pomoc

  pomoc

  Polski rząd zapowiedział ewakuację z Donbasu rodzin ukraińskich z polskimi korzeniami. Na razie akcja nie doszła do skutku. Tymczasem niektóre rodziny z ziem objętych konfliktem samodzielnie dotarły do naszego kraju. Wśród nich była rodzina Aleksieja Swiridowa, który wraz z córką Walerią gościł w Dzień Dobry TVN. Kiedy zdecydowali się opuścić Ukrainę? Kto pomógł im wyjechać z Ługańska? Jakie mają plany? W jaki sposób można im pomóc? Jakie niebezpieczne sytuacje zdarzyły się Walerii, kiedy była jeszcze na Ukrainie?

  Prostytucja, narkomania, wojny gangów... to tylko niektóre problemy z jakimi w Nowym Jorku zmaga się Adam Bućko, który 10 lat temu założył tam fundację "Wzajemność". Poznajcie Polaka, który ratuje nowojorskie dzieci ulicy!

  Już po raz siódmy powstał kalendarz w ramach akcji "Wielcy Małym". Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dla bezdomnych zwierząt. Czym różni się ta edycja kalendarza od poprzednich? Jakie gwiazdy zaangażowały się w akcję? Gdzie można kupić kalendarz? W jaki inny sposób można pomóc bezdomnym zwierzętom? W Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorów zaangażowanych w akcję "Wielcy Małym": Olgę Bończyk, Martę Żmudę-Trzebiatowską i Rafała Królikowskiego.

  Czy badania genetyczne rzeczywiście mogą być podstawą do ustalenia optymalnej diety? Czego jeszcze możemy się dowiedzieć z tego typu badań, ile one kosztują i jak powinna wyglądać konsultacja wyników takich badań? O badaniach DNA rozmawialiśmy z dr Anetą Górską-Kot. Czy Waszym zdaniem takie badania mają sens?

  Zwykły człowiek, duże serce, możliwości . "Jedna osoba wszystkim nie pomoże, ale wszyscy mogą pomóc jednej osobie" - z takiego założenia wyszedł Mateusz Laskowski, raper z Dęblina. "Biba za rzeczy z piórnika", "Akcja korek", "Zniszczmy raka za piątaka", "Wrzuć szósteczkę na Juleczkę", "Wyprawka dla Dawidka" - to tylko niektóre z akcji pomocowych zorganizowanych przez Mateusza. Raper jest nominowany, w akcji "Zwykły Bohater", w kategorii "Inicjatywa".

  W październiku 2010 r. w wieku 3,5 roku Oliwier zachorował na neuroblastomę IV stopnia - złośliwy nowotwór z przerzutami do szpiku, węzłów chłonnych i kości. Po 8 cyklach chemioterapii, operacji wycięcia guza, autoprzeszczepie, radioterapii – w lutym 2012 r. udało mu się wygrać z nowotworem – na kolejne 2 lata. Niestety w styczniu tego roku choroba wróciła ze zdwojoną siłą. Rodzice zbierają środki na kosztowną zagraniczną terapię, która znacząco zwiększy jego szansę na wyzdrowienie. Jaki jest stan zdrowia chłopca? Kiedy będzie mógł skorzystać z terapii eksperymentalnej? Jak lokalna społeczność zaangażowała się w pomoc Oliwierowi? Kto ze znanych osób postanowił pomóc chłopcu? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: przyjaciółkę rodziny chłopca Monikę Karpińską oraz piłkarzy: Radosława Majdana i Piotra Świerczewskiego.

  Alicja Niedźwiecka-Zimała - nauczycielka matematyki w gimnazjum w Rudzie Śląskiej namówiła przyjaciół, by wspólnie pomóc zdolnej uczennicy, która żyje w skrajnej biedzie, a jej rodzice zmagają się z niepełnosprawnością. Poznajcie kolejną finalistkę akcji "Zwykły Bohater".

  W Zambii rośnie liczba sierot pozostawionych przez zmarłych (najczęściej na AIDS) rodziców. Te dzieci marzą głównie o tym, aby przeżyć. W sierocińcu w Kasisi to marzenie pomagają spełnić Siostry służebniczki, wśród których są Polki. Dlaczego według dzieci są one takie wyjątkowe? Na czym polega praca misjonarek?

  Tadeusz Centek ma 93 lata i jest wolontariuszem. Od 25 lat przychodzi do bydgoskiego hospicjum, by pomagać chorym. A co miesiąc przekazuje cześć swojej emerytury na różne akcje. Poznajcie kolejnego nominowanego w kategorii "Fair na co dzień" w ramach akcji "Zwykły Bohater".

  Jak wygląda wybudzanie, czy osoby w śpiączce są świadome otaczającego ich świata i czy pamiętają cokolwiek po wybudzeniu? Z Janiną Mirończuk, prezesem Fundacji „Światło” rozmawiała Anna Maruszeczko. Jak Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu w Toruniu udaje się wybudzić rekordowo dużą liczbę pacjentów?

  Jennifer Glantz była druhną wszystkich swoich przyjaciółek. W końcu doszła do wniosku, że mogłaby zacząć na tym zarabiać i dziś jest druhną do wynajęcia. Czy w polskich realiach jest możliwe wynajęcie druhny? Jakie obowiązki ma druhna? Co powinna mieć przy sobie? O tym goście Dzień Dobry TVN: organizatorka ślubów Zuzanna Kuczbajska i blogerka Eliza Wydrych-Strzelecka.

