sennik

  sennik

  Wymioty oznaczają przede wszystkim bardzo dużą potrzebę samooczyszczenia w sensie duchowym. Chodzić tu może o pozbycie się dręczących nas problemów czy wyrzutów. W niektórych sytuacjach taki sen może wskazywać na niechęć i wstręt do samego siebie.

  Aby dokonać prawidłowej analizy marzenia sennego, w którym główną rolę odgrywa dzik, należy skupić się na kontekście, okolicznościach oraz emocjach odczuwanych podczas snu. Obrazy i dźwięki trzeba odczytywać jako sygnały wysyłane przez podświadomość osoby śniącej.

  Bocian na Dalekim Wschodzie jest symbolem długowieczności. W chrześcijaństwie to symbol zmartwychwstania i odrodzenia. Podobną symbolikę mają sny o bocianie, które wieszczą nadejście pozytywnych wiadomości, zmian i spełnienie marze

  W senniku wiatr bardzo często jest odzwierciedleniem sił duchowych i psychicznych, które wpływają na życie. Co ciekawe, to siły skryte w podświadomości. Sny, w których występuje wiatr, mogą być zarówno wyczerpujące, jak i bardzo przyjemne.

  "Poszukiwanie własnego ja" – w ten sposób sennik tłumaczy pojawienie się obrazu w fantazjach nocnych. I nawet jeśli na śnionych portretach widnieją wizerunki konkretnych osób, to sen wcale nie musi ich dotyczyć. Może odnosić się do tego, w jaki sposób osoba śniąca chciałaby postrzegać siebie samą.

  Taniec, kojarzony z radością i szczęściem, również we śnie jest zapowiedzią dobrych chwil. Sen o tańcu interpretowany bywa w różny sposób, w zależności od tego, czy śniącemu w zabawie towarzyszy partner, czy też na parkiecie jest sam. Do odczytania sennej przepowiedni istotne jest również określenie rodzaju tańca.

  Wysysa krew, atakuje tylko nocą, nienawidzi czosnku, a jeśli chcemy go uśmiercić, musimy użyć osikowego kołka. Tyle mówią legendy o wampirach, dzięki którym nie chcielibyśmy nigdy spotkać się z tymi istotami oko w oko. A co, jeśli wampir pojawi się we śnie?

  Sny były i nadal są dziedziną, która od zawsze fascynowała ludzkość. Już w starożytności przypisywano im szczególne znaczenie, doszukując się w nich ukrytych symboli. Niestety wciąż nie wiadomo, dlaczego niektóre osoby śnią codziennie, a inne sporadycznie lub wcale.

  W rzeczywistym świecie spotkanie oko w oko z tygrysem jest bardzo niebezpiecznym, wręcz przerażającym doświadczeniem. Dlatego również śniąc o tygrysie, odczuwamy strach. Po przebudzeniu warto zastanowić się, czemu śnił się nam ten drapieżnik.

  Zwierzęta nie raz pojawiły się w snach wielu ludzi. Sennik obecność sarny interpretuje jako znak pomyślności w sferze rodzinnej, zawodowej i na gruncie kontaktów towarzyskich. Symbolika ta się jednak zmienia, jeśli zwierzę znalazło się w niebezpieczeństwie, zostało upolowane lub postrzelone.

  Sny o tabletkach najczęściej odwołują się do sposobu naszego postępowania oraz tego, jak próbujemy poradzić sobie z problemami. Dlatego też sen o łykaniu tabletek oznacza rozwiązanie jedynie powierzchowne, tymczasowe. Podobnie, gdy boli nas głowa – łykamy tabletkę i wydaje się, że problem zniknął.

  Ludzkie sny potrafią być zaskakujące. Nieraz dotyczą dziwnych i niezrozumiałych aspektów, które dopiero po zinterpretowaniu wszystkich szczegółów stają się bardziej jasne. Jakie znaczenie może mieć sen, w którym pojawia się kaczka?

  Sen o wózku nierozerwalnie kojarzy się z dzieckiem, które powinno w nim być. Sennik interpretuje takie marzenia w sposób symboliczny – dziecko w wózku to najczęściej obraz nieco niedojrzałej postawy życiowej osoby, której się ono śni. Dobrze jest wtedy przemyśleć swoje postępowanie i dokonać pewnych zmian w życiu.

  Bezdomność jest jednym z motywów pojawiających się nie tylko w snach, ale także w literaturze. Sennik wskazuje, że bezdomny symbolizuje problemy w życiu zawodowym, osobistym i finansowym, a także może wiązać się z nadchodzącymi zmartwieniami.

  Nasz stosunek do śniegu zmienia się wraz z wiekiem. Dzieci śnieg uwielbiają, bo w zimie dzięki niemu mogą świetnie się bawić. Natomiast dla dorosłych to często powód utrapienia – trzeba odśnieżać posesję i uważać na drodze. Sennik o śniegu też często mówi w sposób negatywny.

  Słoń symbolizuje siłę oraz dominację i to nie tylko we śnie. Tak samo jest także w życiu codziennym. Warto zapamiętać jak najwięcej szczegółów ze snu o słoniu, aby móc dokładnie go zinterpretować. Jakie zatem może mieć znaczenie?

  Sen o tęczy to szczęśliwy znak nadejścia nowych, lepszych perspektyw i szans. Wieszczy dobre wiadomości i powodzenie w interesach. W niektórych sennikach jest również symbolem rozwoju osobistego. Co jeszcze senniki mówią o tęczy?

  Zakupy to popularna, codzienna czynność. Jest bardzo zróżnicowana ze względu na miejsce oraz rodzaj kupowanego towaru. Z tego powodu sennik przedstawia wiele interpretacji snu o zakupach. Snu, którego odczytanie ze względu na wielość zmiennych nie jest oczywiste ani łatwe.

  Według sennika drabina bardzo często oznacza możliwość zawodowego awansu. Nierzadko w jej interpretacji zwraca się również uwagę na fakt, że śniącego czeka postęp nie tylko w pracy, lecz także w życiu osobistym. Warto zaznaczyć, że sen o drabinie może też oznaczać negatywne zmiany.

  Sen o świecy w niektórych konfiguracjach może oznaczać ostrzeżenie. Musimy uważać na problemy, które nas dotyczą. Na szczęście, przy odpowiednim zachowaniu, problemy te pokonamy. Sen o świecy może też oznaczać, że jesteśmy blisko osiągnięcia spokoju duchowego w naszym życiu.

  Sennik porwanie tłumaczy przede wszystkim jako znak uczuć, wydarzeń, planów związanych ze sferą emocjonalną człowieka. Sen o porwaniu może mieć bardzo wiele interpretacji, natomiast dość często wiąże się z określonymi lękami śniącego lub przeżytą przez niego traumą.

  Wilk, poza tym że jest niewątpliwe groźnym drapieżnikiem, jest też zwierzęciem bardzo tajemniczym. W związku z tym sny o wilku mogą być wielorako interpretowane. W ich odczytaniu wiele zależy od kontekstu, w jakim śniło nam się to zwierzę.

  Niektóre sny bardziej przypominają koszmary, choć tak naprawdę niekoniecznie dzieje się w nich coś bardzo złego. Jednym z takich przypadków, kiedy budzimy się w złym nastroju i czujemy się nieco zagubieni, jest sen o kleszczach. Nikt nie lubi widzieć tych małych zwierzątek, niezależnie od tego, czy dzieje się to w rzeczywistości czy wyłącznie we śnie. Jakie informacje na temat snów o kleszczach można znaleźć w senniku?