sennik

  sennik

  Robaki pojawiające się w snach tłumaczy się na wiele bardzo różnych, często sprzecznych sposobów. Okazuje się, że kluczowe są nie tyle same insekty, ile stosunek i zachowanie osoby śniącej wobec nich. Ważne jest oczywiście również to, jak wyglądają owady i co się z nimi dzieje.

  Sennik podróż najczęściej tłumaczy jako zapowiedź wielkich przemian w życiu, metamorfoz dotyczących zarówno statusu materialnego, jak i stanu duchowego. Trzeba jednak pamiętać, że w dużej części człowiek śni o podróży w sytuacji, kiedy jest na etapie przygotowań do konkretnej wyprawy.

  Jednym ze zwierząt pojawiających się w senniku jest jaszczurka. Gad ten za sprawą swego wyglądu u niektórych wywołuje niesmak, strach lub nawet obrzydzenie. W marzeniach sennych może zwiastować nie tylko kłopoty, ale także coś dobrego, co ma się wydarzyć niebawem.

  Gdy w nocy liczymy owce, zamiast spać, prawdopodobnie oznacza to kłopoty z zasypianiem. To problem, który warto zdiagnozować u specjalisty. Czym innym jest sytuacja, gdy smacznie śpimy, a owce brykają w naszych marzeniach sennych. Co znaczy sen o owcy?

  Dosyć popularną interpretacją snu o korzystaniu z usług wróżki jest poczucie samotności i odrzucenia występujące u osoby śniącej. Taki człowiek wykazuje bardzo dużą potrzebę uzyskania pomocy ze strony innych. Tym samym nie próbuje samodzielnie osiągnąć swojego szczęścia.

  Znaczenie żaby w senniku często odnosi się do seksualności, ale może także mówić wiele o finansach, rozwoju, uczuciowości czy potrzebie zmian. Tego rodzaju iluzja w zależności od kontekstu może być bardzo pomyślnym znakiem lub informować o strachu przed utratą tego, co się posiada.

  Zgodnie z myśleniem kulturowym wielu różnorodnych wspólnot sennik uznaje ptaki przede wszystkim za istoty pośredniczące między niebem a ziemią. Są one znakiem ludzkiego losu, wolności oraz ważnych zmian w życiu. Sposób odczytania snu o ptakach zależy głównie od kontekstu, w jakim się one pojawiają.

  Sny, w których pojawia się motyw napaści, potrafią podnieść poziom adrenaliny u każdego. Warto jednak zaznaczyć, że w senniku napad może mieć pozytywne znaczenie. Bardzo często bywa obietnicą uwolnienia się od zmartwień. Niestety sen ten może być zapowiedzią rychłej utraty czegoś ważnego.

  Wbrew przekonaniu toaleta w śnie jest pozytywnym symbolem. Oznacza ulgę, oczyszczenie, pozbycie się dręczących myśli. Interpretacja snu o toalecie dodatkowo zależy od jej wyglądu: czy była brudna, czy korzystaliśmy z niej w domu, a może w miejscu publicznym?

  Dzięki tunelom przemieszczamy się po trudnym terenie i pokonujemy z pozoru niedostępne i niebezpieczne miejsca. Wytyczają one drogę w górach lub pod miastem. Co symbolizuje tunel we śnie? Czy zwiastuje pełną trudności drogę do wyznaczonego celu? Jak drogę w tunelu interpretuje sennik mistyczny?

  W senniku kości rozpatrywane są dwóch aspektach – jako obraz psychiki śniącego oraz wróżba na przyszłość. Zgodnie z pierwszą interpretacją taki sen oznacza doświadczenia, wyznawane wartości i postawy, które swoim zachowaniem reprezentuje śniący. Mogą one stanowić bazę do dalszego rozwoju.

  Sen o byłym mężu interpretowany jest w różny sposób. Dla samotnych kobiet oznacza tęsknotę za bliskością i psychicznym wsparciem. Dla pań, które na nowo się ustatkowały, wieszczy niezapowiedzianą wizytę krewnych.

  Symbol wyrażany przez sen o sprzątaniu jest dosyć oczywisty. Sprzątanie to porządki, a najczęściej symbolika tego snu odnosi się do uporządkowania własnego życia. Może to stanowić zapowiedź oczyszczenia swojego wnętrza i uporządkowania pewnych spraw, co umożliwi nam wejście w nowy etap życia.

  Kapelusz na głowie to według sennika dobra wróżba. Zwiastuje bowiem pozytywne zmiany w życiu, nieoczekiwany dochód oraz nowe znajomości i przyjaciół. Prawidłowe odczytanie znaczenia snu o kapeluszu zależy także od innych okoliczności, które warto wziąć pod uwagę podczas interpretacji.

  Niezależnie od tego, czy ktoś śni o byciu robotnikiem lub szefem, o zwolnieniu z zajmowanego stanowiska albo o podjęciu nowego zatrudnienia, warto sprawdzić interpretację takich obrazów w senniku. Praca ma szeroką symbolikę, często łączy się z pieniędzmi lub jest zapowiedzią sukcesu.

  Według sennika mąż śniącej pojawiający się w wizji sennej jest zarówno dobrym, jak i złym omenem. Może zapowiadać miłe chwile, ale także ostrzegać przed kłopotami w małżeństwie, problemami finansowymi czy kłótniami z najbliższymi. Wszystko zależy od kontekstu, w jakim małżonek pojawia się w śnie.

  W sennikach zostało podane wiele sposobów odczytania snu o zdjęciach. Dla właściwej interpretacji istotne jest to, kto fotografuje – my sami czy inna osoba. Ważne jest też, co znajduje się na zdjęciu i czy jesteśmy zadowoleni z otrzymanego obrazu.

  Byk to symbol siły, odwagi i męskości. Utożsamia władzę, ale może też zwiastować trudności do pokonania. Od starożytności uchodził za synonim płodności, władzy, a nawet boskiej mocy. Dokładna interpretacja snu zależy od sytuacji, w jakiej widziany jest byk.

  Parasol noś i przy pogodzie, nie tylko gdy deszcz pada – mówi znane przysłowie. A co na temat parasola ma do powiedzenia sennik? Czy sen o parasolu powinniśmy interpretować jako ostrzeżenie przed załamaniem pogody?

  Nie do końca jest jasne, dlaczego niektóre osoby śnią codziennie, inne sporadycznie, a jeszcze inne wcale. Wiadomo jednak, że marzenia senne są wypadkową stanu emocjonalnego osoby śniącej, doświadczeń i nastroju. Sen o cyganie według sennika ma różne znaczenia, które zależą od m.in. kontekstu.

  Morze, zwłaszcza wzburzone, w wielu z nas może wzbudzać niepokój i obawę. W senniku fale mają kilka znaczeń, jednak bardzo często symbolizują zmiany w różnych sferach. Są także wyrazem nadmiaru emocji, które targają śniącym, mówią o ich skali i intensywności.

  Mimo że smok w Chinach stanowi bardzo pomyślny znak, to w sennikach bardzo często jest złą wróżbą zwiastującą kłopoty, konflikty i stratę. Może także świadczyć o wyrachowaniu śniącego w kontaktach z innymi. Smok w senniku symbolizuje też wewnętrzne rozterki lub potrzebę zmiany

  W sennikach jest kilka bardzo zróżnicowanych interpretacji sądu lub rozprawy. Często jednak taki sen wiąże się z odczuwanym poczuciem winy czy obawą przed karą. Osoba śniąca może być adwokatem, sędzią, poszkodowanym, świadkiem czy oskarżonym.