedykolwiek myślały, jak powinny wyglądać ich suknie ślubne? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Ślub Haliny Mlynkovej i Leszka Wronki zaplanowany jest na Walentynki. Czy już wszystko dopięte jest na ostatni guzik? Czy wybrali obrączki? Czy denerwują się przed ślubem? Ile sukni Halina założy w dniu ślubu? Czy przyjmie nazwisko męża? Z parą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.