przyjaźń

  przyjaźń

  Pojawiały się plotki, że Dorotę Wellman i Marcina Prokopa może łączyć coś więcej. Zresztą sami od czasu do czasu podgrzewali te informacje, okazując sobie na antenie uczucia. I dzisiaj nieoczekiwanie wyszło na jaw, że mają syna! Nawet go nam pokazali ;) Bardziej podobny do mamy czy taty?

  Czasami - nawet w najlepszych przyjaźniach - pojawiają się zgrzyty. Takowe właśnie pojawiły się pomiędzy prowadzącymi Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, czym Marcin Prokop zdenerwował Dorotę Wellman. Czy tę przyjaźń da się jeszcze uratować? ;)

  O projektancie Macieju Zieniu sporo się ostatnio mówiło w kontekście jego wyjazdu z Polski i problemów biznesowych. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, by powiedział nam, jak było naprawdę z szeroko komentowanymi pogłoskami o bankructwie i jakie ma plany na przyszłość. Czy ostatnie doświadczenia nauczyły go czegoś? Czy szykuje nową kolekcję?

  "Geniusz" to oparta na faktach opowieść o znanym amerykańskim pisarzu Thomasie Wolfe i redaktorze jego książki Maxwellu Perkinsie. Tematem filmu są spory bohaterów, i a także rodząca się miedzy nimi szczera przyjaźń. W rolach głównych zobaczymy Colina Firtha i Jude Law. O współpracy nad filmem, trudach zawodu oraz o znaczeniu literatury w ich prywatnym życiu aktorzy rozmawiali z dziennikarką Dzień Dobry Wakacje Anną Wendzikowską.

  Najchętniej podróżują do nieznanych zakątków naszego globu by poznać inna kulturę i nawiązać nowe znajomości. Nasi goście: Julia Pietrucha, Andrzej Meller i Miłosz Brzeziński uważają, że to właśnie taki sposób podróżowania jest najbardziej fascynujący i za nic nie daliby się zamknąć na dwa tygodnie w hotelu z opcją All Inclusive.

  Anja Rubik zagrała w teledysku do piosenki Mary Komasy zatytułowanej "Lost me". Klip wyreżyserował Jan Komasa. Premiera klipu była atrakcją gali zamknięcia 9. edycji krakowskiego festiwalu NETIA OFF CAMERA. Anja i Mary spotkały się z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim. Powiedziały o początkach swojej znajomości i teledysku, który przez wielu może zostać uznany za skandalizujący. Dlaczego zdecydowały się na pokazanie w nim nagości?

  Relacje między matkami i córkami są różne - mogą być oparte o przyjaźń, dominację lub rywalizację. O to, jak powinny wyglądać zdrowe stosunki na linii matka - córka zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: psycholog i socjolog dr Joannę Heidtman, projektantkę Teresę Rosati i aktorkę Marietę Żukowską.

  Premierę książki Dominiki Gwit poprowadził Mateusz Hładki. Okazuje się, że aktorkę i dziennikarza Dzień Dobry TVN łączą nie tylko sprawy zawodowe. Mateusz i Dominika lubią się również prywatnie. Gdzie się poznali? Zapytała ich o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Okazuje się, że Ewa Farna przyjaźni się z Sarsą. Gdzie dziewczyny się poznały? Czy się wspierają i, czy mają zamiar razem współpracować? Z Ewą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Czeczenka Zargan Nasordinova jest mamą czwórki dzieci, po ucieczce z ojczyzny zamieszkała z najmłodszym synem w Warszawie. Polka Anna Kaszubska jest mamą trzech córek, z wykształcenia pedagogiem, autorką bajek dla dzieci. Różni je niemal wszystko - pochodzenie, poglądy, wychowanie, język, kultura, religia, a łączy samotne macierzyństwo i życie naznaczone chorobą. W Dzień Dobry TVN powiedziały o swojej niezwykłej przyjaźni i książce, która dzięki niej powstała. Musicie posłuchać tej historii. Jarek Kuźniar też nie mógł powstrzymać wzruszenia.

  Maryla Rodowicz i Helena Vondrackova wystąpiły razem na jednej scenie. Artystki, które przyjaźnią się od lat, zaśpiewały swoje największe przeboje dla kilkutysięcznej poznańskiej publiczności. Na ten koncert wybrał się też dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Helena i Maryla opowiedziały mu o początkach swojej przyjaźni. Czy to Maryla nauczyła Helenę mówić po polsku?

  Kto częściej dopuszcza się zdrady w związku? Mężczyźni czy kobiety? Z kim najczęściej jesteśmy zdradzani? Jakie emocje towarzyszą osobie zdradzanej? Jak sobie z nimi poradzić? I czy zdradę można wybaczyć? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Anne Kędzierską, psycholog oraz Katarzynę Ryzner, właścicielkę kobiecej agencji detektywistycznej.

  Aaron Eckhart zagrał m.in.: Harveya Denta w Mrocznym Rycerzu, Adama w Ja, Frankenstein, czy George'a w Erin Brockovich. W filmie "Londyn w ogniu" znów wciela się w rolę prezydenta Stanów Zjednoczonych. Spotkała się z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska. Rozmawiali o przyjaźni i nowej roli aktora. Zobaczcie, kto dwa razy uratował mu życie.

  Od czasu Titanica Kate Winslet i Leonardo DiCaprio, ku rozpaczy fanów, łączy nie gorące uczucie, lecz szczera i oddana przyjaźń. Czy łatwo o taką przyjaźń wśród aktorów? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Sylwię Gliwę i Hannę Konarowską oraz Karola Strasburgera i Mateusza Banasiuka.

