Program Uwaga

  Program Uwaga

  Szpital onkologiczny w Częstochowie na początku lipca zawiesił swoją działalność. Powód? Mówi się, że to brak przestrzeni, choć i przedstawiciele szpitala i właściciel budynku twierdzą, że to nie oni wypowiedzieli umowę. Cierpiący na nowotwory pacjenci zmuszeni są dojeżdżać do innych placówek, w których będą mogli kontynuować leczenie. Kto jest temu winien?

  Uwaga! TVN świętuje swoje 19. urodziny. To program, który pokochali Polacy, bo jest zawsze blisko ludzi i ich problemów. Reporterzy pomagają, reagują, interweniują zgodnie z hasłem: "Uwaga! w Twojej sprawie". Nic więc dziwnego, że z okazji jubileuszu twórcy formatu zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz budowy Kliniki Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży, która ma powstać przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

  37-letni Paweł B. napadł na idącą ulicą parę. Jego była żona Anna zginęła od kilku ciosów nożem, a towarzyszący jej mężczyzna został ranny. Napastnik, zgodnie z wyrokiem sądu powinien w tym czasie odsiadywać wyrok. Dlaczego był na wolności? Sprawę przybliżyli reporterzy programu "Uwaga! TVN".

  Jadwiga Caban-Korbas od 30 lat pełniła funkcję dyrektora słubickiego Sanepidu. Zrobiło się o niej głośno, gdy do sieci trafił film z zebrania sztabu zarządzania kryzysowego, gdzie pani Jadwiga mówiła o pierwszym przypadku COVID-19 w Polsce. - Następnego dnia dostałem z samego rana co najmniej kilkanaście telefonów o tym, że mam panią dyrektor natychmiast wyrzucić z pracy – mówi Leszek Bajon, starosta słubicki.

  UWAGA! TVN informuje o ponad 60 psach, które żyły w skrajnie trudnych warunkach. - Zwierzęta były wychudzone, miały olbrzymie rany - mówi Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt. Taki obraz pseudohodowli ogromnych psów rasy moskiewski stróżujący przedstawiają organizacje, które interweniowały na miejscu. Właścicielką czworonogów jest 63-letnia weterynarz.

  W 1996 r. został porwany, a następnie zabity 10-letni Oleś Ruminkiewicz. Zabójcą okazał się Krzysztof F. - prawnik i były sędzia sądu w Koninie. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarkę programu Uwaga Joannę Pęcherską, która w swoim reportażu przypomniała tę sprawę. W naszym studiu powiedziała o kulisach powstawania materiału oraz sytuacji ojca Olesia, który teraz stara się pomagać innym rodzicom, znajdującym się w podobnej sytuacji, co on.