relacje

  relacje

  Co piąty Polak - niezależnie od wieku - jest singlem. Dlaczego coraz częściej wybieramy życie w pojedynkę? To świadomy wybór, a może efekt braku szczęścia w miłości? Czy nie mając partnera można być szczęśliwym? O byciu singlem rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Kingą Zawodnik, prezenterką, Michałem Kurkiem, aktorem oraz Piotrem Mosakiem, terapeutą i psychologiem.

  Walentynki, czyli 14 lutego, to dzień, kiedy chętniej się do siebie przytulamy i częściej wyznajemy sobie miłość. Zwykle spędzaliśmy go wraz z naszą drugą połówką w restauracji czy kinie. Niestety wybuch pandemii sprawił, że nie na wszystkie przyjemności możemy sobie pozwolić. Sprawdź, jak celebrować dzień zakochanych w czasie koronawirusa.

  Człowiek jest istotą społeczną, więc do osiągnięcia pełni szczęścia zazwyczaj potrzebuje bliskiej osoby. Jednak żeby mieć przyjaciół czy znajomych, musi jakoś pozyskać ich sympatię. Czy da się zatem sprawić, by ludzie nas lubili? Z tym pytaniem na naszych kanapach zmierzył się Miłosz Brzeziński, konsultant rozwoju osobistego.

  Kłócą się obie płcie – zaczęła we wtorkowym wydaniu nasza gościni, psycholog, Katarzyna Miller. Tematem do rozmowy były kłótnie małżeńskie. Nie bez powodu. Lekarze zwiastują drugą falę zachorowań na koronawirusa, co może doprowadzić do kolejnej izolacji. Pierwotna zaowocowała wieloma rozstaniami. Jak tego uniknąć?

  Namiętność jest charakterystyczną cechą dla początkujących związków. To właśnie w tym okresie najczęściej idealizujemy swojego partnera, czujemy pożądanie i mamy ochotę na największą bliskość. Z biegiem czasu zaczynamy dostrzegać pierwsze wady drugiej osoby, a intymność staje się czymś naturalnym. Co zrobić, aby mimo wszystko utrzymać w naszej relacji namiętność? Wyjaśniła to Joanna Keszka.

  Lato to tradycyjnie czas zawierania ślubów i hucznych wesel. Złośliwi czasem twierdzą, że wypowiadając sakramentalne "tak", godzisz się nie tylko na wspólne życie z przyszłym mężem bądź żoną, ale również z jego mamą, czyli teściową. Jak z nią postępować? O tym opowiedziała nam psycholog Marzena Mawricz oraz rodzina: Anna Staśko i jej teściowa Agnieszka Staśko.

  Jaka jest ta zła strona bycia osobą rozpoznawalną? Agnieszka Jastrzębska spytała o to Odetę Moro: " Nie chcę o tym pamiętać, to był trudny moment. Na szczęście czas łagodzi, czas leczy, oby takich sytuacji nie było więcej".

  Czy budowanie relacji z innymi jest podstawą sukcesu w biznesie? Jak budować relacje w zespole? - Jeżeli chcemy cokolwiek zrobić w biznesie, dostać premię, przepchnąć swój pomysł, to ktoś nam musi w tym pomóc. Sami tego nie zrobimy - mówił w Dzień Dobry TVN Miłosz Brzeziński, coach biznesu i autor książki "Sztuka budowania relacji". Jak to zrobić, by nie być ofiarą w grupie? Jakimi cechami powinien się wykazywać mężczyzna w zespole, a jakimi kobieta? Kto nigdy nie nauczy się pracy w zespole?

  Sponsoring to nie tylko seks. To również rozmowa, wspólne wyjście i szeroko pojęte wspólne spędzanie czasu. Oczywiście za opłatą. Dlaczego sponsorzy chcą wchodzić w takie relacje? Czy po takim doświadczeniu da się budować normalne relacje z innymi ludźmi? O różnicy między prostytucją a sponsoringiem w Dzień Dobry TVN mówiły: socjolog dr dr Karolina Wigura i seksuolog Karolina Jąderek.