  Dobrawa Czocher, wiolonczelistka i Hania Raniszewska, pianistka grają muzykę Grzegorza Ciechowskiego na instrumentach klasycznych. Przez to, że nie były zagorzałymi fankami Republiki, potrafiły spojrzeć na muzykę Ciechowskiego z dystansu. Kiedy zrodził się pomysł, by zaaranżować utwory Republiki w wersji klasycznej? Z jakim odbiorem spotkała się ich płyta? Czy planują trasę koncertową? Dziewczyny o swoim projekcie opowiedziały w studiu Dzień Dobry TVN.

  Piętnaście lat przyjaźni i dwa różne światy. Co połączyło Andrzeja Piasecznego z piłkarzem ręcznym Grzegorzem Tkaczykiem? Zobaczcyie w niedzielę w Dzień Dobry TVN! Bądźcie z nami od 8:30!

  W mediach pojawiła się szokująca dla wielu informacja, według której do ośrodka na warszawskim Targówku ma trafić ponad tysiąc muzułmańskich uchodźców z Syrii i Erytrei. Nie trzeba było długo czekać na wiadomości o sprzeciwie osób mieszkających w tej części miasta. Czy rzeczywiście na okolicznych mieszkańców padł blady strach? I czy informacja o ulokowaniu emigrantów w rzeczonym ośrodku jest prawdziwa? Śledztwo w tej sprawie postanowił przeprowadzić dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. W trakcie poszukiwania "najprawdziwszej prawdy" odkrył również tadżycką Kingę Rusin, tadżyckiego Bartka Węglarczyka oraz międzypokoleniową i międzynarodową przyjaźń :)

  Tym razem prasę przejrzał dla nas "nadredaktor" Roman Kurkiewicz. Wyłuskał z niej wiadomości o kosmosie, ateizmie na Białorusi i szkolnej przyjaźni premier Beaty Szydło. Zobaczcie, która z tych wiadomości bardzo go wzruszyła ;)

  Marzena Polańska z miłości do zwierząt utworzyła aplikację dla właścicieli psów. Dzięki niej mogą oni umawiać się na wspólne spacery, zdobywać przyjaźnie i... Zobaczcie, co jeszcze :)

  Dominika Gwit i Filip Bobek poznali się w czasie wakacji podczas prób do serialu "Singielka". Co ich połączyło? Czego Dominika uczy się od Filipa? I czy poza planem również się spotykają?

  Jan Jurkowski i Marek Hucz, absolwenci krakowskiej szkoły teatralnej, trzy lata temu założyli Grupę Filmową Darwin. Efekty swojej pracy zamieszczają w internecie. Ich skecze przedstawiające alternatywną rzeczywistość cieszą się ogromną popularnością. Jak powstają ich filmy? Ile osób pracuje na planie? Ile kosztuje wyprodukowanie jednego odcinka? Czy na tym zarabiają? Janka i Marka gościliśmy dziś w studiu Dzień Dobry TVN.

  Sylwia Smotarska, Magdalena Skoroś i Sylwia Kantor-Rusek poznały się w 2006 roku na forum internetowym. Połączyło je to, że wszystkie trzy urodziły dzieci w tym samym miesiącu i tego samego roku. Dziewczyny w końcu postanowiły się poznać. Od tamtej pory spotykają się regularnie. Jak wygląda ich przyjaźń? Czy mają przyjaciół poza internetem?

  Niedawno w mediach wieszczono koniec przyjaźni między Jessicą Mercedes a Maffashion. Podobno poszło o włosy... Czy te informacje są prawdziwe? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Reżyser Maciej Ślesicki i aktor Bogusław Linda znają się ponad 20 lat. Łączy ich wielka lojalność i - jak mówią - trudna przyjaźń. W Dzień Dobry TVN panowie opowiedzieli nam o swojej znajomości i okolicznościach, w jakich powstał pomysł na założenie szkoły filmowej. Czy planują kolejne wspólne projekty?

  Prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop po raz kolejny udowodnił, że jest prawdziwym przyjacielem - od czasu do czasu potrzyma za rączkę, a nawet weźmie na sztywny hol. Co bez niego zrobiłby Szymon HOLownia? ;)

  Agnieszka Włodarczyk na ostatni pokaz mody przyszła ze swoją fanką. Magda od wielu lat prowadzi aktorce fanpage. Jak dziewczyna przekonała do siebie Włodarczyk? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była też ciekawa, czy dziewczyny lubią się również prywatnie.

  Do kolejnego materiału Filipa Chjazera zainspirował sam Papież, który nie tak dawno poruszył temat wirtualnych znajomości. Na ile są warte nasze przyjaźnie, które tak bardzo pielęgnujemy na jednym z portali społecznościowych? Czy gdybyśmy faktycznie potrzebowali pomocy, wirtualni znajomi nam pomogą?

  Podobno im jesteśmy starsi, tym trudniej nam nawiązać prawdziwe, szczere przyjaźnie. Dlaczego tak się dzieje? Czy z wiekiem stajemy się mniej ufni? Czy nowo nabyta przyjaźń może być porównywalna do tej z czasów szkolnych? Porozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN dziennikarką Katarzyną Montgomery, coachem Sylwią Zawadą i wokalistą Szymonem Wydrą.

  Nie każdy ma przyjaciół z prawdziwego zdarzenia. A jak jest w przypadku gwiazd? Czy one mają swoich przyjaciół? Czy dbają o przyjaźnie? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska zapytała o to: Grażynę Torbicką, Małgorzatę Kożuchowską, Andrzeja Smolika, Edytę Herbuś, Kasię Struss, Małgorzatę Baczyńską.