Roman Polański

  Roman Polański

  Na scenie Dzień Dobry TVN Magda Femme z piosenką "Serce i rozum", promującą płytę, która niebawem się ukaże na rynku muzycznym. Posłuchajcie i oceńcie! Podoba się Wam?

  A konkretnie ich podobizny uwiecznione na czarno-białych fotografiach. Ikony kultury i sztuki w Warszawie będą wystawione na aukcję. Roman Polański, Mick Jagger, Salvador Dali, Woody Allen, zespół The Beatles. Jaką realną wartość mają zdjęcia dokumentalne a jaką paradokumentalne?

  Katarzyna Olubińska zabrała dziś kamerę Dzień Dobry TVN do lasu. Do swojego domu zaprosiła nas i naszych widzów Agnieszka Kręglicka. Dlaczego Agnieszka zdecydowała się na dom w lesie i co to jest świdermajer?

  Nie lubi wywiadów i udziela ich niechętnie, bo go nudzą, ale dla Dzień Dobry TVN zrobił wyjątek. Ania Wendzikowska spotała się z Romanem Polańskim w Cannes podczas premiery jego najnowszego filmu "Wenus w futrze". Czy dla tak utytułowanego reżysera ma znaczenie kolejna nagroda? Czy trudno Polańskiemu reżyseruje się własną żonę? Czy Roman Polański myśli po polsku? Dlaczego lubi wracać do Warszawy? Jaka cecha charakteru pomagła Romanowi Polańskiemu osiągnąć sukces i przetrwać największe burze w swoim życiu?

  Na festiwalu filmowym w Cannes, poza "Venus in Fur" Romana Polańskiego, pokazane zostaną także filmy: "Olena" Elżbiety Benkowskiej i "Danse Macabre" Małgorzaty Rżanek, nominowane w kategoriach filmów krótkometrażowych. Jak obie Panie zareagowały na wieść o nominacjach i czy są już przygotowane na wyjazd do Cannes?

  Za kilka dni na ekrany polskich kin wejdzie biograficzny film "Roman Polański". Ten film to zapis bardzo osobistej rozmowy Polańskiego z jego przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Dlaczego Polański zdecydował się na nagranie tej rozmowy? Jakiego Romana Polańskiego poznajemy przez ten film? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Małgorzata Abramowska, asystentka Romana Polańskiego i Andrzej Kostenko, reżyser, operator i przyjaciel Polańskiego. Jak Małgorzata Abramowska wspomina dni zdjęciowe, w zamknięciu, w Gstaad?

  Fotograf, prekursor fotografii cyfrowej, krakowianin, został uratowany przez Oskara Schindlera z obozu koncentracyjnego. Kuzyn Romana Polańskiego. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy krytyka sztuki i dziennikarza Łukasza Radwana, który zwiedził nowojorską pracownię Ryszarda Horowitza.