premier

  premier

  Julia Dziemiańczyk napisała list do Premier Beaty Szydło, w którym wyraziła swoje niezadowolenie dotyczące programu „Rodzina 500 plus”. Dziewczynka upomina się o zapomogę również dla pierwszego dziecka. Jakiego wyjaśnienia oczekuje od Pani Premier? Czy przyjmie zaproszenie od Beaty Szydło i przyjedzie spotkać się z nią w Warszawie? Rodzinę Dziemiańczyków odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Uwaga! Filip Chajzer znowu ruszył w Polskę! Dowiedzieliśmy się czym jest Trybunał Konstytucyjny, co Polacy myślą o aktualnej sytuacji politycznej i.... kto jest premierem naszego kraju. A w studiu, o tym jak powstawała nasza Konstytucja i jak wyglądały prace przy jej przygotowaniu, opowiedział nam Marszałek Józef Zych!

  Były Premier RP Włodzimierz Cimoszewicz na co dzień mieszka w domu wybudowanym w Puszczy Białowieskiej. Dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu opowiedział o życiu z dala od zgiełku miejskiego i swoich pasjach. Mogliśmy również zwiedzić dom polityka. Niektórzy będą zdziwieni, kiedy dowiedzą się, co swego czasu robił Włodzimierz Cimoszewicz w Radiu Białystok.

  Za nami debata premier Polski Ewy Kopacz z kandydatką na premiera z ramienia PiS Beatą Szydło. Jak wypadła rozmowa o Polsce? O ocenę debaty poprosiliśmy stylistkę Alicję Napiórkowską, eksperta ds. marketingu politycznego Zbigniewa Lazara i ekspertkę ds. komunikacji Anetę Awtoniuk. Zobaczcie, która z Pań - według gości Dzień Dobry TVN - była bardziej wystylizowana, a która machała rękami bez składu.

  Po roku od ujawnienia afery taśmowej i tydzień po opublikowaniu przez Zbigniewa Stonogę akt prokuratury dotyczących śledztwa w sprawie podsłuchów Ewa Kopacz postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Ze swoimi stanowiskami pożegnali się: Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński, Jan Vincent Rostowski oraz marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Filip Chajzer postanowił dowiedzieć się czy te zmiany ucieszyły Polaków, czy może jednak nastąpiły za późno, by poprawić notowania Platformy Obywatelskiej przed nadchodzącymi wyborami?

  Bal Dziennikarzy nie jest typową imprezą branżową. Służy przede wszystkim temu, by dziennikarze - bez względu na poglądy - łączyli siły i pomagali dzieciom. Jakim fundacjom dziennikarze będą pomagać w tym roku? Jakie rzeczy można wylicytować na aukcji? Kto bywał na balu w poprzednich latach? Który z premierów nigdy nie pojawił się na tej imprezie? Czy Monika Olejnik wybrała już suknię na bal? Dziennikarka gościła w Dzień Dobry TVN.

  W prasie pojawiło się sporo artykułów, w których krytykowano Premier Ewę Kopacz za wprowadzenia do rządu swoich "politycznych koleżanek", żartowano z wypowiedzi Elżbiety Bieńkowskiej, czy wyrażano zdziwienie z powodu wystawienia Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich. Czy kobiety, które zajmują się polityką są traktowane mniej poważnie niż mężczyźni? Porozmawialiśmy o tym z: radczynią prawną Weroniką Marczuk, socjologiem Karoliną Wigurą, blogerką Justyną Napiórkowską i pisarką Grażyną Plebanek, które gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Mimo że za oknami mamy jesień, to w Polsce od jakiegoś czasu jest bardzo gorąco. A w zasadzie w polskiej polityce: w Sejmie Ewa Kopacz i jej expose, biegający po korytarzach dziennikarze, przed Sejmem górnicy, którzy chcą udowodnić nowej premier, kto tak naprawdę rządzi. Czy podniecenie posłów, ministrów i dziennikarzy przekłada się na wyborców? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Marysia,17-letnia licealistka z Gorzowa Wielkopolskiego, została okrzyknięta głosem swojego pokolenia, bo nazwała premiera „zdrajcą”. Czy tak samo myślą o niej jej rówieśnicy: tegoroczny maturzysta Bartek Krasuski, uczennica gimnazjum Klementyna Ross oraz Dawid Kwiatkowski - wokalista i licealista?

  ZUS a OFE, protest rodziców niepełnosprawnych dzieci, wybory do Parlamentu Europejskiego, sytuacja na Ukrainie. Palących tematów w świecie polityki nie brakuje. W sobotę, tylko w Dzień Dobry TVN, Premier Donald Tusk stanie w krzyżowym ogniu pytań Kingi Rusin i Bartka Węglarczyka. Bądźcie z nami w najbliższą sobotę od 8:30! Czekamy na Wasze pytania! Wpisujcie je poniżej na forum.

  Na spacer po "swoim Śląsku" zabrał nas Jerzy Buzek! Jakie oceny miał premier w szkole, jak wspominają go koledzy ze szkolnej ławki i czy bardziej smakuje mu sushi czy tradycyjna śląska kuchnia?

  To nie pierwszy raz, kiedy Polska została zauważona w bollywoodzkich produkcjach filmowych. Tym razem jednak w jednej z ról został obsadzony puszysty student UJ, członek kapeli rockowej. Dodatkowych rumieńców całej sprawie dodaje fakt, że jest on jednocześnie synem rzecznika obecnego Premiera polskiego rządu, Pawła Grasia. Jak doszło do tej współpracy opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN Jakub Graś, a jego tata Paweł Graś zdradził, jakie jest jego oficjalne stanowisko w tej sprawie.

  Od lat Marek Kondrat nie przestaje nas zaskakiwać. Jakiś czas temu pożegnał się z aktorstwem i zajął się sprzedażą i dystrybucją win. Dziś jego sieć sklepów to uznana i ceniona marka. Kilka tygodni temu w księgarniach pojawiła się książka kucharska, której Marek jest współautorem. Chętnie zabiera głos w ważnych sprawach, także politycznych. Jest człowiekiem wolnym i jak sam mówi: „nic nie musi”. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, jak cieszyć się życiem. Poznaj receptę na szczęście Marka Kondrata.