pomoc

  pomoc

  Maciej Gnatowski, posługujący się pseudonimem Wujek Samo Zło, dał się poznać szerszej publiczności jako raper i prezenter telewizyjny. Wszechstronnie uzdolniony artysta nie stroni też od innych aktywności, które pozwalają mu zbliżyć się do fanów i jednocześnie popularyzować pożyteczne nawyki. W Dzień Dobry TVN muzyk opowiedział o wyjątkowej akcji, mającej na celu zachęcenie młodych ludzi do czytania książek.

  Pod koniec czerwca 2021 roku 9-letnia Nina miała wypadek. Dziewczynka podczas zabawy z kuzynką wypadła z okna z 6 piętra. Dzięki profesjonalnej pracy lekarzy przeżyła. Jest jednak w ciężkim stanie i potrzebuje rehabilitacji, a jej rodzice - wsparcia finansowego. Na pomoc ruszyli koledzy i koleżanki ze szkoły.

  Magdalena Żyłka i Adam Wrona są właścicielami wyjątkowego miejsca, które pozwala mieszkańcom Krakowa uporać się z rozmaitymi usterkami i pracami remontowymi. Skrzynki z narzędziami ręcznymi czy sprzęt ogrodniczy to zaledwie część asortymentu Podgórskiej Wypożyczalni Sąsiedzkiej, który udostępniany jest zainteresowanym osobom całkowicie bezpłatnie. W Dzień Dobry TVN pomysłodawcy projektu opowiedzieli o licznych zaletach takiego rozwiązania.

  "Nie dawano jej wielkich szans na przeżycie". Maciej Stuhr i jego żona Katarzyna od wielu tygodni bardzo angażują się w pomoc uchodźcom na polsko-białoruskiej granicy. Aktor opowiedział o wigilijnym cudzie.

  Decyzja o przygarnięciu zwierzęcia powinna być dobrze przemyślana i rozważona. Niestety, nie zawsze tak się dzieje. Zdarza się, że ktoś znudzony pupilem porzuca go np. w lesie. Takim zwierzakom pomaga m.in. ekopatrol. Na czym polega ich praca?

  Zwykły 3-dniowy wirus zamienił się w druzgocącą diagnozę. Rodzicom niespełna rocznej Arianki zostało 15 dni na to, by uratować jej życie. Lekarze wycenili je na 9 milionów złotych. - Doktor mówił, że powinniśmy pogodzić się z tym, iż być może nie będziemy w stanie nic więcej zrobić - powiedziała mama dziewczynki.

  5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że Polacy coraz chętniej się angażują w pomaganie innym ludziom. Jak to robimy?

  Szlachetna Paczka to wyjątkowy program społeczny, który dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców pozwala zapewnić cenne wsparcie rodzinom zmagającym się z licznymi przeciwnościami losu. W tym roku ważna inicjatywa zyskała uznanie sportowców i artystów, którzy zdecydowali się dołączyć do grona osób wspierających projekt. W Dzień Dobry TVN członkowie zespołu Pectus opowiedzieli o tym, jak wiele znaczy gest niesienia pomocy potrzebującym.

  Pani Aurelia jest 83-letnią wdową z bogatą przeszłością nowotworową, która uczy empatii. Od najmłodszych lat pomaga z dobroci serca, a ostatnio przekazała 150 tys. złotych Fundacji TVN, która wraz z Centrum Zdrowia Dziecka buduje nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. - Zawsze mówię, że należy się cieszyć tym, że możemy pomagać - mówi w cyklu "Siła jest kobietą".

  Projekt "Osiedle Sitowie" to miejsce, w którym aktywowane są osoby wykluczone społecznie. Pracę z uczestnikami realizuje sieć organizacji pozarządowych, a także Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Mieszkańcy uczą się tam samodzielnego życia, mają możliwość pracować, a także otrzymują wsparcie psychologiczne i pedagogiczne.