serial

  serial

  Na ten dzień czekali wszyscy fani serialu "Przyjaciele". 27 maja w sieci pojawił się długo wyczekiwany odcinek specjalny "Przyjaciele. Spotkanie po latach". Na czym polega fenomen produkcji i jak po długiej przerwie, widzowie odebrali nową odsłonę? O tym opowiedzieli nam Marcin Zwierzchowski, redaktor, dziennikarz zajmujący się m.in. mediami, telewizją oraz Joanna Gruhn-Devantier, psycholożka, fanka serialu "Przyjaciele".

  Joanna Jędrejek jest aktorką z 25-letnim stażem. W swojej pracy zawodowej zagrała ponad 60 ról teatralnych i ponad 50 - w filmach fabularnych, serialach i spektaklach Teatru Telewizji. Widzom szczególnie zapadała w pamięci jako policjantka Andżela z "13 posterunku". Jak wspomina ten serial? Czy ma dość przyklejania łatki? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  "Kontrola" to miniserial, który obejrzało już ponad 45 mln internautów na całym świecie. "Random" jest natomiast połączeniem słuchowiska i serialu, które ma coraz więcej fanów. Obie te produkcje stworzyła Natasza Parzymies, która jest jurorką Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny – KINO 2021. NOWE HISTORIE. Jakie plany ma reżyserka na najbliższy czas?

  Przed nami kolejne odcinki "Zakochanych po uszy". W serialu nie zabraknie emocji. Głównym wątkiem pozostaje choroba Stasia, która porusza nie tylko Sonię, Bartka i Danutę, ale także Tamarę. Niefortunny splot zdarzeń doprowadzi do nieporozumień. Co jeszcze wydarzy się w nadchodzącym tygodniu?

  Andrzej Seweryn - aktor, reżyser teatralny i filmowy, a od 1 stycznia 2011 roku dyrektor Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Pracował m.in. z Andrzejem Wajdą, Andrzejem Żuławskim, Giorgio Trevesem, Stevenem Spielbergiem, Regisem Wargnierem i Agnieszką Holland, a także jako trzeci cudzoziemiec w historii, otrzymał angaż do Comédie Française, jednego z najbardziej prestiżowych zespołów teatralnych na świecie. Z okazji 75. jubileuszu przypominamy sylwetkę tego wielkiego artysty.