  Jedni uważają, że praca w korporacji to bezpieczeństwo, komfort pracy i możliwości rozwoju, a inni porównują ją do wojska i wyśmiewają niemiłosiernie. Kto ma rację? Czy korporacja ubezwłasnowolnia? Czy człowiek po latach spędzonych w korporacji przestaje mówić własnym językiem, a zaczyna używać tzw. „korpo-mowy”? Czy istnieje życie poza korporacją? O tym trener biznesu Artur Szaran i Rafał Ferber - twórca fanpage'a "Mordor na Domaniewskiej". Czy to prawda, że Marcin Prokop marzył o pracy w korporacji?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, w Krynicy Zdrój, gdzie trwa Festiwal Biegowy spotkał się z Robertem Korzeniowskim oraz z Rafałem Wilkiem - trzykrotnym mistrzem świata w handbike'u. Zobaczcie, jak uprawiać sport i pomagać potrzebującym.

  Dorota Gardias i Olivier Janiak zachęcali do odwiedzenia naszego plażowego miasteczka i udziału w akcji "Pomoc mierzona kilometrami". Wybieracie się? Zobaczcie jak można pomóc! Pozdrawiamy pana Krzysztofa!

  Wioski Dziecięce SOS istnieją od ponad 60 lat. Działają w 133 krajach na świecie. W tym roku obchodzą 30-lecie istnienia w Polsce. Najstarszą z nich jest wioska w Biłgoraju. Jak działają? W jaki sposób fundacja Dominiki Kulczyk pomoże Wioskom Dziecięcym działającym w naszym kraju?

  Kariera Marty Żmudy-Trzebiatowskiej rozwija się, a mimo to aktorka nie zapomina o pomocy dla najuboższych. Na początku tego roku wsparła organizację Nurture the World. Czym zajmuje się organizacja? W jaki sposób aktorka jej pomaga? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska zapytała również o plany wakacyjne Marty.

  Pola Pospieszalska od 12 lat mieszka w Anglii. Ponad 2 lata temu wspólnie z dwiema przyjaciółkami założyła fundację K-9 Angels, która ratuje bezdomne zwierzęta. Kto wspiera jej działalność i na co fundacja przeznacza pieniądze?

  Życie nastolatków nie jest łatwe. Hormony buzują, wydaje im się, że nauczyciele i rodzice wiecznie się czepiają, do tego nikt ich nie rozumie i nie lubi. A najmniejsza krostka na nosie jest wielką tragedią. Na szczęście są osoby, które postanowiły pomóc nastolatkom mającym właśnie takie problemy. Są to aktorka Ilona Kucińska-Boberek i pedagog Hanna Tuczapska-Ryba. Jak to robią?

  Finał akcji Dukaty za nami. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Paweł Podgórski, założyciel Warsztatowej Akademii Musicalowej, a także mali aktorzy musicalowi: Igor Borecki i Marta Kwaczyńska. W jaki sposób zaangażowali się w tą szczytną akcję?

  W listopadzie 2013 roku doznała udaru mózgu spowodowanego najprawdopodobniej silnym stresem. Nie chodziła, nie mówiła, nie jadła... Ona i jej bliscy znaleźli się w w trudnej sytuacji - bez środków do życia, a leczenie i rehabilitacja sporo kosztuje. I wtedy z pomocą przyszli jej przyjaciele, koledzy i ludzie z branży. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorkę Alicję Borkowską, która po wylewie i długiej rehabilitacji wraca do zdrowia.

  Bardziej zorganizowane i empatyczne. Potrafią robić kilka rzeczy na raz. W tej karetce są same kobiety - od kierowcy począwszy na lekarzu skończywszy. Zobaczcie ich powszedni dzień pracy. Pracy, która ratuje ludzkie życie.

  Łatwo stracić głowę, kiedy widzi się, jak najbliższa osoba osuwa się bez znaków życia na ziemię. Na szczęście 10-letnia Pola zachowała zimną krew i kiedy jej mama, na skutek wdychania czadu, straciła przytomność, zadzwoniła pod numer 112. Zobaczcie, jak mała bohaterka walczyła o życie swojej ukochanej mamy. Brawo!

  Po rocznej przerwie T. Love powraca! Już 8 marca zagra koncert charytatywny na rzecz Bartka Dzienkiewicza. W październiku czeka fanów wielka niespodzianka - reedycja płyty „Prymityw” z 1994 roku. Co przyspieszyło powrót T. Love na scenę?

  Wilki maja w Polsce złą prasę... stworzono wizerunek krwiożerczego potwora, który z prawdą ma niewiele wspólnego. Kto jest największym wrogiem wilków w Polsce i jak włączyć się w akcję pomocy tym zwierzętom? O inicjatywie "Zawyj dla wilka" opowiedział w Dzień Dobry TVN Robert Gawliński.

  Każdy medal ma dwie strony, niestety ta prawidłowość sprawdza się także w przypadku organizacji charytatywnych. Ostatnio z powodu "olbrzymiej różnicy zdań", współpracę z organizacją humanitarną , której ambasadorem była przez 8 lat, zerwała Scarlett Johansson. W studiu Dzień Dobry TVN, Magdalena Różczka i Małgorzata Socha opowiedziały na jakiej podstawie wybierają organizacje, z którymi współpracują i czy zdarzały się im rozczarowania.

  Aneta Todorczuk-Perchuć pomaga dzieciom z domów dziecka. Jest także prezesem fundacji „Mamy dzieci” . Jak aktorka pomaga byłym wychowankom domów dziecka? Jaki drzemie w nich potencjał? O tym, jak wygląda życie ludzi, którzy wychodzą z domów dziecka, a jak powinno wyglądać opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Bartek Jędrzejak i Dorota Gardias w niezwykłym duecie. Na zielonogórskiej scenie wystąpiły także inne gwiazdy TVN. A to wszystko - dla innych, w ramach akcji Akcji "Warto jest pomagać".