pomoc

  pomoc

  Kolejne gwiazdy organizują akcje charytatywne, których celem jest uzbieranie ogromnych sum na leczenie dzieci z SMA. Pomysłodawczynią jednej z nich jest piosenkarka Tatiana Okupnik, która zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Maciusia. Równolegle odbywa się "300 gramów challenge" dla małego Kajetana. Zobacz, jak można pomóc dzieciom, które walczą z czasem.

  Tuż przed świętami TVN organizuje akcję "Pomagajmy sobie". 12 grudnia na kanale stacji transmitowany będzie blok reklamowy, a wszystkie środki z jego emisji przeznaczone zostaną na obiady dla osób potrzebujących oraz na pomoc dla restauratorów, którzy w czasie pandemii odnieśli ogromne straty. "Im więcej osób zasiądzie przed ekranami telewizorów, tym więcej ciepłych posiłków trafi do potrzebujących" - zachęca Olivier Janiak.

  Mamy grudzień, święta już czuć w powietrzu! Gdzieniegdzie nawet pojawił się śnieg, a w sklepach już od kilku tygodni witają nas magiczne świąteczne dekoracje. To wszystko oznacza, że czas rozejrzeć się za prezentami! Mimo tego, że nadchodzące święta będą trochę inne od tych, które tak dobrze znamy, zawsze znajdzie się sposób na obdarowanie bliskich nam osób, a nawet wsparcie tych najbardziej potrzebujących. Jak możemy to zrobić? Chociażby korzystając z akcji #Catch The Charity zainicjowanej przez Answear. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym przedsięwzięciu!

  To, że transfuzja krwi niejednokrotnie może uratować życie, wie każdy. A czy zdajecie sobie sprawę, że zwierzęta również mogą zostać dawcami? Weterynarz Marcin Garbal wyjaśnił, dlaczego pupila warto zapisać do banku krwi dla zwierząt oraz jak w praktyce przebiega taki proces.

  Wiecie, że wielu osób nie stać nawet na jedno ciepłe danie w ciągu dnia? Przez pandemię m.in. seniorzy czy dzieci z ubogich rodzin zostali odcięci od posiłków w jadłodajniach czy szkolnych stołówkach. Koronawirus nie odpuszcza również restauratorom, którzy kolejnego zamknięcia lokali mogą nie przetrwać. Dlatego powraca akcja #TVNpomagajmysobie i łączymy walczące o przetrwanie restauracje w całej Polsce z najuboższymi potrzebującymi wsparcia w formie ciepłego posiłku..

  Strażacy w czasie pandemii, tak jak i ratownicy medyczni mają znacznie więcej pracy. W momencie, gdy w dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego brakuje karetek, ruszają w drogę, by ratować ludzkie życie. Piotr Wojtasik wybrał się do Gorzowa Wielkopolskiego, by porozmawiać z ratownikiem Pawłem Jelonkiem oraz Darkiem Szymurą, rzecznikiem prasowym wojewódzkiej straży pożarnej o obowiązkach strażaków.

  Przebywasz na kwarantannie, a masz w domu czworonoga? W sytuacji, gdy nie możesz liczyć na sąsiadkę, znajomych czy rodzinę, z pomocą przychodzi ogólnopolska internetowa akcja „Pies w Koronie”. W ramach tej inicjatywy ludzie z całej Polski nieodpłatnie wyprowadzają czworonogi właścicieli, u których wykryto koronawirusa. Jak powstała akcja? O tym opowiedziała nam współinicjatorka Jolanta Broda.

  W sobotę, 14 listopada rusza 20. edycja Szlachetnej Paczki. Tego dnia na stronie akcji pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski, które w tym wyjątkowo trudnym roku potrzebują wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. O szczegółach opowiedziały nam Joanną Sadzik - szefowa Szlachetnej Paczki oraz Anna Siedlewska-Cieślińska - liderka Szlachetnej Paczki z Banku BNP Paribas.

  Pandemia koronawirusa to czas, kiedy wiele osób wymaga naszej troski. Mówiliśmy już w programie o młodych ludziach, którzy pomagają starszym i o gwiazdach, które wspierają medyków. Naszym kolejnym bohaterem jest 73-letni Henryk Woźniak, który od maja codziennie pokonuje 12-kilometrową trasę rowerem i wozi obiady… seniorkom.