skoki narciarskie

  skoki narciarskie

  Białe szaleństwo w polskich górach czy wyprawa marzeń do włoskich Alp? A może szybka wyprawa na narty biegowe w pobliskim lesie? Bez względu na to, gdzie się wybierasz i jaki rodzaj narciarstwa zamierzasz uprawiać, niezbędny będzie odpowiedni strój na narty. Czy czapka, szalik i rękawiczki wystarczą? Dlaczego dżinsy to niezbyt dobry pomysł na śnieg? Po co narciarzom kask ochronny? Sprawdź, jak prawidłowo ubrać się na narty.

  Początek sezonu w skokach narciarskich wywołuje szereg niepowtarzalnych emocji wśród wszystkich entuzjastów sportów zimowych. Zawodnicy stający do rywalizacji w tej wyjątkowej dyscyplinie muszą sprostać wielu wyzwaniom, takim jak czasochłonne i wyczerpujące treningi, ale i odpowiednio skomponowana dieta. Posiłki mają zapewnić sportowcom cenną energię, stanowią także niezastąpione wsparcie w ochronie organizmu przed infekcjami. O tajnikach jadłospisu polskich skoczków rozmawialiśmy z Magdaleną Wieczorek, dietetykiem Kadry Narodowej w Skokach Narciarskich w latach 2015-2019.

  Medalista olimpijski, mistrz świata indywidualnie i w drużynie oraz zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni. Mowa o Dawidzie Kubackim, który został ambasadorem TVN Grupa Discovery. Nawiązanie współpracy poprzedza start Pucharu Świata w skokach narciarskich, który będzie transmitowany w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze.

  Skoki narciarskie w Lillehammer są regularnie przeprowadzane w ramach Pucharu Świata. Co roku do tej norweskiej miejscowości przyjeżdżają tysiące miłośników tego sportu zimowego. Jakie inne atrakcje oferuje turystom Lillehammer?

  Bartek Jędrzejak na Górce Szczęśliwickiej spotkał się z komentatorem Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, Witoldem Domańskim, z którym rozmawiał o tegorocznych atrakcjach czekających w TVN, Eurosport oraz na Playerze. W materiale pojawiła się także Izabella Bnińska, która wytłumaczyła, jak wygląda trening narciarzy poza sezonem.

  Zapowiada się sezon zimowy w TVN, jakiego jeszcze nie było. Skoki narciarskie, czyli ukochana dyscyplina sportowa Polaków – transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i serwisie player.pl. O szczegółach w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli dyrektor programowy Edward Miszczak oraz dyrektorka Eurosportu w Polsce, Dorota Żurkowska-Bytner.

  Złoty Orzeł dla Kamila Stocha! Skoczek w pięknym stylu wygrywa Turniej Czterech Skoczni w Bischofshofen. Dawid Kubacki zajął miejsce trzecie. W czołowej klasyfikacji turnieju aż czterech Polaków znalazło się w pierwszej dziesiątce.