pomoc

  pomoc

  Kirill to maluch, który choruje na SMA. Aby choroba nie postępowała, chłopiec musi otrzymać najdroższy lek świata. W pomoc zaangażowała się ekipa "Na Wspólnej", oferując zwycięzcy licytacji możliwość zagrania w serialu. Ostatnio do akcji dołączył również Filip Chajzer, który w mediach społecznościowych nagłośnił historię Kirilla.

  Pandemia to prawdziwy sprawdzian dla służby zdrowia. Wolontariuszy i młodych ratowników jednak nie brakuje. Oni, zamiast wylegiwać się na kanapie, zakasali rękawy i zaczęli opatrywać osoby bezdomne pod warszawskim Dworcem Centralnym. W Dzień Dobry TVN 18-letni Fabian Sawicki i 17-letni Dawid Kacperowski opowiedzieli nam, dlaczego zdecydowali się pomagać.

  Emilka co sobotę na bazarze w podwarszawskim Milanówku wystawia mały straganik. Sprzedaje na nim ciasteczka, zabawki, z których wyrosła i małe papierowe koniki, by pomóc tym prawdziwym. Filip Chajzer odnalazł dziewczynkę i wspólnie odwiedzili schronisko, w którym przebywają zwierzęta, które ratuje 11-latka.

  W walkach brali udział, gdy mieli po piętnaście, osiemnaście czy dwadzieścia lat. Dziś to dziewięćdziesięciolatkowie. Odchodzą ci, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim i którzy wiedzą, do czego może doprowadzić mowa nienawiści. Mają mało czasu, ale my możemy pomóc im przeżyć go jak najlepiej. W udzielanie wsparcia Powstańcom zaangażował się Filip Chajzer. Wskazał, co dokładnie może zrobić każdy z nas.

  „Fundraising” po polsku znaczy „zbierać fundusze”. Słowo pochodzi z języka angielskiego, w Polsce zaczyna być coraz bardziej znane. Fundraising jest procesem, który prowadzi do pozyskania funduszy na różne cele społeczne.

  To jeden z najbardziej znanych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo że sam zmaga się z licznymi chorobami, Łukasz Berezak od lat angażuje się w zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących. Niestety, w ostatnim czasie stan 17-latka pogorszył się. Internauci wyciągnęli pomocną dłoń i zebrali potrzebną sumę na jego leczenie. Zbiórka wciąż trwa.

  Na Białorusi coraz częściej słychać głosy sprzeciwu wobec reżimu Łukaszenki. Opozycjoniści - zarówno Polacy jak i Białorusini - coraz częściej poddawani są represjom i muszą uciekać z kraju. Na jaką pomoc w Polsce mogą liczyć uchodźcy? O tym opowiedzieli nam Marina Leszczewska, która pomaga Białorusinom w Polsce oraz dziennikarz Sławomir Sierakowski.