rower

  rower

  Ładna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i większej aktywności. Jeśli jednak znudziła wam się tradycyjna jazda na rowerze, mamy coś, co może was zainteresować - bike polo. Na czym polega ta dyscyplina? O tym opowiedział nam Denis, jeden z zawodników.

  Nadeszła wiosna, a nas już kusi, by wybrać się na pierwszą wycieczkę rowerową. Niestety pogoda w Polsce lubi płatać nam figle. Często zachęcający do aktywności fizycznej słoneczny poranek już za chwilę zamienia się w deszczowe popołudnie. Jak więc ubrać się na rower, by było nam nie tylko ciepło, ale i wygodnie? O tym opowiedział "król rowerów" Mikołaj Pytel, a nasz reporter Piotr Wojtasik wybrał się na przejażdżkę bambusowym rowerem.

  Wielkimi krokami zbliża się koniec zimy i niedługo odłożymy sanki do piwnicy. Nadchodzi czas na inną, równie atrakcyjną dla najmłodszych, aktywność na świeżym powietrzu, czyli jazdę na rowerze. Biegowy, trójkołowy czy na dwóch kółkach - jaki powinien być pierwszy rower dla dziecka? Jak dbać o bezpieczeństwo małego cyklisty? Praktyczne rady i ciekawostki zebrała dla rodziców Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.

  Wzrost dziecka nie jest jedynym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze pierwszego roweru. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jeszcze wygodę jazdy, solidność wykonania roweru, bezpieczeństwo użytkowania i wygląd.

  Seniorzy coraz częściej stawiają na aktywny tryb życia. Basen, nordic walking, zajęcia fitness – to tylko kilka przykładowych aktywności, na które decydują się emeryci. Niesłabnącą popularnością cieszy się jazda na rowerze. Trzeba jednak pamiętać, że rower dla seniora musi spełniać pewne wymogi.

  Kluczowym elementem związanym z rozmiarem roweru jest wielkość jego ramy. Dlatego warunkiem wyboru odpowiedniego pojazdu będzie wybór ramy do roweru o odpowiednim rozmiarze. Tylko dobrze dobrana rama pozwala na wygodną, bezpieczną i dynamiczną jazdę na rowerze.

  Aktywność ruchowa to obowiązkowy element w rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. To właśnie dzięki niej najmłodsi poznają otaczający świat, wzmacniają swój organizm, a także rozwijają uwagę i samodzielność. Idealnym wprowadzeniem do sportu może być rower, który spełnia określone wymagania.