  Wielokrotnie w studiu Dzień Dobry TVN słyszeliśmy, że nad związkiem muszą pracować obie osoby. A nasz gość - Agnieszka Pieniążek - uważa, że nad związkiem powinny pracować przed wszystkim kobiety. Jak jedna osoba może zmienić dynamikę relacji w związku? Czy to własnie kobieta odpowiada za dobre relacje w związku?

  Rozwód rodziców jest bardzo ciężkim przeżyciem dla dzieci, niestety bardzo często wpływa też on na częstotliwość kontaktów z dziadkami. O tym, jak ułożyć sobie stosunki z byłymi teściami, żeby nie traciły na tym nasze pociechy rozmawialiśmy z Agatą Kościkiewicz, Małgorzatą Ohme i Moniką Mrozowską.

  Komunikacja w związku. Trudny temat, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi konflikt interesów. Czy płeć determinuje skłonności do konfliktów? O co pary kłócą się najczęściej i skąd bierze się chęć do manipulacji partnerem? Czy szantaż emocjonalny rozwiązuje sprawę? Na kanapie Dzień Dobry TVN Norbi, Katarzyna Wołejnio, Edyta Pazura oraz Paulina Młynarska radzą, jak skutecznie komunikować się z drugą osobą.

  Zmarł komentator sportowy Bohdan Tomaszewski. Cechowała go klasa, elegancja, barwny sposób komentowania oraz ogromna wiedza. Był przedstawicielem dawnej szkoły warsztatu dziennikarskiego. Całe pokolenia słuchały jego głębokiego i pięknego głosu. Dziękujemy Panie Bohdanie za cudowne relacje. Będzie nam Pana brakowało.

  Michał jest DJ-em. Wieczory spędzał w klubach. Był typem imprezowicza dopóki dopóty nie urodził mu się syn. Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Tata daje radę".

  Czy poznanie przyszłego małżonka przez Internet rzeczywiście gwarantuje szczęśliwsze małżeństwo? W studiu Dzień Dobry TVN, o wadach i zaletach tradycyjnego i internetowego zawierania znajomości, rozmawialiśmy z socjologiem prof. Mariuszem Jedrzejko i dziennikarką Joanna Sikorą.

  Pewnie niektorzy z Was zastanawiają się nad tym, jak przetrwać najbliższe święta z teściową? Jakie realacje mają ze swoimi teściowymi nasi goście: Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Odeta Moro-Figurska i Conrado Moreno? Czy dogadują się z nimi, czy może nawet przyjaźnią? O komentarz poprosiliśmy w Dzień Dobry TVN psycholog Marię Rotkiel. Dla wszystkich "trudnych" synowych i zięciów mamy radę: pamiętajcie, że w Wigilę Wasze teściowe mogą przemówić ludzkim głosem! :)

  "Gej i kobieta to wyższa i najlepsza forma przyjaźni? Bardzo często jest to dobra przyjaźń, która się sprawdza i jest satysfakcjonująca dla obu stron, pod warunkiem, że kobieta jest w stałym związku..." - to fragment najnowszej książki "O miłości" seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Ten fragment książki stał się przyczynkiem do naszej rozmowy na temat przyjaźni pmiędzy gejami a kobietami. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pisarza Marcina Szczygielskiego, aktorkę Magdalenę Wójcik, felietonistkę Agatę Passent i seksuologa Michała Lwa-Starowicza.

  Relacja matki z córką to najprawdopodobniej najważniejsza relacja w życiu każdej kobiety. Zdarza się, że pewne zachowania lub cechy naszej mamy drażnią, wówczas obiecujemy sobie, że będziemy postępować inaczej niż ona . Dlaczego tak często chcemy być inne niż nasze mamy i, dlaczego tak często nam sie to nie udaje? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN: Karolinę Wajdę, córkę Beaty Tyszkiewicz, pisarkę Małgorzatę Kalicińską, psycholog Katarzynę Miller oraz etyka prof. Magdalenę Środę.

  Czy ufacie swoim sąsiadom? Czy w każdej sytuacji możecie liczyć na ich pomoc? Powierzylibyście sąsiadowi opiekę nad mieszkaniem w czasie waszej nieobecności? Jak wyglądają Wasze relacje z sąsiadami? O relacjach z sąsiadami rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z pisarką Katarzyną Lengren, aktorem Dariuszem Kordkiem, właścicielką agencji aktorskiej Joanną Damięcką i socjologiem Markiem Troszyńskim.